کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
گرافت مو چیست؟

گرافت مو چیست؟

تاریخ انتشار : 2021/01/29

برای پاسخ به سوال گرافت مو چیست ابتدا باید یک پیشینه از مو بدانید. خیلی از افراد چه زن و چه مرد قبل از اینکه به سنین میانسالی برسند با کم پشتی و ریزش موهای شان مواجه می‌شوند این اتفاق مخصوصاً در آقایان بیشتر رخ می‌دهد به طوری که در حدود ۸۵ درصد از آقایان قبل از رسیدن به سن ۵۰ سالگی دچار ریزش مو و کم پشتی مو می شوند در عین حال بعضی از افرادی که به این مشکل برخوردند برای شان زیاد مهم نبود و به راحتی با آن کنار می آیند و تلاشی نیز برای حل شدن آن نمی کنند اما همه‌ی افراد این طور نیستند به طوری که برای برخی از افراد این موضوع می‌تواند حتی روی اعتماد به نفس آنها و یا روابط آنها در اجتماع، محل کار و غیره تاثیر بگذارد ،لذا این افراد به دنبال چاره ای برای حل این مشکل می گردند. اما برای حل مشکل کم پشتی مو شما نیاز به داشتن اطلاعات کافی درباره اصطلاحات تخصصی در این زمینه دارید و با داشتن اطلاعات صحیح می توانید تصمیم درست تری برای درمان موثر خود بگیرید. برای گرفتن مشاوره برای کاشت مو می توانید به کلینیک کاشت مو در مشهد شاهد طب مراجعه کنید.

گرافت مو چیست

گرافت مو چیست

گرافت مو چیست؟

تا به حال شده است که به طور دقیق به موهای سر خود نگاه کنید اگر این کار را انجام دهید حتماً متوجه خواهید شد که بعضی از موهای شما به صورت تک شاخه ای هستند اما بعضی از آنها دو شاخه و یا سه شاخه‌ای هستن و بعضی دیگر هم به صورت چهار شاخه ای از پوست سر شما خارج شده‌اند این دسته های مو که شما دارید به آنها نگاه می کنید در واقع همان گرافتهای مو هستند . به طور دقیق تر به پیاز های مویی که ساقه آنها از یک نقطه پوست سر خارج شده باشند گرافت می گویند. پزشک متخصص پوست و مو گرافت موی شما را به صورت یک عدد بیان می‌کند که این عدد از تعداد تار موهای شما ضرب در اعداد ۳.۲ و ۴.۲ و۵.۲ به دست می‌آید اگر پزشک بگوید که برای شما ۲۰۰۰ گرافت کاشته است یعنی تعداد تار موهای جدید کاشته شده در سر شما بین ۴۶۰۰ تا ۵۰۰۰ است. کلمه گراف در علم پزشکی به معنی پیوند است به طور مثال هنگامی که پوست یک فرد به شدت بسوزد برای درمان آن از گرافت های پوستی استفاده می کنند. ما هم در کاشت مو از گرافت مو برای ترمیم کم پشتی موی شما استفاده خواهیم کرد. قبلا در مقاله ای درباره تفاوت بانک مو با گرافت مو صحبت کردیم که خواندن آن می تواند به فهمیدن وجه تمایز این دو کمک کند.

اتوگراف و آلوگراف

ممکن است شما کلمات اتوگراف و آلوگرافت را هم شنیده باشید در حقیقت در علم پزشکی به گرافت هایی که منشاء آنها از خود فرد باشد و به عبارت دیگر گرافت را از خود شخص بر داشته باشند به آن اتوگرافت می‌گویند و در صورتیکه گرافت را از شخص دیگری بر داشته باشند به آن آلوگرافت می گویند که البته برای کاشت مو حتماً باید گرافت اتوگرافت باشد. در تعریفی دیگر در کاشت مو به واحد موی جابجا شده گرافت می گویند که بیانگر این حقیقت است که تعداد مویی که کاشته خواهد شد محدود است و بر پایه تعداد گرافت کاشته شده حساب می‌شود. واحدهای کاشت موی ما در واقع همان فولیکول‌های مو هستند و می توان آنها را یک عضو بسیار کوچک حساب کرد که این باعث می‌شود بتوانیم بگوییم کاشت مو هم مانند پیوند عضو در ابعاد ریزتر است با این تفاوت که حساسیت و خطرات سایر پیوندهای عضو را ندارد چون همانطور که گفتیم ما در کاشت مو از گرافیک های خود فرد استفاده خواهیم کرد یعنی گرافت ها اتوگرافت هستند. حال این که در پیوند سایر اعضا ، فرد گیرنده ‌ی عضو از فرد دیگری عضو را دریافت خواهد کرد، البته گرافت ها هم حساسیت های مخصوص خود را دارند لذا در دو مرحله برداشت گرافت و کاشت آن باید مراقب بود و نکات لازم را رعایت کرد. به همین دلیل شما باید برای کاشت موی خود نزد یک متخصص ماهر بروید تا خطاهای ناشی از حساسیت گرافت ها به حداقل میزان آن برسد. اصلی و مهم ترین حساسیت در کاشت مو همان طراحی خط رویش و سپس پخش نمودن گرافت هایی است که از سر فرد برداشت شده اند که در این قسمت اگر پزشک فرد ماهری باشد با کمترین تعداد گرافت برداشت شده می‌تواند تمام نواحی ‌ای را که دچار طاسی شده‌اند را بپوشاند.