کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
معافیت از سربازی برای بیماری کچلی

معافیت از سربازی برای بیماری کچلی

تاریخ انتشار : 2021/05/01

مشمولین خدمت سربازی برای گذراندن این دوران باید از سلامتی کامل برخوردار باشند. زیرا فعالیت و تمرین های سنگین در طول دوران خدمت سربازی، آمادگی جسمانی و سلامت کامل بدن را می طلبد. به همین جهت افرادی که دارای بیماری هستند و فعالیت های روزانه خود را نمی توانند به درستی انجام دهند، با توجه به نوع بیماری می توانند از معافیت پزشکی استفاده کنند و سازمان نظام وظیفه این افراد را از خدمت مستثنی کرده است. یکی از این معافیت ها، معافیت از سربازی برای بیماری کچلی است.

معافیت از سربازی برای بیماری کچلی از جمله انواع معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست است که مدت زمان آن معمولا شش ماه به صورت موقت است. اگر دچار این بیماری هستید پس از گذراندن دوره سربازی می توانید جهت کاشت مو در مشهد در کلینیک شاهد طب اقدام کنید.

معافیت از سربازی برای بیماری کچلی

معافیت از سربازی برای بیماری کچلی

منظور از معافیت موقت برای بیماری کچلی چیست؟

از آن جا که بعضی از بیماری ها امکان درمان دارند و می توان با در نظر گرفتن درمان مناسب، مشکلاتی را که برای فرد ایجاد می کند برطرف کرد. به همین دلیل معافیت از سربازی برای بیماری کچلی به صورت دوره ای و موقت می باشد. یعنی نظام وظیفه به افرادی که این بیماری را دارند به صورت موقت معافیت می دهد تا جهت درمان کچلی اقدام نمایند و در صورت بهبود به خدمت اعزام شوند.

به طور کلی نظام وظیفه به مشمولانی که به علت بیماری کچلی قادر به خدمت نیستند، مطابق با ضوابط آیین نامه، مدتی را به منظور درمان تعیین می کند که معمولا 6 ماه معافیت موقت خواهد بود و در هر حال در هر مرحله، از یک سال تجاورز نخواهد کرد. در صورتی که در پایان سال دوم با وجود اقدامات درمانی، بیماری درمان نشود و فرد نیز قادر به انجام خدمت نباشد، از ابتدای سال سوم به طور دائم از خدمت معاف خواهد شد.

 

برای دریافت معافیت پزشکی کچلی از کجا شروع کنم؟

برای دریافت معافیت پزشکی کچلی، ابتدا باید بیماری های اعلام شده از طرف نظام وظیفه را یک مرور کلی نمایید. زیرا ممکن است شما برای دریافت معافیت پزشکی کچلی اقدام نمایید و موفق نشوید، اما با اقدام برای بیماری دیگر بتوانید از خدمت معاف شوید. در صورتی که امکان معافیت از سربازی برای بیماری کچلی را دارید، باید با طی کردن مراحل زیر گام های لازم برای دریافت کارت معافیت پزشکی کچلی را بپیمایید.

 

مراحل دریافت معافیت پزشکی کچلی

یکی از سوالات اساسی افرادی که برای دریافت معافیت پزشکی اقدام می کنند این است که چه مراحلی را باید طی کنند. از کجا باید شروع کنند و به ترتیب به کجاها باید مراجعه نمایند. لذا در این جا مراحلی را که به منظور معافیت از سربازی برای بیماری کچلی بایستی پیموده شود برای شما توضیح می دهیم.

– دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به منظور تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز دریافت نمایید.

– قبل از مراجعه به پزشک معاینه کننده اولیه، باید ابتدا برگه خود اظهاری سوابق بیماری را که در پشت برگ معاینه اولیه قرار دارد، به دقت تکمیل نمایید تا در هنگام مراجعه به پزشک معاینه کننده آن را به او ارائه نمایند. توجه داشته باشید که مشمولانی که مشکلات پزشکی خود را به هنگام معاینه اولیه بیماری خود عنوان نکنند، در صورتی که در دوران آموزش یا خدمت به دلیل اعلام نکردن مشکل پزشکی، دچار حادثه شوند مسئولیت آن تماما بر عهده خود مشمول خواهد بود.

– ابتدا آدرس پزشکان معاینه کننده را از دفاتر پلیس +۱۰ دریافت کنید . سپس به یکی از پزشکان معاینه اولیه مراجعه کرده و برگه معاینه اولیه توسط پزشک را تکمیل نمایید.

– در این مرحله درخواست شما توسط کاربر پلیس +‌۱۰ در سیستم ثبت می شود. سپس بایستی کلیه مدارک را از کاربر پلیس +۱۰ پس بگیرید. شما باید این مدارک را همراه داشته باشید و به شورای پزشکی ارائه دهید.

– برگه معرفی به بیمارستان از طریق پست به آدرس شما ارسال می گردد. ذکر این نکته ضروری است که مشمولانی که دارای نقص عضو یا بیماری های قابل مشاهده می باشند نیازی به مراجعه به بیمارستان نخواهند داشت.

– جهت انجام معاینات تخصصی به بیمارستان مراجعه نمایید.

– جوابیه بیمارستان (‌نظریه تخصصی) به حوزه رسیدگی کننده ارسال می گردد.

– دعوت نامه به آدرس شما جهت حضور در شورای پزشکی ارسال می شود.

– جلسه شورای پزشکی برگزار می گردد.

 

پس از طی چند مرحله مراجعه به پزشکان مورد تأیید نظام وظیفه و انجام معاینات مورد نیاز، در صورت تایید بیماری، معافیت از سربازی برای بیماری کچلی به شما داده خواهد شد