کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
سردرد پس از کاشت مو

سردرد پس از کاشت مو

تاریخ انتشار : 2021/01/27

سردرد پس از کاشت مو می تواند یکی از عوارضی باشد که افراد پس از انجام کاشت مو در مشهد به ان دچار می شوند. به جرات می توان گفت که روش های کاشت مو جزو روش های ایمن برای رفع کچلی و طاسی به شمار می روند و اکثر افرادی که از آن استفاده می کنند شاهد عوارض بلند مدت نخواهند بود؛ اما با این وجود عمل کاشت مو بسیار ظریف و حساس است و می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. ابتلا به عوارض موقتی کاملا طبیعی است و تقریبا تمام بیماران به چند مورد از آن مبتلا می شوند که یکی از آن ها سردرد پس از کاشت مو است. به همین دلیل باید به مراقبت های لازم بعد از کاشت مو توجه ویژه ای داشت. هرگونه فعالیتی مغایر با توصیه های پزشکی، می ‎تواند عوارض جانبی احتمالی عمل کاشت مو را افزایش داده و نتیجه مورد انتظار را تضعیف نماید.

سردرد پس از کاشت مو

سردرد پس از کاشت مو

سردرد پس از کاشت مو

با آغاز و ابداع کاشت مو، از وسایل و لوازم غیر ظریفی استفاده می شد که سردرد و سرگیجه را در فرد افزایش می داد. اما امروزه در تکنیک های مدرن و جدید کاشت مو از ابزار های میکروسکوپیک و بسیار ظریف استفاده می شود و عوارضی چون سرگیجه و سردرد را کاهش می دهد. اما با این حال سرگیجه و سردرد پس از کاشت مو یکی از عوارضی است که بعضی از افرادی که کاشت مو انجام داده اند به آن دچار می شوند. احساس سردرد بعد از کاشت مو خطرناک نیست و جای نگرانی ندارد. احساس درد در سر بعد از کاشت معمولا به علت ایجاد برش هایی است که هنگام جراحی پیوند مو ایجاد می شود.

درمان سردرد پس از کاشت مو

پس از تمام شدن کاشت  احساس درد در سر و سرگیجه امری طبیعی است و با گذشت زمان به صورت خود به خود رفع می گردد؛ اما می توانید با روش هایی که وجود دارد به رفع سریع تر آن کمک نمایید.
یکی از راه های درمان سردرد و سرگیجه استفاده از کمپرس گرم است و در کمترین زمان درد شما را کاهش می دهد. این کار در اکثر موارد باعث می شود تا در کمترین زمان ممکن سردرد تسکین پیدا کرده و شدت آن کاهش یابد. اما اگر هم چنان احساس کردید سردردتان کاهش پیدا نکرده باید طبق دستور پزشک از مسکن هایی که تجویز شده استفاده نمایید.
مسکن معمولا برای درمان سردرد های بعد کاشت مو تجویز می شود؛ چرا که درصد قابل توجهی از بیماران این سردرد ها را تجربه می کنند. خوشبختانه در اکثر موارد با استفاده از مسکن ها سردرد و احساس سوزشی که در سر وجود دارد، تسکین یافته و رفع می گردد. اما در صورتی که باز هم شدت سردرد افزایش یافت و طی چند روز بهبود پیدا نکرد، پیشنهاد می کنیم به پزشک مراجعه کنید تا بررسی های لازم را انجام دهد و علت دقیق آن مشخص شود.

جلوگیری از عارضه سر درد

توجه داشته باشید که حتما باید از مصرف کافئین خودداری کنید؛ چون در بسیاری از مواقع باعث افزایش سردرد های بعد از کاشت مو می گردد. علاوه بر این بهتر است مصرف آب را افزایش دهید و حتی الامکان از کمپرس گرم استفاده کنید تا سردردتان تسکین پیدا کند.
با استفاده از تمرینات تنفسی نیز می توان در برخی از موارد این نوع سردرد ها را کاهش داد. تنفس عمیق باعث می شود تا اکسیژن بیشتری به ناحیه سر برسد و سردرد کاهش یابد. متخصصین ما در کلینیک کاشت مو در مشهد می توانند با دقت در انجام مراحل کاشت و ارائه مشاوره احتمال بروز این نوع عوارض را به حداقل برسانند.