کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
شباهت های مزوتراپی و پی آر پی (PRP)

شباهت های مزوتراپی و پی آر پی (PRP)

تاریخ انتشار : 2021/05/03

معمولا برای کسانی که تازه دچار ریزش مو شده اند، در سنین جوانی هستند و یا سریع به دکتر مراجعه کرده اند، از تکنیک های ترمیم مو استفاده می شود. دو روش مناسب که معمولا توسط پزشکان متخصص پوست و مو تجویز می شود، روش های مزوتراپی و PRP هستند که در مقایسه مزوتراپی و پی آر پی (PRP) می توان گفت هر دو روش جدید و موثر بوده و از طریق تزریق در ناحیه مورد نظر که دچار کم پشت شدن مو شده، صورت می گیرد. ابتدا در شباهت های مزوتراپی و پی آر پی (PRP) باید به تعریف این دو واژه توجه کنیم. اگر به تازگی در کلینیک کاشت مو در مشهد (شاهد طب) کاشت مو انجام داده اید می توانید مقاله مزوتراپی بعد از کاشت مو مراجعه کرده تا از جزئیات آن مطلع شوید.

شباهت های مزوتراپی و پی آر پی (PRP)

شباهت های مزوتراپی و پی آر پی (PRP)

تعریف مزوتراپی و پی ار پی

مزوتراپی:  روشی است که در آن تزریق مواد مغذی و معدنی مورد نیاز (از جمله اسید ها، کلاژن ها و غیره) و همچنین ویتامین های مفید برای پوست بدن در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. با این کار، کسانی که به دلیل کمبود ویتامین های لازم و مواد معدنی مفید بدن، دچار ریزش مو شده اند، جلوی ریزش گرفته شده و حتی الامکان رشد مجدد برخی از فولیکول های مرده مو وجود دارد.

روش پی آر پی (PRP) : در این روش ترمیم مو، در ابتدا از فرد خون گرفته شده و پس از ایجاد تغییراتی در پلاسمای خونی فرد، تزریق پلاسمای غنی شده به ناحیه ای از سر که دچار ریزش شده، انجام می شود.

شباهت مزوتراپی و پی آر پی (PRP)

اولین قدم در شباهت های مزوتراپی و پی آر پی (PRP) پس از تعریف هر کدام از این روش های درمان، مقایسه آن ها است:

– هر دو روش برای کسانی مناسب است که دچار کم پشتی مو و ریزش هستند، نه کسانی که دچار طاسی و یا ریزش موی شدید هستند.

– معمولا در این دو روش، درد و خونریزی و امکان بروز عفونت و یا ناراحتی های پوستی وجود ندارد.

– در هر دو روش درمان با کمک به متابولیسم بدن و گردش جریان خون، صورت می گیرد به خصوص روش مزوتراپی.

– در مواردی، می توان این دو روش را جهت دستیابی به نتایج ماندگار و هر چه بهتر در کنار هم استفاده کرد.

– هر دوی این روش ها باید توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای و مجرب، همچون شاهد طب که کلینیک کاشت مو در مشهد است، صورت بگیرند.

– هیچ کدام از این دو روش درمان کاملا قطعی برای ریزش مو نیستند و گاهی لازم است که روش های دیگری هم جهت درمان استفاده شود.

 

اما نکته قابل توجه این است که برخی افراد نمی توانند از این دو روش استفاده کنند از جمله کسانی که دچار مشکلات و بیماری های خاص هستند مثلا افرادی که آلرژی دارند، ناراحتی های پیشرفته پوست و مو دچار شده اند، افراد مبتلا به ناراحتی های قلبی و عروقی، زنان حامله و باردار، افراد مبتلا به سرطان، افرادی که به بیماری‌هایی همچون دیابت، ایدز، هموفیلی و هپاتیت دچار هستند، افرادی که مبتلا به اختلال کبدی، خونی و تحت شیمی‌ درمانی و کورتیزون درمانی هستند یا فشار خون پایین دارند و سیگاری نمی توانند از این روش ها استفاده نمایند.