کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
کاشت مو و بدنسازی

کاشت مو و بدنسازی

تاریخ انتشار : 2021/04/12

کاشت مو و بدنسازی مسئله ایست که شاید از نظر خیلی از افراد با هم در تضاد باشد. از آنجا که موها بخشی از زیبایی فرد را تشکیل می‌دهند ، از دست دادن آن ها بسیار ناخوشایند است و حتی ممکن است روی اعتماد به نفس افراد و یا روابط کاری آنها نیز اثرگذار باشد لذا هنگامی که به ریزش موی شدید و یا طاسی بخش از سر خود دچار شوید بهتر است هر چه زودتر برای درمان آن اقدام کنید . بهترین و دائمی ترین راه برای درمان ریزش موی شدید و یا طاسی افراد ، کاشت مو است . این روش بخصوص برای کسانی که ریزش موی آنها دلایل ارثی دارد نیز فوق العاده است ، چرا که در این افراد سایر روشها تقریباً بی تاثیر خواهند بود.

کاشت مو و بدنسازی

کاشت مو و بدنسازی

کاشت مو چیست ؟

کاشت و پیوند مو در واقع یک روش نیمه تهاجمی است که در آن موهایی از فرد را که به ریزش مقاوم هستند را به بخشی از سر  که دچار طاسی شده است منتقل می کنند .

مراقبت های لازم برای کاشت مو چه چیزهایی هستند ؟

هنگامی که شما قصد کاشت مو دارید باید یکسری نکات را قبل و بعد از آن رعایت کنید بعضی از افراد در مورد ورزش کردن قبل و بعد از کاشت مو سوال می‌پرسند که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت .

از جمله مراقبت‌های لازم برای کاشت مو عبارتند از :

۱ ) شستن موها با شامپوی بچه گانه پس از کاشت مو

۲ ) استفاده نکردن از کلاه و یا شال به مدت چند روز بعد از کاشت مو

۳ ) عدم  مصرف دخانیات و الکل قبل و بعد از کاشت مو

۴ )  استراحت کامل یک روز بعد از کاشت مو

۵ ) بالا نگه داشتن سر بعد از کاشت مو

۶ ) در صورتی که سر شما خارش داشت از خاراندن آن خودداری کنید .

۷ ) عدم مصرف برخی از داروها مانند آسپرین

۸ ) مصرف به موقع داروهایی که پزشک متخصص کاشت مو برای فرد متقاضی تجویز کرده است .

کاشت مو و بدنسازی

ورزش کردن برای سلامت جسم و روح افراد بسیار سودمند است و در اصل نماد سلامتی در جهان است و از آنجا که ورزش کردن منظم باعث تنظیم فشار خون می‌شود بنابراین می تواند در افزایش یافتن رشد موهای فرد نیز اثرگذار باشد و بر روی سلامت موها تاثیر مثبت بگذارد اما در مواردی ورزش کردن باعث به خطر انداختن سلامت موها و در نتیجه ریزش مو خواهند شد . عرق کردن سر هنگام ورزش می‌تواند سلامت مو ها را به خطر بیندازد و همچنین انجام فعالیت ها و تمرین های ورزشی سنگین به دلیل جذب تستوسترون ممکن است به سلامت موهای فرد ورزشکار آسیب برساند . در هر صورت هنگامی که شما کاشت مو انجام دادید باید حداقل تا دو ماه از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید ، در غیر این صورت انجام ورزش‌های سنگین و بدن سازی می تواند در نتیجه نهایی موهای شما پس از کاشت مو تاثیر منفی بگذارد و باعث آسیب دیدن فولیکول های تازه کاشته شده بشود به خصوص اگر روش کاشت موی شما از نوعی باشد که نیاز به بخیه زدن هم داشته باشد انجام تمرینات ورزشی سنگین بدنسازی ممکن است باعث آسیب رساندن به زخم و بخیه ها شود ، لذا نباید بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو تا حداقل دو هفته به انجام فعالیت‌های سنگین از جمله بدنسازی بپردازید .

انواع روش های کاشت مو

امروزه برای کاشت مو روش های مختلفی وجود دارد که افراد می‌توانند بر طبق سلیقه خود و یا نظر پزشک متخصص کاشت مو یکی از آنها را انتخاب کنند برخی از انواع روش های کاشت مو عبارتند از :

۱ ) کاشت مو به روش میکروگرافت

۲ ) کاشت مو به روش فیت

۳ ) کاشت مو به روش میکروفیت

مهمترین تفاوت این روش ها با هم در نوع ابزار به کار گرفته شده برای برداشت گرافت ها هست از جمله تفاوت های دیگر این روش ‌ها محل بانک موی استفاده شده برای برداشت فولیکولهای مو است که ممکن است از ناحیه پشت سر و یا از بخشی از بدن فرد باشد .

شما می توانید برای اطلاع از قیمت کاشت مو در مشهد به کلینیک کاشت موی شاهد طب مراجعه بکنید . همچنین می توانید در این سایت مقاله ای راجع به کاشت مو به روش میکروگرافت و میکروفیت مطالعه بکنید .