کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
پیشگیری از ریزش موی ناشی از شیمی درمانی

پیشگیری از ریزش موی ناشی از شیمی درمانی

تاریخ انتشار : 2021/03/28

مو یکی از پروتئین هایی است که به ما زیبایی می بخشد . مسلماً کمتر کسی پیدا می شود که از نداشتن مو واقعا لذت ببرد ، لذا هنگامی که یک فرد به دلایلی قسمت و یا همه ی موهای خود را از دست بدهد ممکن است دچار یک سری مشکلات روحی هم بشود که این مشکلات حتی در روابط اجتماعی و شغلی نیز تأثیر بگذارند. ریزش مو دلایل مختلفی ممکن است دارا باشد اما هنگامی که این دلایل به خاطر نوعی بیماری باشد ممکن است حتی مایوس کننده تر هم بشوند و بیشتر از دیگر دلایل در روحیه فرد اثرگذار باشند. در این مقاله پیشگیری از ریزش موی ناشی از شیمی درمانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

پیشگیری از ریزش موی ناشی از شیمی درمانی

پیشگیری از ریزش موی ناشی از شیمی درمانی

جلوگیری از ریزش موی ناشی از شیمی درمانی

فرد بیماری که دچار ریزش مو شده است احتمالاً به دنبال یافتن راهکارهایی برای بهبود یافتن این وضع موجود و بازگشت مو هایش به حالت طبیعی میباشد ، که بیماران سرطانی نیز جزو این دسته افراد هستند. اگر ریزش مو ناشی از بیماری بود در بیشتر موارد پس از بهبود کامل و طی یک دوره زمانی معین موهای فرد دوباره به حالت عادی برمی‌گردند اما اگر این میزش مو دلیل ارثی داشته باشد تنها راه درمان آن کاشت مو است . در هر حال کاشت مو مطمئن و موثر ترین روشی است که شما می توانید برای داشتن دوباره موهای طبیعی خود امتحان کنید . شما می توانید برای اطلاع از قیمت کاشت مو در مشهد به کلینیک کاشت موی شاهد طب مراجعه کنید .

کلاه یخ

در صورتی که شما به هر دلیلی مجبور به انجام عمل شیمی‌درمانی هستید و از ریزش موی ناشی از آن به شدت وحشت دارید پس حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید . گفتنی است که برای جلوگیری از ریزش موی ناشی از شیمی درمانی ، در حال حاضر چند روش محدود در دسترس است: اول استفاده از کلاه های خنک کننده مخصوص که البته بسیار هم گران هستند.

این کلاه‌ها دارای یک سیستم خنک کننده هستند که به کنترل کامپیوتری مجهز شده‌اند این سیستم با خنک نمودن سر و همچنین ریشه موها ریزش مو را در بیماران به حداقل می‌رساند به علاوه از حرکت کردن مواد شیمی درمانی به سوی فولیکولهای مو جلوگیری می کنند، البته این محصولات باعث بروز سردرد در بیماران نیز می شوند ضمن اینکه مقداری از متخصصان در این زمینه نیز نگران این موضوع شده اند که این روش ممکن است مانع از رسیدن کامل داروهای شیمی درمانی به همه سلول هایی که دچار سرطان شده اند بشوند.

این احتمال به خصوص در بیماران مبتلا به سرطان خون زیاد تر است و گسترش یافتن سرطان در هنگام استفاده از این روش افزایش می یابد و از طرف دیگر تحمل کردن یک بسته یخ بر روی سر به صورت طولانی برای همه بیماران امکان پذیر نمی باشد و همین موضوع باعث شده تا خود بیماران نیز از انتخاب این روش اجتناب کنند و از طرف دیگر به دلیل اینکه این روش جزوه روش های جدید در علم شیمی درمانی محسوب می‌شوند بنابراین ممکن است هر مرکزی نتواند زیرساخت‌های لازم را برای قرار دادن تجهیزات مورد نیاز این روش آماده کند یکی دیگر از عواملی که شما باید قبل از انتخاب این روش‌ها به آن توجه کنید این است که این روش ها کاملا موثر نمی باشند و ممکن است فقط قسمتی از موها را حفظ نمایند و همچنین باعث نازک شدن زیاد آنها نیز بشوند علاوه بر این روش می‌توانید از سربند هایی که فشرده ساز هستند نیز به همراه خنک کننده پوست و یا بدون آن استفاده کنید که البته استفاده از این روش بدون خنک کننده خیلی تاثیرگذار نخواهد بود.

علت ناکارآمدی این روش‌ها و اینکه روش‌های این بخش محدود هستند بیشتر به این دلیل است که میزان درک دانشمندان نسبت به آسیب‌هایی که شیمی درمانی می تواند به فولیکول‌های مو برساند هنوز محدود است ولی دانشمندان دارند در جهت بهبود این مسیر تلاش می‌کنند.

مصرف دارو

یکی دیگر از روش های پیشگیری از ریزش موی ناشی از شیمی درمانی مصرف برخی داروها از جمله روژائین موضعی ۲ درصد و پانیکام ملیاکام موضعی هست که البته استفاده از این قبیل داروها دارای عوارض جانبی نیز می‌تواند باشد به همین دلیل حتما باید با مشورت و توصیه پزشک متخصص مصرف شود بیشتر مردم استفاده از کلاه و موی مصنوعی را ترجیح می دهند.