کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
چه دوره زمانی برای کاشت مو مناسب تر است؟

چه دوره زمانی برای کاشت مو مناسب تر است؟

تاریخ انتشار : 2020/11/17

بهترین زمان کاشت مو: در صورتی که فردی دچار ریزش مو شده باشد بهترین تصمیمی که برای جذابیت بخشیدن به چهره خود می تواند انجام دهد، تصمیم گرفتن برای کاشت مو است.
معمولا افراد برای تصمیم گیری برای این موضوع مهم مدت زمانی با خود چالش خواهند داشت. چالش هایی که مشتریان شاهد طب با آن روبرو هستند انتخاب بهترین زمان کاشت مو و هزینه کاشت مو در مشهد است.
در این مطلب سعی داریم در مورد دوره های زمانی که مو دچار ریزش می شود تا زمانی که فرد تصمیم به کاشت می گیرد صحبت کنیم همچنین هزینه کاشت مو در مشهد به عنوان عاملی مهم در تصمیم گیری برای کاشت مو مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بهترین زمان کاشت مو چه وقت است

بهترین زمان کاشت مو چه وقت است؟

انتخاب بهترین زمان کاشت مو

ریزش مو بر اساس عوامل مثل تغیرات هورمونی، مشکلات ژنتیکی و ارثی، تغذیه نامناسب و…. برای هر فرد می تواند رخ دهد. این اتفاق آزار دهنده زن و مرد ندارد زمان هم نمی شناسد و چه در جوانی و چه در میانسالی اتفاق می افتد.
برای آقایان با توجه به هورمون های موجود در بدن آنها معمولا ریزش از سن 18 سالگی تا 29 سالگی رخ می دهد.
زمانی که این عارضه رخ می دهد افراد به دنبال پیدا کردن راه حلی برای به تعویق انداختن آن می گردند و پس از مدتی مصرف دارو و نتیجه نگرفتن به ناچار به آن تن می دهند و رخ دادن این اتفاق را می پذیرند. البته این پذیرفتن با پیشرفت علم امروز می تواند همیشگی نباشد.
افرادی که دچار ریزش مو می شوند اگر نتوانند با مصرف دارو این مشکل را حل کنند شروع به بررسی روش های کاشت مو و انتخاب بهترین زمان کاشت مو می کنند.

چه زمانی برای کاشت مو پیشنهاد می شود؟

انتخاب بهترین زمان کاشت مو به دو صورت انجام می شود. یک انتخاب زمان مناسب از نظر فصلی و دو انتخاب زمان مناسب از نظر آمادگی پوست و دوره ریزش مو.
معمولا جراحی پیوند مو برای افراد زیر 25 سال تصمیم درستی نمی باشد. افرادی که دچار ریزش مو شده اند حداقل تا سن 35 سالگی باید صبر کنند تا این دوره تکمیل گردد و قسمت های طاس به طور قطعی مشخص شود.
اگر زودتر از موعد کاشت مو انجام شود، با ادامه پیدا کردن دوره ریزش سایر قسمت های سر دچار کچلی خواهد شد و توزیع گرافت های مو به صورت یکنواخت نخواهد بود و ظاهر مناسبی نخواهد داشت.
پس بهتر است افراد جوان برای انجام این جراحی عجله نداشته باشند و صبر کنند تا الگوی ریزش موی سرشان تکمیل و تثبیت گردد.

فصل مناسب برای کاشت مو

با توجه به شرایط فردی و کاری هر شخص فصل مناسب می تواند برای او متفاوت از دیگری باشد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که برای کاشت مو حدود یک الی دو هفته نیاز به مرخصی از محل کار دارید. در طی دو هفته استراحت پس از کاشت مو نباید هیچگونه فعالیت محرک مثل شنا و یا آفتاب گرفتن در تعطیلات تابستانی و سفر داشته باشد و می بایست بدون استرس و در آرامش در خانه بمانید.
در فصل تابستان بهتر است پس از کاشت مو به محلی بروید که آب و هوای متعادل تری دارد و اگر چنین چیزی برای شما ممکن نیست از فضای خانه و خنکی باد کولر لذت ببرید. زیرا اگر پوست سر شما زیر نور آفتاب قرارگیرد محل کاشت دچار آفتاب سوختگی و ریزش مو های کاشته شده خواهد شد.
فصل پاییز بویژه روزهای اول آن که آب و هوای متعادل تری را تجربه می کنیم برای کاشت مو می تواند زمان بسیار مناسبی باشد. البته با توجه به هر منطقه این شرایط ممکن است تفاوت داشته باشد اما در هر صورت اگر وضعیت محیط به گونه ای است که عرق نمی کنید و پوست سر به راحتی می تواند استراحت کند برای جراحی اقدام کنید.
در فصل زمستان نگرانی برای آفتاب سوختگی وجود ندارد اما آب و هوای سرد و خشک موجب از بین رفتن رطوبت موها و شکننده شدن تارهای مو می شود
در فصل بهار نیز با آب و هوای معتدل دوباره شرایط مناسب برای کاشت مو مهیا می شود. به علاوه در این فصل مواد غذایی که برای رشد مو مفید هستند فراوان هستند. اگر در فصل بهار برای کاشت مو اقدام کنید در پاییز و زمستان شاهد رشد کامل موهای کاشته شده خواهید بود.

متخصصین کاشت مو در کلینیک شاهد طب با بررسی ویژگی های فردی و تعرفه هزینه کاشت مو در مشهد برای تصمیم گیری راحت تر بهترین زمان و قیمت را به شما پیشنهاد خواهند داد.