کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
چرا مردان در دهه 20 زندگی کچل می شوند. دلایل ریزش زودرس مو در مردان

چرا مردان در دهه 20 زندگی کچل می شوند. دلایل ریزش زودرس مو در مردان

تاریخ انتشار : 2020/11/20

ریزش زودرس مو: روزهایی که کچل شدن در مردان مظهر میانسالی بود گذشته است. در ابتدا فقط با ریزش چند رشته شروع می شود ، سپس تراکم موها کمی کمتر می شود ، پس از این مرحله لکه های طاسی را مشاهده خواهید کرد و در نهایت کچلی اتفاق خواهد افتاد. این اتفاق برای مردان چیزی شبیه کابوس است. در این مطلب دلایل احتمالی ریزش زودرس موهای آقایان را شرح خواهیم داد.
برای افرادی که دچار این عارضه می شوند پیشنهاد ما کاشت مو در مشهد در کلینیک شاهد طب است که به عنوان یک درمان قطعی در جهان شناخته شده است.

علت ریزش موی زودرس

علت ریزش موی زودرس

دلایل ریزش زودرس مو در مردان :

سیگار کشیدن:

به دلیل وجود سموم در دود سیگار دانشمندان حدس زده اند كه دود سیگار می تواند سفیدی زودرس و ریزش مو را تسریع كند. این سموم به فولیکول های مو آسیب می رسانند و در ترشح هورمون های بدن اختلال ایجاد می کنند. سیگار کشیدن جریان خون در پوست سر را محدود می کند و در نتیجه مواد مغذی کمتری به ریشه موها می رسد. از این رو ، اگر می خواهید سلامت موهای خود را حفظ کنید ، همین حالا سیگار خود را دور بیاندازید.

استرس:

استرس خود به خود موجب ریزش مو می شود اما برخی افراد علاوه بر این در موقعیت های استرس زا شروع می کنند به کندن موهای سر که این رفتار روند طاسی را تسریع می کند. فشار کار و رقابت امروز بر جوانان در دنیای بیزنس و کار تاثیر جدی بر سطح استرس به صورت طولانی مدت دارد که معمولا باعث ریزش موی زودرس می شود.
در صورتی که ریزش موی استرسی داشتید اگر به موقع برای کنترل استرس اقدام کنید می توان برای بازگشت موها امیدوار بود.

کمبود آهن:

کم خونی ناشی از فقر آهن در ایران یک مسئله غیر عادی نیست . این شرایط هنگامی رخ می دهد که فرد آهن مورد نیاز بدن خود را نداشته باشد. افرادی که دچار کمبود آهن هستند به احتمال زیاد دارای پوستی کم رنگ ، احساس خستگی ، ضربان قلب سریع ، درد قفسه سینه و… هستند. افرادی که از کمبود آهن رنج می برند نیاز به درمان خاص ریزش مو دارند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی غذای غنی از آهن مانند سبزیجات، میوه ها ، گوشت و غیره مصرف می کنید.

انتخاب غذا:

رژیم غذایی بد را نمی توان ابه طور دقیق به عنوان “علت ریزش زودرس مو در مردان” تعریف کرد. تغذیه با یک رژیم غذایی متعادل و سالم برای عملکرد صحیح بدن ضروری است و موهای شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کمبود مواد مغذی مورد نیاز مانند برخی ویتامین ها ، مواد مغذی ، کراتین ، مواد معدنی می تواند علت ریزش موی شما باشد. غذای متعادل موجب تامین مناسب مواد مغذی مورد نیاز فولیکول های مو می شود. علاوه بر این ، در دهه های اخیر گیاه خواری محبوبیت پیدا کرده است که به علت مسلط نبودن افراد به یک رژیم گیاه خواری کامل موجب ریزش مو در جوانان شده است.

رژیم کاهش وزن:

امروزه افراد جوان به وضعیت فیزیکی بدن خود توجه ویژه ای دارند. رژیم های کاهش وزنی که افراد استفاده می کنند اگر صحیح و علمی نباشد و به صورت دقیق رعایت نشود نتیجه آن ریزش مو شدید خواهد بود. زیرا کافی نبودن برخی مکمل های غذایی در بدن انسان باعث تشنگی فولیکول های مو می شود که در نهایت باعث ریزش آنها می شود.

مراقبت از موها:

همانطور که پیش تر ذکر شد موها به مراقبت فراوان نیاز دارند. رنگ زدن ، دکلره کردن ، صاف کردن اغلب می تواند منجر به یک فاجعه برای موهای شما شود. این یک افسانه است که استفاده از محصولات مراقبت از مو می تواند منجر به جلوگیری از ریزش مو شود. پس از انجام دکلره مجبور هستید از نرم کننده استفاده کنید که به شدت موجب ریزش مو می شوند. تنها کاری که نرم کننده برای موهای شما انجام می دهد این است که از ریزش مو در نتیجه شکستن ساقه مو جلوگیری می کند.
ایران در میان کشورهای منطقه به عنوان قطب کاشت مو در نظر گرفته می شود. کلینیک شاهد طب یک کلینیک کاشت مو در مشهد است که با بهره گرفتن از دانش پزشکان حاذق در این زمینه بهترین خدمات کاشت مو را برای افرادی که دچار ریزش موی زودرس شده اند ارائه می دهد.