کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
علت کچلی در مردان

علت کچلی در مردان

تاریخ انتشار : 2021/04/07

ریزش مو با افزایش سن یک امر اجتناب ناپذیر است. هر چند در زندگی امروزی به دلایل مختلفی ریزش مو به خصوص در آقایان از سنین پایین‌ تری شروع می‌ شود که این مسئله ممکن است برای برخی از افراد ترسناک باشد. اما ترسناک تر از ریزش موی زود هنگام، ریزش موی ناگهانی است! وقتی در یک زمان کوتاه یک قسمت یا همه‌ موی سر دچار ریزش می شود. به همین دلیل بسیاری از جوانان به دنبال پیدا کردن علت کچلی در مردان هستند تا با آگاهی هر چه بیشتر جهت جلوگیری از ریزش مو اقدام کنند. اما اگر دچار ریزش مو شده اید نگران نباشید شاهد طب به عنوان کلینیک کاشت مو در مشهد همراه شما خواهد بود.

در این مقاله به بررسی دلایل متعدد ریزش موی ناگهانی و علت کچلی در مردان خواهیم پرداخت.

علت کچلی در مردان

علت کچلی در مردان

علت ریزش مو در مردان

با وجود این که تعداد بیماری هایی که بر ریزش موی مردان تاثیر می گذارد زیاد است، اما شایع ترین علت کچلی در مردان، الگوی طاسی مردانه می باشد که به آن طاسی آندروژنی و ریزش موی ژنتیکی نیز می گویند.

الگوی طاسی مردانه یک بیماری ژنتیکی است که می تواند هم از طرف پدر و هم از طرف مادر به ارث برسد. در این بیماری یک محصول جانبی تستسترون به نام دی هیدروتستوسترون یا DHT به فولیکول های مو متصل شده و باعث می شود که در طول زمان کوتاه شوند. در نتیجه آن، موها نازک و نازک تر می شوند تا این که در برخی از مردان قسمت جلویی سرشان کاملا طاس می گردد.

برای درمان الگوی طاسی مردانه، داروهای اثبات شده بالینی، لیزرتراپی و جراحی کاشت مو وجود دارد.

 

طاسی منطقه ای

طاسی منطقه ای یک بیماری است که می تواند در هر سنی روی دهد و موجب ایجاد لکه های طاسی ناگهانی، در اندازه های مختلف شود. شکل های شدید تر طاسی عبارتند از طاسی کامل یا طاسی جهانی که باعث از دست دادن کل مو در سر یا ریزش مو در کل بدن می شود و البته بسیار نادر هستند. این مورد به عنوان الگوی طاسی مردانه مشهور است.

 

کمبود پروتئین

مو، تشکیل شده از پروتئین می باشد و بیشتر وزن مو را تشکیل می دهد. رژیم غذایی نامناسب مانع از ورود مواد مغذی و پروتئین به اندازه کافی به بدن می شود و این یعنی آسیب مستقیم به موهایتان. در چنین شرایطی بدن قسمت های مختلف بدن را اولویت بندی کرده و قطعا موهایتان در اولویت نخواهند بود. نتیجه این امر نیز چیزی جز ریزش مو نخواهد بود.

 

مصرف سیگار

همه ما از آثار مخرب مصرف سیگار مطلع هستیم و می دانیم که علت کچلی در مردان است. زیرا باعث آسیب به فولیکول های مو شده و بر روند رشد مو تاثیر می گذارد.

 

مصرف دارو

معمولا دارویی نمی توان یافت که کاملا بدون عوارض باشد و داروهایی چون داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد انعقاد خون، استروئید ها و حتی ویتامین  A ممکن است فرد را دچار ریزش مو کند.

 

بیماری ها

ممکن است انسان دچار یک بیماری یا یک وضعیت خاص جسمی شود که در اثر آن موها شروع به ریزش کنند. همچنین ممکن است بدن در این وضعیت ها کمتر مواد مغذی را بر حسب نیاز هر قسمت در بدن پخش  کند و موجب ضعیف و نازک شدن موها گردد.

 

عفونت ها

عفونت از جمله علت کچلی در مردان است. عفونت هایی همچون عفونت های قارچی پوستی که در قسمت پوست سر ایجاد می شوند، فولیکول مو را در بر می گیرند و باعث آسیب جدی و ریزش مو می گردند. یک سری از بیماری های مقاربتی نیز باعث ایجاد عفونت و در نتیجه شکنندگی موها می شوند.

 

استرس

عصبانیت و استرس می توانند در لحظه و یا حتی در دراز مدت مشکلاتی را پدید آورند که یکی از آن ها ریزش مو است. استرس زیاد باعث می شود که فولیکول های مو در وضعیت استراحت فرو رفته و باعث ریزش آنان شود. واکنش خود ایمنی بدن ناشی از استرس نیز می تواند باعث آسیب به موها شود. در هنگام عصبانیت بعضی افراد عادت به کندن موهای سر و صورت خود دارند که این امر بی اراده و ناخودآگاه می باشد.

کلینیک تخصصی شاهد طب با بهره مندی از دانش و تجربه خویش، ضمن بررسی دقیق و تشخیص قطعی علت کچلی در مردان، با استفاده از امکانات پیشرفته، موثرترین روش درمانی همچون مزوتراپی، ترمیم و کاشت مو در مشهد را به بهترین نحو ارائه می دهد.