کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
پیشگیری از ریزش موی جلوی سر

پیشگیری از ریزش موی جلوی سر

تاریخ انتشار : 2021/03/16

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند. می دانیم که ریزش مو به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، لذا در ادامه چند نمونه از دلایل خالی شدن موی جلوی سر را برخواهیم شمرد و به راه های پیشگیری از ریزش موی جلوی سر خواهیم پرداخت. این امر که در آقایان شایع تر است معمولا به دلیل اختلالات هورمونی و یا کاهش سطح ویتامین ها رخ می دهد. اگر از این مشکل رنج می برید  می توانید با دریافت قیمت کاشت مو در مشهد از مشاورین ما، برای انجام این عمل تصمیم بگیرید.

پیشگیری از ریزش مو جلو سر

پیشگیری از ریزش مو جلو سر

مهم ترین دلایل ریزش موی جلو سر

– کاهش وزن (علی الخصوص زمانی که این کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی اتفاق افتد)

– رژیم غذایی نامناسب

– کمبود آهن در بدن

– استرس

– تیروئید و عدم تعادل هورمونی

– وراثت

– استعمال دخانیات

 

با وجود این که ریزش موی جلوی سر بیشتر در آقایان دیده می شود، اما با این حال نمی توان گفت که تمامی خانم ها از این ریزش مو در امان می‌ باشند. به همین دلیل پیشگیری از ریزش موی جلوی سر بسیار مهم است.

همان طور که گفته شد ریزش مو در جلو سر افراد بیشتر الگویی مردانه دارد و برآوردها نیز نشان می دهد که بیش از 80 درصد از موارد الگوی طاسی مردانه سر موروثی است. این نوع وراثت بیشتر از خانواده مادری به ارث می رسد، پس موهای اجداد مادری خود را در نظر بگیرید و آینده موهای خود را همان گونه تصور کنید! از این رو افرادی که در خانواده‌ خود سابقه‌ این نوع از کم مویی را دارند، بهتر است که از سنین پایین تر به سلامت موهای خود اهمیت بیشتری دهند.

الگوی طاسی مردانه اغلب با خالی شدن شقیقه ها، سپس فرق سر شروع می شود و اگر از بالا نگاه کنید، سرانجام موها شبیه به یک نعل اسب در دو طرف سر باقی می مانند. این نوع ریزش مو که در مردان و بیشتر در سنین 20 تا 50 سالگی اتفاق می افتد، شایع ترین فرم ریزش مو است که در 46% مردان گزارش می شود و زمینه ژنتیکی دارد. طاسی در مناطق پیشانی و گیجگاهی بیشتر است و علت آن حساسیت بیش از حد پیاز مو به هورمون های مردانه است.

 

راه های پیشگیری از ریزش موی جلوی سر

موارد زیر از جمله کارهایی است که با توجه به آن ها می‌ توان ریزش مو را تا حدودی کاهش داد:

مراقبت از موها

– از بستن مو به صورت سفت اجتناب نمایید. (مانند دم اسبی نمودن مو به صورت مداوم در طول شبانه روز)

– هنگام شانه کردن و شستن موها به آرامی این کارها را انجام دهید.

– در مصرف داروهایی که سبب ریزش مو می ‌شوند دقت نمایید.

– مصرف دخانیات را کاهش دهید، مصرف سیگار در آقایان سبب ریزش مو در آن ها می گردد.

– موهای کثیف به راحتی دچار عفونت و ریزش می شوند. به همین خاطر لازم است موها تمیز نگه داشته شوند.

– هنگامی که موهای خود را شامپو می کنید، لازم است بر ناحیه روی سر و ریشه های مو تمرکز شود.

– هنگامی که از حالت دهنده یا لوسیون برای موها استفاده می شود، بهتر است تمرکز بر روی نواحی انتهای موها باشد تا ریشه مو آسیب نبیند.

تغذیه مناسب

تغذیه مطلوب بر جنس، میزان ریزش، حالت و مقاومت‌ موهای شما موثر است. بدن انسان به صورت روزانه به انواع مختلف مواد غذایی نیاز دارد، لذا برای پیشگیری از ریزش موی جلوی سر و حفظ سلامت آن، باید وعده های غذایی شما دارای ارزش غذایی بالا باشد و مقادیر کافی از پروتئین‌ ها، ویتامین ‌ها و مواد معدنی در آن وجود داشته باشد تا بتواند نیازهای بدن شما را تامین نماید.

پیشگیری از ریزش موی جلوی سر با کاهش استرس

برای کاهش استرس‌ های خود می ‌توانید از دوستان، خانواده، مشاوران روانشناس یا کلاس ‌های آموزشی مدیریت استرس استفاده کنید.

ماساژ سر

زمانی که موهای خود را در حمام شامپو زده ‌اید، کمی کف سر را ماساژ دهید و انگشتان خود را به آهستگی و به شکل دورانی روی تمام سر حرکت بدهید. این کار باعث بهبود گردش خون در پوسته سر شده و رشد مو را تحریک می‌ کند. همچنین می‌ بینید که با ماساژ سر استرس شما هم کم خواهد شد و آرام می ‌شوید.

استفاده از روغن ‌های طبیعی و ماسک های خانگی

استفاده از روغن های طبیعی گیاهی مانند روغن نارگیل، روغن بادام شیرین و روغن زیتون، همچنین ماسک های خانگی همچون آب پیاز باعث تقویت و رویش مجدد موهای جلوی سر می گردد.

استفاده از مزوتراپی برای جلوی سر

مزوتراپی یکی از بهترین راه هایی است که می توان برای کم پشتی مو و پیشگیری از ریزش موی جلوی سر انجام داد تا زیبایی از دست رفته را به چهره شما بازگرداند.