کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
روتین مراقبت از مو

روتین مراقبت از مو

تاریخ انتشار : 2020/12/08

روتین مراقبت از مو خود را چگونه بچیدنید؟ اگر یک روال مراقبت از مو دقیق را به طور مداوم رعایت کنید همیشه موهایی سالم و با طراوت خواهید داشت. روتین مراقبت از مو را باید با توجه به نیاز موی خود بچینید و از محصولاتی که برای سلامت پوست و موی شما مفید هستند استفاده کنید.
برای این که بتوانید به روال مراقبت از موی خود پایبند بمانید باید یک برنامه منطقی داشته باشید. این برنامه را با توجه به توان مالی و زمانی که دارید تنظیم کنید تا برای اجرای آن دچار مشکل نشوید.
در این مقاله درباره روش های انجام این روتین مو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

روتین مراقبت از مو

روتین مراقبت از مو

روتین مراقبت از مو

وقتی درباره مراقب از مو صحبت می کنیم احتمالا هزینه های فراوان و زمان بر بودن انجام آن در ذهن شما نقش ببند گرچه که همیشه اینطور نیست. تکنیک هایی برای مراقبت و تقویت مو وجود دارد که بسیار ارزان و آسان است. فراموش نکنید که هر روشی از مراقبت را که انتخاب می کنید حداقل 6 ماه باید طبق برنامه اجرا گردد تا تاثیر خوب آن را ببینید در واقع فرقی نمی کند گرانترین روش را انتخاب می کنید یا ارزان ترین آن را، این تداوم در تکرار آن است که موجب اثر بخشی می گردد.

مو های خود را بشناسید.

موهای شما چه جنسی دارند؟ چرب، خشک یا معمولی هستند؟ حالت موهای شما چگونه است؟ چه زمان هایی احساس می کنید موهایتان ریزش بیشتری دارند؟ ضخامت موی شما چقدر است؟ چند سال دارید و چند تار موی سفید پدیدار شده است؟ تاکنون رنگ و دکلره داشته اید؟ هرچند رو یک بار موهایتان کثیف می شود؟
این ها سوالاتی هست که برای شناختن موی خودتان باید به آن پاسخ دهید؟ پس از شناخت مو روتین مراقبت از موی خود را بچینید. این باعث می شود از ماسک ها و تونیک هایی متناسب با نیاز موی خود استفاده کنید.

آب داغ از بین برنده چربی مو

همکنون تصمیم گرفته اید یک روتین مراقب از موی صحیح داشته باشید. برای شروع این کار آبی که با آن استحمام می کنید را در حالت ولرم مایع به سرد قراردهید. تا جایی که می توانید تحمل کنید دمای آب را به سمت سردی ببرید. اگر مویی خشک داشته باشید آب داغ آن را خشک تر خواهد کرد و اگرمویی چرب داشته باشید نیز موجب ازدیاد ترشح چربی خواهد شد. زیرا آب داغ چربی مو را از بین می برد و برای جبران، پوست سر دوباره به میزان زیادتری چربی تولید خواهد کرد.

استفاده از شانه چوبی

همین حالا هر برس و شانه فلزی و پلاستیکی که دارید دور بریزید. جنس شانه و برس فقط باید چوبی باشد. البته در زمان های بسیار دور در کشورهایی مثل هند و آفریقا از شانه های با جنس عاج فیل استفاده می شد، اما اکنون برای ما ایرانیان بهترین شانه در دسترس همان شانه چوبی است.
به نوک موها رسیدگی کنید.
برای جلوگیری از ایجاد موخوره هر سه ماه یکبار موها را نوک گیری کنید. این امر موجب رشد سریعتر مو نیز می گردد. پس از نوک گیری، از یک روغن مناسب مثل زیتون یا اسطوخودوس روی نوک موها استفاده کنید.

سشوار و اتوی مو ممنوع

باد داغ سشوار و یا استفاده از اتوی مو رطوبت مو را از بین می برد، مو را می سوازند و موجب ایجاد موخوره می گردد. برای خشک شدن موها از باد سرد سشوار استفاده کنید. در یک روتین مراقبت از مو سالم سشوار جایگاهی ندارد.

ماسک ها و تونیک ها در روتین مراقبت از مو

حتی اگر هیچی مشکلی ندارید بازهم لازم است از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید. قبل از حمام با یک روغن مثل روغن زیتون یا یک محلول مناسب مانند عصاره برگ مورد، ریشه مو ها را ماساژ دهید.
در حمام از یک شامپوی خوب استفاده کنید. بهتر است به جای استفاده از یک شامپوی خارجی تقلبی از یک شامپوی ایرانی اصلی استفاده کنید تا مطمئن باشید در تهیه ان از مواد مرغوب و بهداشتی بهره گرفته شده است.
پس از استحمام از یک ماسک موی مناسب استفاده کنید.

غنی کردن خون با ویتامین ها

به پزشک مراجعه کنید و با انجام آزمایشات مطمئن شوید هیچ چیز در خون شما کم نیست. مثلا کمبود آهن و کلسیم موجب ریزش مو می گردد. اغلب ریزش مو در جوانان به علت کم شدن ویتامین و مواد معدنی در بدن آن هاست.

خلاصه روتین مراقبت از مو

از آب داغ و سشوار و اتو مو و هر وسیله ای که موجب داغ شدن مو می شود استفاده نکنید.
یک شانه چوبی بخرید.
هر سه ماه موها را نوک گیری کنید.
قبل از حمام و بعد از حمام از محصولات مراقبتی استفاده کنید و یک شامپوی خوب بخرید.
اگر بدن شما به داروی تقویتی نیاز دارد طبق دستور پزشک استفاده کنید.

اگر دچار ریزش مو شدید و در سر شما طاسی نمایان گردید نگران هیچ چیز نباشید. کلینیک شاهد طب که یک کلینیک کاشت مو در مشهد می باشد آماده ارائه خدمات کاشت مو در مشهد برای همشهریان و زائران عزیز است.
برای اطلاع از هزینه کاشت مو در مشهد با همکاران ما در شاهد طب تماس حاصل فرمایید.