کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
مصرف ویتامین E برای مو

مصرف ویتامین E برای مو

تاریخ انتشار : 2021/04/26

یکی از مشکلات رایجی که امروزه در میان بسیاری از افراد در جوامع مختلف وجود دارد، شیوع ریزش موی بیش از حد می باشد که زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. بر همین اساس درمان های متفاوت برای بهبود رشد مو و نیز راه های جلوگیری از ریزش مو همواره از استقبال قابل توجهی برخوردار است. در این راستا یکی از توصیه های متخصصین پوست و تغذیه، مصرف ویتامین E برای مو می باشد. زیرا به طور کلی مردم ایران معمولا دچار کمبود ویتامین های مختلف می باشند که یکی از آن ها ویتامین E است.

ویتامین E یکی از ویتامین‌ های محلول در چربی است که علاوه بر مفید بودن برای پوست، سلامتی قلب و درمان انواع بیماری‌ ها از سرطان تا آلزایمر، برای سلامت مو نیز فواید زیادی دارد و از آن جا که ویتامین ای یک آنتی اکسیدان قوی است، در کاهش آسیب‌ های محیطی به مو کمک می ‌کند. چنانچه در اثر کاهش ویتامین ها دچار ریزش مو شده اید و مدتیست موی شما رشد نکرده است می توانید به شاهد طب به عنوان یک کلینیک کاشت مو در مشهد اعتماد کنید.

قبلا درباره ویتامین های گروه B صحبت کردیم.در این مقاله شما را با خواص مصرف ویتامین E برای مو آشنا می‌ کنیم.

 

مصرف ویتامین E برای مو

مصرف ویتامین E برای مو

ویتامین E رشد موها را بهبود می بخشد

از آن جا که ویتامین E رشد و توسعه مویرگ ها و عروق خونی را بهبود می بخشد، می تواند به رشد موها کمک نماید و در بسیاری از افراد سبب افزایش جریان خون به ریشه موهای سر می گردد. در نتیجه رشد موها را در بسیاری از افراد تسریع می کند.

علاوه بر این تحقیقات نشان داده است که مصرف مقادیر بیشتر ویتامین E در رژیم غذایی می تواند از موخوره و چند شاخه شدن انتهای موها پیشگیری کرده و به بهبود تخریب موها به علت استفاده بیش از حد از سشوار یا مواد حالت دهنده مو کمک نماید.

 

ویتامین E موهای خشک را بهبود می بخشد

اگر به دنبال برطرف نمودن خشکی موهایتان هستید و یا پوست سرتان بسیار خشک است از مصرف ویتامین E برای مو های خود غافل نشوید. ویتامین E می تواند برای موهای خشک و آسیب دیده مفید باشد و مصرف مقادیر کمی ویتامین ای در روز موهای خشک را بهبود خواهد داد و ساقه موها را تقویت خواهد نمود.

البته توجه داشته باشید که بهتر است که مقادیر ویتامین E در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود و مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین E بر مصرف مکمل ها ارجحیت دارد. ولی در افرادی که مو و پوست سرشان بسیار خشک است استعمال خارجی روغن حاوی این ویتامین نیز مفید می باشد. به این ترتیب که می توانید چند عدد کپسول ویتامین ای را با سوزن بشکافید و آن ها را به موی خود بمالید، انتهای موهایتان را نیز به آن آغشته نموده و آن را برای 1 ساعت و یا بیشتر روی سرتان نگه دارید، سپس موهایتان را بشویید.