کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
فرهنگ واژگان کاشت مو

فرهنگ واژگان کاشت مو

تاریخ انتشار : 2021/02/10

فرهنگ واژگان کاشت مو به شما کمک می کنددر کلینیک کاشت مو دچار سردرگمی نشوید. هنگامی که شما قصد گرفتن مشاوره غیر حضوری برای کاشت مو در مشهد را دارید و یا زمانی که به طور حضوری در یک جلسه مشاوره برای کاشت مو شرکت می کنید احتمالاً با واژه هایی تخصصی و البته کاربردی مواجه خواهید شد که با دانستن معنی این واژه های تخصصی خواهید توانست بهترین تصمیم را درباره روش و نوع کاشت موی خود بگیرید که در این بخش قصد داریم به تعریف و توصیف این واژه ها بپردازیم.

فرهنگ واژگان کاشت مو

فرهنگ واژگان کاشت مو

بانک مو در فرهنگ واژگان کاشت مو

بانک مو نام منطقهای در پشت سر است که قابلیت برداشت گرفت را دارا است و میتوان بعد از انجام دادن مراحل لازم روی گرفت های برداشت شده از بانک مو آنها را در ناحیه کم پشت و یا طاس کاشت.

تعریف گرافت مو

گرفت در واقع همان واحد شمارش موی سر است که از چند تار مو تشکیل یافته است تار موهایی که از طریق ریشه با هم ارتباط دارند. به عبارت دیگر شکاف هایی که در روی پوست سر قرار دارند و از آنها تارهای مو روییده اند همان گرفت ها هستند یعنی از یک گرفت ممکن است چندین تار مو روییده باشند.

انواع گرفت:

گرفت نوع ۱ یا گرفت تک تار مو: گرفتی است که از آن تنها یک تار مو روییده است.

گرفت نوع ۲ یا گرفت دوتایی: گرفتی است که از آن دو عدد تار مو روئیده است.

تعریف فلپ (Flap) در فرهنگ لغت کاشت مو

در واقع نوار باریکی است که از بانک مو با انجام دادن جراحی سادهای برداشته میشود و حاوی پوست و گرفت های موجود در آن است تعیین طول و عرض فلپ توسط متخصص پوست و مو باید انجام شود که آن هم ارتباط مستقیمی با میزان شلی و یا انعطاف پذیر بودن پوست بانک مو دارد انجام درست این فرایند سبب میشود تا اسکار به جامانده ناچیز باشد.

تعریف اسکار ( scar) در فرهنگ واژگان کاشت مو

اسکار در واقع واژه ی جایگزین شدهی بخیه و یا اثر باقی مانده بر روی محل برداشت فلپ است. باید به این نکته توجه داشت که هرچه برداشت فلپ با دقت و ظرافت بیشتری انجام شود اسکار آن هم ناچیز تر و قابل چشم پوشی است.

فرهنگ واژگان کاشت مو_تعریف سطح طاسی:

سطح طاسی در واقع به همان قسمتی از سر گفته میشود که به کم پشتی و یا ریزش شدید مو دچار شده است.

تعریف تیپ یا نوع طاسی

تیپ طاسی با یک عدد بیان میشود که هرچه این عدد بزرگتر باشد به این معنی است که سطحی از سر فرد که نیاز به کاشتن موی طبیعی دارد وسیعتر است.

تیپ طاسی با توجه به سطح تاثیر متغیر است تیپ طاسی ۱ در واقع بیان کننده این است که سطحی از سر فرد که دچار کم پشتی شده است بسیار کم است و به جاش فرد از بانک موی عالی برخوردار است و برعکس طاسی تیپ ۷ بیان کننده این است که کل روی سر فرد به طاسی و کم پشتی دچار شده است و همچنین فرد از بانک موی بسیار ضعیفی نیز برخوردار است.

تعریف PRC پی آر سی

Platelet-Rich-Plasma یا به اختصار PRC که به آن پلاسمای غنی شده نیز می گویند در واقع به روشی گفته میشود که در آن از فرد چند سی سی خون گرفته میشود و با قرار دادن آن در سانتریفیوژ پلاکت و پلاسمای آن را جدا می کنند سپس پلاسمای غنی شده را که ۵ برابر خون معمولی پلاکت دارد را به منظور تقویت ریشه های مو در پوست سر فرد تزریق می کنند از آنجا که این پلاسمای غنی شده حاوی مقدار زیادی از فاکتورهای رشد می باشد پس میتواند نقش بسیار موثری در کاهش سرعت ریزش موی فرد و همچنین تقویت ریشه مو ایفا کند.

ضمناً پی آر پی را نباید با تزریق سلول بنیادین اشتباه گرفت چون بر خلاف آن فاقد پلاکت هستهای هست لذا نمی تواند سلول تلقی شود.

این روش در کشورهای اروپا و آمریکا هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار دارد زیرا دارای نتایج مختلفی است کاربردهای پی آر پی نیز متفاوت هستند تجربه نشان داده است که هنگامی که از این روش برای بهبود موهای سر استفاده می شود در بیشتر موارد PRP باعث کاهش سرعت ریزش مو در افراد شده است و به فرد موی جدیدی نداده است اما در هر حال این کاهش نرخ ریزش مو هم به خودی خود کمک بسیاری به حفظ وضعیت موجود می کند.

تعریف مزوتراپی

کلمه مزوتراپی در اصل یک لغت یونانی بوده که به مفهوم درمان پزشکی میباشد. مزوتراپی در واقع نوعی راه درمانی نوین است که در آن به جای استفاده از داروهای خوراکی، دارو را مستقیماً در پوست فرد تزریق می کنند مزوتراپی کاربردهای گوناگونی از جمله در بهبود وضع موها و درمان ریزش مو و تقویت آن دارد.
چنانچه قصد کاشت مو دارید میتوانید به کلینیک کاشت مو در مشهد (شاهد طب) مراجعه کنید.