کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
کاشت مو در محل سوختگی

کاشت مو در محل سوختگی

تاریخ انتشار : 2021/01/24

کاشت مو در محل سوختگی سوالی است که ممکن است تاکنون ذهن بسیاری از متقاضیان کاشت مو را درگیر کرده باشد.
پاسخ متخصصین کلینیک کاشت مو در مشهد به این سوال مثبت است؛ یعنی اگر پوست شما دچار سوختگی شده است و جای اسکار بر اثر سوختگی روی پوستتان می باشد، این موضوع مانع انجام کاشت موی شما نیست.
اساس کاشت مو در محل سوختگی سر با کاشت مو در پوست طبیعی یکسان است اما با چالش‌ ها و محدودیت ‌هایی همراه می باشد. از یک سو درجه سوختگی و میزان آسیبی که به پوست سر وارد شده، موفقیت یا شکست کاشت مو را مشخص خواهد کرد و از سوی دیگر می‌ توان با کمک تکنیک ‌های جراحی پلاستیک، ناحیه اسکار یا سوختگی را کوچک و ترمیم نمود.
یکی از مهمترین عوامل موفقیت این کار، میزان خونرسانی و وجود عروق زیر پوستی است. هرچه خونرسانی به فولیکول ‌های کاشت شده بیشتر باشد، موفقیت عمل کاشت مو نیز بیشتر خواهد بود.

کاشت مو در محل سوختگی

کاشت مو در محل سوختگی

کاشت مو در محل سوختگی

فولیکول‌ های مو، ارگان‌ های کوچکی هستند که پیاز مو در آن شکل می ‌گیرد و رشد می ‌کند. فولیکول مو با کمک رگ‌ های خونی زیر پوستی، تارهای مو را تغذیه می ‌کند و رشد می‌ دهد. در واقع فولیکول مو مانند یک گلدان عمل می ‌کند و مو را مانند یک گیاه پرورش می ‌دهد. باید خونرسانی به فولیکول ‌ها را افزایش داد تا کاشت مو با موفقیت همراه باشد.
نکته دیگری که برای کاشت مو در محل سوختگی سر باید در نظر گرفته شود، تراکم کمتر نسبت به پوست سالم است. باید انتظار منطقی از کاشت مو در پوست دچار سوختگی داشته باشید. در این میان ممکن است جراح با کمک تکنیک‌ هایی وسعت ناحیه سوختگی را کاهش دهد تا عمل کاشت مو با موفقیت بیشتری همراه باشد.

کیفیت کاشت مو در محل سوختگی چگونه است؟

با توجه به این که در سوختگی های شدید، بافت اسکار دارای عروق خونی نیست، کیفیت کاشت مو و تراکم حاصل از آن به اندازه پوست سالم نیست. در چنین شرایطی ابتدا چند فولیکول کاشته می شوند که شانس موفقیت بررسی شود.
در محل اسکار، معمولا پوست سفت، ضخیم و غیرطبیعی است. این بافت های سفت بر شکل و جهت رویش موها، تاثیر زیادی دارند؛ لذا ممکن است که موها در جهت دلخواه رشد نکنند و حتی جهت خواب موهای کاشته شده با موهای طبیعی تغییر اساسی داشته باشند. در نتیجه موها بعد از کاشت ظاهری طبیعی نخواهند داشت. این مطلب به خصوص در اسکارهای ابرو و خط رویش مو در جلوی سر اهمیت زیادی دارد و بایستی به بیمار گوشزد شود.
با توجه به شرایط خاص پوست در این حالت، کاشت مو در محل سوختگی حداقل نیاز به دو جلسه دارد. توصیه می شود که کاشت مو را در چند جلسه با تراکم کم انجام داد. به عنوان مثال در فاصله زمانی ۶ الی ۸ ماهه کاشت مو انجام شود. به این ترتیب نتیجه بهتری حاصل می گردد.
در سوختگی های شدید، عروق خونی در لایه های میانی پوست کم هستند یا اصلا وجود ندارند. بنابراین عمق کاشت گرافت ها باید در نواحی سوخته عمیق باشد که ریشه آن ها به عروق خونی پوست برسد.

در شرایطی که در محل سوختگی کاشت مو انجام می گیرد، موهای کاشته شده نیاز به نگهداری و مراقبت های دقیق تری دارند. با توجه به این که خونرسانی در پوست سوخته شده ضعیف تر از پوست سالم است، گرافت های کاشته شده نیاز به مراقبت بیشتری دارند. تمامی توصیه های پزشک بعد از کاشت مو باید به صورت دقیق و با جدیت زیاد، انجام شود. مرطوب و گرم نگه داشتن نواحی کاشت مو، یکی از توصیه های مهم در این رابطه است.

در انتخاب کلینیک و جراح حساس باشید

با توجه به این که پیچیدگی کاشت مو در محل سوختگی از کاشت مو در پوست سالم بیشتر است و به شدت و درجه سوختگی بستگی دارد. این کاشت مو نیاز به دقت و تبحر بیشتر جراح دارد و مهارت پزشک جراح در نتیجه نهایی کاشت مو تاثیر زیادی دارد؛ لذا برای بهره مندی از یک تیم با تجربه و اطلاع از هزینه کاشت مو در مشهد، کلینیک زیبایی شاهد طب می تواند یکی از بهترین گزینه ها در میان انتخاب های شما باشد.