کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
ساختمان تار مو

ساختمان تار مو

تاریخ انتشار : 2021/01/04

ساختمان تار مو به چه شکل است؟ دانستن این مورد برای هر فردی که اخیرا نسبت به وضعیت موهای خود حساس شده است بسیار جذاب است. در واقع اگر بدانیم ساختمان تار مو به شکل است می توانیم در مورد وضعیت موهای سر خود و مشکلاتی که دارند و برای محافظت از تارهای مو بهترین تصمیم گیری را انجام دهیم. بی شک درصد زیادی از زیبایی چهره ما را موهای زیبا تشکیل می دهند.
در ادامه این مقاله درباره ساختمان تار مو بیشتر صحبت می کنیم تا به طور کامل آن را بشناسیم.

ساختمان تار مو

ساختمان تار مو

ساختمان تار مو

هر تار مو از اجزای مختلفی تشکیل شده است. کاملا تعجب آور است که برای تشکیل یک تار مو به آن نازکی چندین عضو فعالیت می کنند و هر یک وظایف خاص خود را دارد و در داخل پوست فعل و انفعالاتی انجام می شود تا در نهایت تار مو رشد کند و بلند تر شود.
هر تار مو به یک عضله داخل پوست سر متصل می شود تا بتواند تار مو را راست نگه دارد.

فولیکول اصلی ترین قسمت از اجزای ساختمان مو

داخل پوست سر عضوی به نام فولیکول مو وجود دارد. اهمیت وجود این عضو به قدر زیاد است که اگر زمانی از بین برود دیگر در آن ناحیه مویی رشد نخواهد کرد. و تنها راه جبران آن کاشت مو است. اگر دچار این مشکل شده اید با کاشت مو در مشهد در کلینیک شاهد طب می توانید دوباره زیبایی را تجربه کنید.
این فولیکول ها به عضله ای متصل هستند که همان عضله نگهدارنده مو است و تمام حرکات مو را احساس می کند.

پیاز مو

پیاز مو در داخل کیسه فولیکول و در زیر پوست قرار گرفته است زمانی که موی شما می ریزد و دوباره رشد می کند در واقع از سطح پوست و از پیاز مو جدا شده است.
داخل پیاز مو سلول ها به صورت دائم تقسیم می شوند تا تار مو رشد کند.
تقسیم متوالی سلولها تا زمانی که به قسمت بالایی پیاز مو برسند ادامه پیدا می کند و در آنجا به سه لایه بیرونی و سه لایه درونی تقسیم می گردد.
3 لایه درونی از قسمت های کوتیکول، قشر و مدولا تشکیل شده و 3 لایه بیرونی به لایه فولیکول تبدیل می شوند
ملانین نیز در پیاز مو وجود دارد تا مو را رنگ دار کند. و آنچه موجب ایجاد تفاوت در شکل ظاهری مو می گردد تفاوت در شکل ظاهری فولیکول است.

ساقه مو

در ساقه مو پروتئینی به نام کراتین وجود دارد که موجب می شود مو دچار از هم گسیختگی نشود و به صورت فشرده رشد کند. کراتین دارای دو نوع پیوند به نام پیوندهای دی سولفید و پیوندهای هیدروژن هستند. اگر می توانید موهایتان را به راحتی حالت دهید و به هر فرمی که می خواهید در آورید و به همان شکل حفظ کنید به دلیل وجود پیوندهای دی سولفید است. این پیوند ها از یک حالت ثابت می شکنند و تغییر شکل می دهند و در فرم جدید خود را حفظ می کنند. اما اگر تنها پیوندهای دی سولفید را داشتید با یکبار حالت دادن مو دیگر نمی توانستید آن را تغییر دهید. برای تغییر حالت موها نیاز به پیوندهای هیدروژن دارید تا با مرطوب شدن نرم شوند و به شکل اولیه باز گردند.
ساقه مو نیز دارای کوتیکول و قشر و مدلا است. هریک از این سه عضو نقشی را اجرا می کنند.
کوتیکول مانند فلس ماهی روی تار مو را پوشانده و از آن حفاظت می کند و موجب درخشندگی آن می شود.
قشر نیز همان هسته اصلی موی شماست که توسط کراتین ایجاد شده است و اگر کوتیکول دچار آسیب شود قشر نیز آسیب خواهد دید. مدولا فقط در موهای ضخیم یافت می شود و متشکل از سلول های نازک و شفاف بوده که در سطح تار مو در تماس با هوا تشکیل می گردند.

درمان مو

حال که ساختار تار مو را شناختید اگر موی سر شما دچار مشکلی شده به راحتی می توانید روش درمانی مناسب را انتخاب کنید. اگر فولیکول موی شما از بین رفته است و در سرتان مویی رشد نمی کند پیشنهاد می کنیم با مشاورین ما در کلینیک کاشت مو در مشهد تماس گرفته و پس از دریافت هزینه کاشت مو در مشهد برای کاشت مو و مشاهده رویش مجدد موها در نقاطی که دچار تاسی شده اند اقدام کنید.