کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
عوارض فیناستراید

عوارض فیناستراید

تاریخ انتشار : 2021/02/22

در این مقاله به بررسی فیناستراید و عوارض فیناستراید می پردازیم. فیناستراید در واقع به منظور مداوای بیماری بزرگ شدن غدد پروستات بدون ادغام  با داروی دیگری و یا با ادغام سایر داروها مصرف می شود. از عوارض فیناستراید ، زمانی است که برای شفای بیماری هیپرتروفی خوش خیم پروستات که مصرف می شود است که عوارض آن تکرار ادرار و یا اختلال در ادرار است. علاوه بر اینها احتمال این که احتیاج به عمل کردن پروستات را کاهش می دهد وجود دارد. فیناستراید برای ریزش مو نیز تجویز می شود. اگر از هزینه کاشت مو در مشهد میخواهید آگاه شوید با کلینیک شاهد طب تماس حاصل فرمایید.

عوارض فیناستراید

عوارض فیناستراید


عوارض فیناستراید در زنان

برای حل مشکل ریزش موی زنان این دارو مصرف نمی شود درمان شدن با این دارو را بقبول نکرده اند. فیناستراید به منظور اثرگذاری در مشخص کردن جنسیت جنین برای زنان باردار و یا زنانی که در سن حاملگی هستند توصیه نمی شود اما اگر مصرف شود باعث ناهماهنگی در اعضا شناسی جنین می شود. و هم چنین این دارو از راه کنترل تبدیل شدن تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون یا DHT احتمال دارد سبب مشکل در بخش بیرونی دستگاه تناسلی جنین پسر شود.

مصرف این دارو حتی در حد لمس از طریق پوست در زمان بارداری برای زنان ممنوع است. و همینطور بخاطر این که فیناستراید از مایع منی خارج می شود، توصیه می شود در هنگام بارداری همسر و یا قصد و امکان بارداری او از کاندوم استفاده شود.مصرف این دارو از دید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)برای خانم ها  قدغن می باشد. در صورت رعایت نکردن، عوارض فیناستراید نمایان خواهد شد.

 

فیناستراید ایرانی و فیناستراید خارجی

دو مدل قرص فیناستراید ایرانی و خارجی در داروخانه ها وجود دارد.مدل ایرانی این کالا با نام تجاری فین استراید و برخوردار از سطح های 1 درصد و 5 درصدبه فروش می رسد که برای اهداف درمانی ریزش مو مدل 1 درصد آن مصرف می شود.

همینطور مدل خارجی این کالا با نام تجاری فین پرشیا قابل خریدن است و تا کنون این دو محصول فرق زیادی باهم نداشته اند.

 

عوارض ناشی از مصرف بیش از حد فیناستراید

از عوارض فیناستراید بیش از حد مورد نیاز مصرف شود امکان مسمومیت در شخص را افزایش می دهد و هم چنین احتمال دارد با مصرف بیش از اندازه این دارو بیمار بی هوش و یا دچار قطع تنفس شود که در این صورت سریعا با اورژانس (شماره 115) تماس بگیرید.

تأثیر قرص فیناستراید

بر اساس به تحقیقات انجام شده در سال 2014 بر روی جمعی از آقایان که فیناستراید را  در طول 5 سال مصرف می کردند ، 48 درصد آنها از مشکل یزش موهایشان کاشته شده و 52 % آن ها هیچ نتیجه خوبی از این دارو نگرفته اند. باتوجه به این تحقیق می توان گفت زمانی که مصرف داروی فیناستراید دلیل ریختن مو ها فراوانی هورمونDHT بوده است نتیجه مثبت و راضی کننده بوده  و در دلایل دیگر ریزش مو ، این دارو تاثیرگذار نبوده است.

 

عوارض جانبی فیناستراید

اگر هریک از نشانه های زیر را احساس کردید  بایستی به پزشک خود اطلاع دهید:

 • ناتوانی در نعوظ یا ناتوانی در ثابت نگه داشتن حالت نعوظ
 • افسردگی
 • کاهش میل جنسی
 • درد بیضه
 • اختلال در انزال و یا کم شدن آن
 • اختلال در تنفس و بلعیدن
 • تغییرات سینه ها، مانند افزایش سایز، برآمدگی، درد یا ترشح نوک سینه
 • بثورات جلدی
 • خارش
 • تورم صورت و لب
 • کهیر

ازدیگر عوارض فیناستراید که  بسیارمهم تلقی می شود امکان دچار شدن به سرطان پروستات سطح بالا را افزایش می دهد.

همانطور که می دانید قرص های فیناستراید درصورتی که بدون مشورت پزشک و به صورت خودسرانه استفاده شود علاوه بر اینکه باعث قطع ریزش مو می شود بلکه باعث تقویت مو نمی شود و در نهایت نتیجه منفی خواهد داشت. و هم چنین توجه داشته باشید که استفاده قرص فیناستراید تنها باید زیر نظر پزشک باشد و همینطور پس از مدتی به شکل دوره ای (کم کم) قطع شود.

حالا اگر شما گرفتار ریزش مو هستید و میخواهید کاشت مو در مشهد انجام بدهید و هم چنین در جستجوی شایسته ترین کلینیک کاشت مو درمشهد هستید که کاشت مو رو به صورت تخصصی و با تجربه خوب تکنسین کاشت مو برای شما انجام بدهند و همینطور اگر می خواهید از هزینه کاشت مو در مشهد مطلع شوید، می توانید به سایت شاهد طب مراجعه کنید و از قیمت کاشت مو در مشهد مطلع شوید.