کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
سن مناسب کاشت مو چند سال است؟

سن مناسب کاشت مو چند سال است؟

تاریخ انتشار : 2020/11/07

اگر می خواهید بدانید سن مناسب کاشت مو چند سال است؟ با ما همراه باشید. مو یکی از عوامل موثر بر زیبایی انسان است، که در هر شخص ویژگی هایی متفاوت از نظر جنس، رنگ، ضخامت و… دارد.
مو در قسمت هایی مختلف از بدن و سر انسان رویش دارد که در برخی نقاط برای جلوگیری از ورود سرما و برخی نقاط دیگر برای جلوگیری از گرما است.
تعداد طبیعی موی سر هرفرد پنج هزار تار مو است و کسانی که دو سوم یا نیمی از این مقدار را داشته باشند کچل و اگر موی سرشان کامل ریخته باشد تاس می گویند.

در این مقاله شما با سن کاشت مو ، بهترین سن کاشت مو  ، بهترین زمان کاشت مو و دلایل انتخاب سن کاشت مو به طورت کامل آشنا خواهید شد.

علل ریزش مو

عوامل زیادی بر رشد و ریزش مو می توانند تاثیر گذار باشند، مانند تغذیه نامناسب و عدم مراقبت که هر کدام از این عوامل باعث ایجاد تغییراتی در هورمون اندروژنی افراد می شوند.
هورمون اندروژنی که ترکیبی از اندروژن و ژنتیک است
با ایجاد تغییر بر روی این هورمون باعث ابتلا فرد به آلوپسی آندروژنی می شود و ضخامت مو را کاهش و ریزش مو را افزایش می دهد.
که یکی از پیشرفت های تکنولوژی جهت از بین بردن کچلی و تاسی کاشت مو است. که ما خدمات ویژه ای را برای کاشت مو در مشهد ارائه میدهیم.

بهترین سن برای کاشت مو

متخصصان کاشت مو سن کاشت مو را بر اساس دو فاکتور مهم دسته بندی می کنند، جنسیت و علت تاسی سر.
کاشت مو برای کسانی که دچار ریزش موی ژنتیکی می شوند بهتر است در سنین بالاتر از 27 سالگی انجام شود.
چون در افراد زیر 27 سال نمی توان پیش بینی کرد که بانک موهای فرد چه وضعیتی خواهند داشت.
اکر در نواحی بانک مو ریزش مو متوقف نشده باشد تشخیص موهای دائمی امری دشوار است .پس بهترین سن برای کاشت مو 27 سال به بالا است چون تا این سن وضعیت موی سر به ثبات می رسد و کاشت مو بهترین نتیجه را خواهد داد .
اما برای خانم هایی که بخاطر آسیب هایی که پوست وارد شده رشد موی آنها متوقف شده است محدود سنی و زمانی ندارد.

چرا کاشت مو بهتر است در سن بالای 27 سال انجام شود؟

1. چون در این سن الگو و میزان ریزش مو به طور قطع ثابت نشده است چون ممکن است طراحی الگوی مو در سال های بعد تغییر پیدا کند نمی توان از عملیات کاشت مو نتیجه مثبتی گرفت.
2. عمل هایی که در سنین پایین انجام شده در سنین بالاتر نیاز به ترمیم و عمل دوباره داشته است که بازهم نتیجه مثیت نداشته است.
3. در سن بالای 27 نمی توان به طور قطع درباره فولیکول هایی که در برابر ریزش مو مقاوم هستند تصمیم گرفت و آن ها را شناسایی کرد، معمولا در افراد بالای 27 سال فولیکول ها به ثبات رسیده اند.

توصیه کاشت مو در مشهد

به افراد زیر 25 سال توصیه می شود هرگز برای کاشت مو عجله نکنند و قبل از کاشت مو حتما روش های دارو درمانی را امتحان کنند، عجله در این زمینه ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود که در سنین بالا بازهم جبران ناپذیر باشند.