کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
مراحل رشد مو پس از کاشت مو چگونه خواهد بود

مراحل رشد مو پس از کاشت مو چگونه خواهد بود

تاریخ انتشار : 2021/04/14

مراحل رشد مو پس از کاشت مو چگونه خواهد بود؟ این سوالیست که اغلب افراد پس از انجام عمل می پرسند زیرا بی صبرانه منتظر دیدن چهره جدید خود هستند. کاشت مو یکی از روشهای دائمی و مفید و سودمند برای رهایی از شر مشکل کم پشتی شدید موها است . امروزه روش های متفاوت زیادی برای انجام عمل کاشت مو وجود دارد که هر کسی بر حسب سلیقه خود و یا نظر پزشک متخصص کاشت موی خود یکی از آنها را انتخاب می‌کند و بعد از انجام این عمل یکی از سئوال هایی که برای فرد انجام دهنده کاشت مو پیش می‌آید این است که مراحل رشد مو بعد از کاشت مو در کلینیک کاشت مو در مشهد چگونه خواهد بود؟ نحوه نمو موها بعد از عمل زیبایی کاشت مو نشان دهنده کیفیت کاشت مو است و نتیجه نهایی آن را مشخص خواهد کرد . همچنین انتظار فرد از کاشت مو این است که مو های پیوند زده شده از ناحیه بانک مو پس از گذشت مدتی همانند سایر مو ها به رشد طبیعی خود ادامه دهند همین موضوع یکی از مزیت‌های روش کاشت مو نسبت به روش‌هایی مانند ترمیم مو می باشد. البته توجه به این نکته ضروری است که مقداری از موهای پیوند زده شده مدتی پس از عمل کاشت مو می ریزند ، ولی مجدداً در می آیند و بنابراین موردی برای نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

مراحل رشد مو بعد از کاشت

مراحل رشد مو بعد از کاشت

مراحل رشد پس از کاشت مو

در مجموع رشد مو به صورت چرخشی بوده که شامل سه مرحله پشت سرهم آناژن و کاتاژن و تلوژن می باشد .

مرحله آناژن 

مرحله رشد فعال است که رشد موها با این مرحله آغاز می‌شود و این مرحله طولانی ترین زمان حیات مو را دارا است و به طور متوسط ۳ سال طول می‌کشد این مرحله مشخص کننده اندازه طول مو هست و هرچه قدر که مو بیشتر در این مرحله باقی بماند طول آن نیز بیشتر خواهد شد.

مرحله کاتاژن :

پس از مرحله فعال آناژن موها وارد فاز استراحت کاتاژن خواهند شد که در این مرحله با متوقف شدن رشد مو سلول ها از بین می روند و مدت زمان مرحله کاتاژن بین ۲ تا ۳ هفته خواهد بود .

مرحله تلوژن :

آخرین مرحله رشد مو است که در این مرحله که در موهای سر حدود ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد موهای سر دچار ریزش خواهند شد که در این مرحله مو ها یا بر اثر کشش و یا به طور خود به خودی خواهند ریخت . تمامی موهای بدن این مراحل رشد را دارند اما مدت زمان هر کدام از این مراحل متفاوت خواهد بود.