کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
سوالات رایج درباره کاشت مو

سوالات رایج درباره کاشت مو

تاریخ انتشار : 2021/04/01

کاشت مو طبیعی ترین و دائمی ترین روش درمان ریزش مو است. لذا با توجه به این که کاشت مو در سال های اخیر در کشور ایران طرفداران بسیاری پیدا کرده است و سوالات زیادی در رابطه با کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت ریش و … پرسیده می شود، در این مقاله به برخی سوالات رایج درباره کاشت مو می پردازیم.

سوالات رایج درباره کاشت مو

سوالات رایج درباره کاشت مو

سوالات رایج درباره کاشت مو

یکی از مهم ترین سوالات رایج درباره کاشت مو این است که آیا امکان ریزش مجدد موهای کاشته شده وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت موهای پیوند زده شده از پشت سر برداشته می شوند و موهای عقب سر به علت نداشتن گیرنده هورمونی نمی ریزند؛ بنابراین موهای کاشته شده دائمی هستند و وقتی در جلوی سر کاشته شوند نیز بدون ریزش باقی می مانند.

آیا موهای بخش های دیگر به جز پشت سر را می توان پیوند زد؟

خیر زیرا ساختار و نوع موها در هر نقطه از بدن متفاوت است. موهای سر تا هر اندازه ای می توانند بلند شوند، در حالی که رشد موهای بدن در یک مرحله متوقف می شود. به همین دلیل بهترین ناحیه برای پیوند مو به سر از دیگر مناطق سر است.

آیا در صورت وجود ریزش مو، امکان پیوند مو وجود دارد؟

بله زیرا موهایی که کاشته می شوند اصلا گیرنده لازم برای ریزش را ندارند در نتیجه ریزش مو نمی تواند موهای کاشته شده را تحت تاثیر قرار دهد و هر چه کاشت مو زودتر انجام شود طبیعی تر بوده و نتیجه بهتری را دریافت خواهید کرد.

آیا برای عمل کاشت مو از بی هوشی عمومی استفاده می شود؟

خیر برای عمل کاشت مو نیازی به بیهوشی عمومی نیست و تنها از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

آیا عمل کاشت مو دردناک است؟ یکی از سوالات رایج درباره کاشت مو

در پاسخ به این دسته از سوالات رایج درباره کاشت مو باید گفت خیر زیرا در ابتدا به ناحیه دریافت کننده سر و بانک مو بی حسی موضعی سر انجام می شود؛ لذا پوست سر فرد کاملا بی حس شده و هیچ دردی حس نمی کند. پس از عمل و از بین رفتن اثر بی حسی نیز به بیمار برای درد خفیفی که احساس می کند داروهای مسکن داده می شود.

کاشت مو چقدر زمان می برد؟

مدت زمان عمل کاشت مو برای هر فرد متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. قطعا هرچه میزان ریزش مو بیشتر و ناحیه مورد نیاز پیوند وسیع تر باشد، کاشت مو نیز بیشتر طول خواهد کشید. همچنین روش های مختلف زمان متفاوتی را می طلبند. به عنوان مثال روش های کاشت مو به کمک دستگاه، بسیار سریع تر صورت می گیرد و در روش های سنتی عمل ممکن است حدود ده ساعت به طول بیانجامد و معمولا در چند نوبت انجام می شود.

چه مدت بعد از کاشت موها شروع به رویش می کند؟

پس از کاشت مو به مدت یک تا سه ماه موها در فاز استراحت هستند و پس از آن و در ماه چهارم موهای کاشته شده شروع به رویش می کنند.

رشد موهای کاشته شده چه فرقی با موهای دیگر سر دارد؟

میزان رشد موهای پیوندی، هیچ تفاوتی با بخش های دیگر سر ندارد و همان رشد موهای سر طبیعی را طی خواهد کرد. این موها تنها از نظر ریزش ممکن است متفاوت باشند، چرا که استرس و مشکلات هورمونی نمی تواند باعث ریزش آن ها گردد.

کدام روش کاشت مو برای ما مناسب تر است؟

انتخاب روش کاشت مو بر عهده پزشک معالج است که با توجه به سن و شرایط شما روش مناسب را پیشنهاد خواهد کرد.

هزینه کاشت مو چگونه است؟

هزینه کاشت مو در مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله منطقه تحت درمان، اعتبار و تجهیزات کلینیک، تخصص و تجربه پزشک و روش مورد نظر؛ مهم ترین عامل نیز وسعت ناحیه مورد پیوند می باشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو در مشهد و سایر سوالات رایج درباره کاشت مو می توانید از مشاوره کلینیک شاهد طب استفاده کنید تا موارد فوق را بررسی کرده و هزینه را برای شما تخمین بزند.

دوران نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است ؟

از آن جا که عمل کاشت مو یک جراحی غیرتهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی می باشد، دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد؛ البته روش کاشت مو تاثیر مستقیمی در طول این مدت دارد. به طور کلی در روش های جدید کاشت مو تنها چند روز اول بعد از پیوند نیاز به استراحت است و تا چند هفته ابتدایی نیاز به مراقبت های بعد از کاشت مو به طور ویژه خواهید داشت.

با مطالعه سایر مقالات شاهد طب می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص سوالات رایج درباره کاشت مو کسب نمایید.