کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
مراقبت های پس از دکلره

مراقبت های پس از دکلره

تاریخ انتشار : 2021/02/09

مراقبت های پس از دکلره برای پیشگیری از ریزش مو در اثر رنگ کردن بسیار اهمیت دارد. شواهد نشان می‌دهند که رنگ کردن مو از زمان های بسیار دور در بین مردم رواج داشته است. به عنوان مثال مردم ساکن مصر و یونان به وسیله ماده‌ای که از مخلوط کردن خون حیوانات به دست آورده بودند موهای خود را تیره می کردند و همچنین چینی‌ها در حدود سه هزار سال پیش به عنوان اولین قومی شناخته شدند که اصل رنگ کردن موها را پایه گذاری کردند که با استفاده از برگ و همچنین ریشه درختان، رنگ مو درست می کردند همچنین شواهد تاریخی نشان می‌دهند که حتی غارنشینان نیز از وسایل مختلف برای رنگ کردن موهای خود استفاده می کردند.

امروزه نیز بسیاری از انسان ها از جمله بانوان به دنبال رنگ کردن موهای خود هستند که البته بیشتر جنبه زیبایی دارد، اما اگر به دنبال دکلره کردن و سپس رنگ کردن موهای خود هستید پس باید مراقبت های لازم پس از آن را هم یاد بگیرید تا همیشه موهای سالمی داشته باشید و در اثر ریزش مو نیازمند پرداخت هزینه کاشت مو در مشهد نشوید. در ادامه‌ی این مقاله به مراقبت هایی که پس از دکلره موی خود باید انجام دهید می پردازیم.

مراقبت های پس از دکلره

مراقبت های پس از دکلره

دکلره مو چیست و چرا باید انجام شود؟

دکلره کردن مو در واقع به معنای عاری ساختن مو از رنگ است و عملی است که مو را بی رنگ می کند . اگر شما به دنبال روشن کردن رنگ موی سر خود هستید باید بدانید که چنانچه بخواهید بیشتر از سه درجه رنگ موهای خود را روشن کنید به انجام دکلره موی سر خود نیازمند اید . پس از انجام دکلره و رنگ کردن مو آنچه حائز اهمیت است این است که موهای دکلره شده آسیب نبیند برای همین در ادامه این مقاله به شما راهکارهایی جهت سالم نگه داشتن موهای دکلره شده خواهیم داد.

مراقبت های لازم پس از دکلره کردن موی سر

۱) از آنجا که دکلره کردن مو باعث قطع شدن اسیدهای چرب مو می شود احتمالاً شما پس از انجام این عمل دارای موهای خشک و شکننده خواهید بود، لذا بعد از استحمام حتماً موهای خود را از ریشه تا ساقه با استفاده از کرم های مرطوب کننده مخصوص مرطوب کنید و با استفاده از کلاه به مدت چند دقیقه بر روی سر خود، موهایتان را بپوشانید تا به خوبی مرطوب شوند.
۲) با استفاده از موادی مانند روغن زیتون، عسل، روغن نارگیل، لیمو، سرکه سیب، تخم مرغ، شکر قهوه ای و غیره برای تقویت موهای دکلره شده خود ماسک موهای خانگی بسازید.
۳) با استفاده از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده که حاوی مقادیر بالایی ویتامین، مواد تقویت کننده و نرم کننده مو هستند ریشه های آسیب دیده موهای خود را تقویت کنید.
۴) هرگز بعد از انجام دکلره مو برای شستن موهای خود از آب داغ استفاده نکنید چرا که باعث ریزش و خشک شدن موهای شما خواهد شد و به جایش از آب ولرم استفاده کنید.
۵) از آنجا که قرار گرفتن موی سر در معرض نور مستقیم خورشید موجب خشک شدن و ضعیف شدن موی سر شما می شود، پس حتماً قبل از قرار گرفتن زیر نور آفتاب موهایتان را با استفاده از روغن زیتون چرب کنید و یا از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.
۶) پس از حمام اجازه دهید تا موهایتان به طور طبیعی خشک بشوند و سشوار استفاده نکنید. زیرا گرمای سشوار رطوبت مو های شما را از بین خواهد برد و به موهای دکلره شده یا رنگ شده ی شما آسیب می رساند.
۷) از آنجا که موهای دکلره و رنگ شده دارای ریشه ضعیفی نسبت به قبل هستند، هنگامی که موهای شما خیس هست سعی کنید تا آنها را شانه نکنید.
۸) چون آب دریا حاوی مقدار زیادی نمک محلول است که می‌تواند به موهای شما آسیب زیادی وارد کند، پس از انجام دکلره مو در آب دریا شنا نکنید.