کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
زمان بازگشت به فعالیت ورزشی پس از کاشت مو

زمان بازگشت به فعالیت ورزشی پس از کاشت مو

تاریخ انتشار : 2021/03/30

ورزش بعد از کاشت مو و زمان بازگشت به فعالیت ورزشی پس از کاشت مو یکی از مهم ترین موضوعات و پرتکرارترین سوالاتی است که توسط بسیاری از کسانی که می خواهند عمل کاشت مو انجام دهند، پرسیده می شود. به همین دلیل در این مقاله به سوال شما پاسخ می دهیم. پس اگر تمایل به استفاده از تکنیک کاشت مو دارید، اما ورزش جزیی از زندگی شما است پیشنهاد می کنیم این مطلب مهم را از دست ندهید.

کاشت مو با هر روشی که صورت گیرد، یک عمل جراحی جدی است. لذا رعایت توصیه های پزشک بعد از کاشت مو هم برای پیوند های جدید مو و هم سلامت کلی فرد لازم و ضروری است و این بدین معنا است که شما نمی توانید تا زمانی که به طور کامل بهبود پیدا نکرده اید تمام فعالیت هایی که داشته اید را از سر بگیرید.

فعالیت ورزشی پس از کاشت مو

فعالیت ورزشی پس از کاشت مو

بلافاصله بعد از عمل پیوند مو باید تا جایی که ممکن است از هر گونه فعالیت فیزیکی همچون کار، راه رفتن طولانی یا در سر بالایی اجتناب کنید. البته در این دوره فعالیت های سبک و غیر کششی مانند پیاده روی ملایم معمول و مجاز است، اما باید از ورزش های سنگین جداً خودداری کنید؛ چرا که این زمان، زمان مهمی برای پیوند مو جدید است و به هیچ وجه نباید محل پیوند مو، مورد لمس، فشار شدید یا خارش قرار بگیرد.

دقت کنید که در این دوره زمانی، نمی توان به یوگا نیز پرداخت و باید زمان بازگشت به فعالیت ورزشی پس از کاشت مو را به تعویق بیندازید. حتی اگر با فعالیت های سبک هم دچار التهاب و گرمای عمومی در بدن یا تعریق در ناحیه کاشت می شوید، باید انجام آن ها را نیز تا چند روز کنار بگذارید.

قرار دادن زمان بازگشت به فعالیت ورزشی پس از کاشت مو به این دلیل است که حرکات کششی و انجام فعالیت های ورزشی باعث افزایش ضربان قلب و در نتیجه افزایش فشار خون می شود و احتمال خونریزی در نواحی گیرنده پوست سر و در اطراف گرافت ها یا در ناحیه اهدا کننده را افزایش می دهد.

تعریق پوست سر در اثر ورزش نیز ممکن است پوست سر را تحریک کرده و به پیوندهای جدید مو آسیب برساند.

البته در طولانی مدت ورزش برای سلامت فولیکول های مو پیوند داده شده بسیار مفید است اما لازم است زمان بازگشت به فعالیت ورزشی پس از کاشت مو را سپری کرده باشید.

برنامه زمان بازگشت به فعالیت ورزشی پس از کاشت مو

روند بهبودی بعد از کاشت می تواند برای هر بیمار متفاوت باشد ولی در حالت کلی اگر قصد ورزش بعد از کاشت را دارید می توانید طبق برنامه توصیه شده زیر عمل کنید.

هفته اول بعد از کاشت مو: هیچ حرکتی انجام نشود.

از آن جا که روزهای اول برای پیوند موهای جدید شما بسیار حیاتی است، باید از هرگونه فعالیت بدنی تا حد امکان خودداری کنید.

ده روز بعد از کاشت مو: برخی از ورزش های بسیار سبک

معمولاً در این دوره، فعالیت های سبک و غیر شدیدی مانند یوگا یا پیاده روی ملایم مجاز است؛ اما باید از دویدن یا ورزش هایی که می تواند باعث تعرق یا افزایش قابل توجه فشار خون شما شود، به طور جدی خودداری کنید. اگر با ورزش های سبک نیز دچار تورم و یا سوزش های غیر عادی شدید، لازم است تمرینات خود را کاهش داده و به پزشک مراجعه کنید.

بعد از ۴۵ روز : انجام ورزش های سنگین تر همچون بدنسازی و وزنه برداری

به طور طبیعی پوست سر شما بعد از ۴۵ روز باید عاری از زخم و تورم باشد؛ لذا انجام برخی از ورزش های قلبی، بدنسازی و وزنه برداری مجاز خواهد بود. با این وجود اگر جراحی FUT داشته اید از انجام حرکت های کششی تا ۲ ماه خودداری نمایید.

 

به طور کلی زمان بازگشت به فعالیت ورزشی پس از کاشت مو با توجه به روش انجام کاشت متفاوت است اما در بیشتر موارد، شما پس از چهار هفته می توانید به روال عادی زندگی و ورزشی خود برگردید. در این زمان انجام حرکت های شدید ورزشی بی خطر خواهد بود. با این وجود در نظر داشته باشید که این دستورالعمل کلی است و به عنوان مثال در شهر مشهد برای نتیجه بهتر و فردی بایستی حتما با پزشک خود در کلینیک کاشت مو در مشهد مشورت کنید.