کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
کاشت مو پس از زایمان

کاشت مو پس از زایمان

تاریخ انتشار : 2021/01/22

کاشت مو پس از زایمان و دوران بارداری یکی از رایج‌ ترین پرسش ‌هایی است که از سوی زنان مطرح می‌ گردد. از این عارضه به عنوان Telogen Effluvium نیز یاد می ‌شود.

بسیاری از تازه ‌مادران از دیدن افزایش ریزش مو هایشان در چند ماه اول بعد از زایمان تعجب می‌ کنند. اما این ریزش مو طبیعی است و نیازی به وحشت کردن نیست، پس نگران نباشید. در این مطلب می‌ توانید با دلایل ریزش مو پس از زایمان و راهکار هایی برای ریزش مو ها آشنا شوید.

ریزش مو پس از زایمان

ریزش مو پس از زایمان

کاشت مو پس از زایمان و علت ریزش مو 

این ریزش مو یک شگفتی برای بسیاری از مادران است که از دست دادن مو های خود را در حالی شاهد هستند که این اتفاق همزمان با مراقبت از نوزاد جدید در چند ماه اول می باشد. با این حال، این موضوع کاملا طبیعی است. یک توضیح علمی کاملا منطقی پشت آن وجود دارد.

در طول دوران بارداری تغییرات هورمونی زیادی رخ می‌ دهد. هورمون‌ های بارداری باعث تغییرات زیادی می ‌شوند. یکی از این تغیرات افزایش رشد مو است. ریزش مو روزانه یک ریزش موی طبیعی است که تمام افراد آن را هر روز تجربه می ‌کنند. با این ‌حال اگر دقت کرده باشید، شما به علت تغییرات هورمونی در دوران بارداری ریزش موی روزانه نداشتید.

ضمن این که همه از مو های شما تعریف می کنند. زیرا در این دوران شما بهترین رژیم غذایی را دارید و سعی می کنید همه مواد غذایی مورد نیاز بدنتان را تامین کنید.

بعد از بارداری وقتی هورمون  ‌ها به حالت نرمال برمی ‌گردند، سطح استروژن در بدن شما کاهش پیدا می ‌کند. سطح بالای استروژن همان عاملی است که جلوی ریزش مو های شما را در دوران بارداری گرفته بود. بنابراین با کاهش سطح آن، دوباره شاهد ریزش مو بعد از زایمان خواهید بود.

عده ای پس از طی دوران مشخصی توقف ریزش مو و رشد دوباره را تجربه خواهند کرد اما برای افرادی که چنین تجربه ای ندارند کاشت مو پس از زایمان پیشنهاد می شود.

ریزش مو در دوران شیردهی چه موقع شروع می شود؟

ریزش مو در دوران شیردهی معمولا از سن دو تا چهار ماهگی نوزاد آغاز می گردد. ریزش موی سر بعد از زایمان امری شایع در زنان به شمار می رود. در حالت معمولی تقریبا حدود 90 درصد مو های سر در حال رشد و 10 درصد در فاز استراحت هستند. مو هایی که در فاز استراحت (تلوژن) هستند پس از یک تا چهار ماه خواهند ریخت و مجددا وارد فاز رشد (آناژن) می شوند. در عوض مو های دیگری به استراحت خواهند پرداخت. این جابجایی مداوم و پیوسته مو ها در حالت معمول باعث می شود که شخص متوجه تغییری در میزان ریزش مو هایش نشود. در حالت هایی که میزان مو های در حال رشد و مو های در حال استراحت تغییر کند ریزش مو های سر بیشتر به نظر خواهد رسید

 

ریزش مو پس از زایمان تا کی ادامه دارد؟

ریزش مو ها در این دوران طبیعی است و جزو ریزش مو های واقعی محسوب نمی‌شود.

بعد از زایمان، سطح استروژن بدن کاهش پیدا می ‌کند و تعداد بسیار بیشتری از فولیکول ‌های مو وارد مرحله استراحت می‌ شوند. خیلی زود می‌ بینید که موقع برس کشیدن یا شستشو، ریزش موی بیشتری دارید. این ریزش غیر معمول به مرور کاهش پیدا می ‌کند و حدود ۱۲ ماه بعد از زایمان یعنی نزدیک به روز تولد کودکتان، مو های شما به ضخامت پیش از بارداری برمی‌ گردد.

 

درمان های ریزش مو پس از زایمان

اگرچه ریزش مو پس از زایمان دائمی نیست، اما درمان های آسان جهت حفظ سلامت مو ها پس از زایمان موجود هستند.

مهم ترین موضوع این است که از رژیم غذایی سالم استفاده کنید

جهت حفظ توان خصوصا برای خانم هایی که به نوزادشان شیر می دهند بسیار حائز اهمیت است که تغذیه خوبی داشته باشند.  تغذیه مناسب همچنین به حفظ سلامت و کاهش ریزش مو پس از بارداری کمک می کند.

 

کار هایی که باید انجام دهید:

مو های خود را آبرسانی کنید

پوست سر خود را به طور مداوم با روغن ماساژ دهید

غذای سالم و مقوی بخورید.

مرتب ورزش کنید.

مصرف کافئین و الکل را قطع کنید.

مرتب شانه سر خود را تمیز کنید.

استرس بیش از حد نداشته باشید.

هنگامی که به استخر می روید از کلاه شنا استفاده کنید.

 

کارهایی که نباید انجام دهید

از شستن موها با آب داغ خودداری نمایید

از سشوار و لوازم حالت دهنده مو استفاده نکنید.

مصرف گوشت خود را کم کنید.

 

توجه داشته باشید در بعضی موارد ریزش مو پس از زایمان به غلط به شیردهی نسبت داده می شود. درحالی که ارتباطی بین شیر دهی و ریزش مو وجود ندارد و میزان وقوع این مسئله در مادرانی که شیر نمی دهند و یا خانم هایی که دچار سقط شده اند با مادران شیرده برابر است.

در مواردی که مادر پس از زایمان تراکم موی قبل از حاملگی خود را بدست نیاورد ممکن است علت ریزش موی دیگری نیز همزمان وجود داشته باشد. اگر فولیکول مو به طور کامل از بین رفته باشد و با مصرف داروی تقویتی باز نگردد می توانید برای به دست آوردن زیبایی دوباره کاشت مو در مشهد را در کلینیک کاشت مو در مشهد (شاهد طب) تجربه کنید. کاشت مو در بارداری توصیه نمی گردد اما پس از زایمان و پایان بارداری می توانید از این روش بهره مند شوید.