کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
راه های مقابله با کچلی

راه های مقابله با کچلی

تاریخ انتشار : 2021/03/26

ریزش مو یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که هم آقایان و هم خانم‌ ها را سنین مختلف آزار می‌ دهد و به جستجوی راه های مقابله با کچلی وا می دارد. این ریزش مو می ‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ارث و استرس مهمترین عوامل آن هستند. در مواردی که در اثر کچلی فولیکول مو به صورت کامل از بین رفته است، کاشت مو انجام می شود. برای اطلاع از هزینه کاشت مو در مشهد با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در ریزش موی ارثی با افزایش سن تار‌های مو نازک شده و شروع به ریزش می ‌کنند. این نوع ریزش مو معمولا در سنین ۲۵ الی ۳۰ سالگی شروع می شود اما در سن پایین ‌تر نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

نوع دیگر ریزش مو، ریزش موی فعال است که در آن فرد هنگامی که به سرش دست می ‌زند چند تار مو روی دستش می ‌آید و پس از استرس و ناراحتی شدید، یک رژیم غذایی سنگین، جراحی و یا مشکلات فیزیکی اتفاق می‌ افتد. ریزش موی فعال ممکن است در هر سنی اتقاق بیفتد و حتی در دوران کرونا به دلیل استرس این عارضه در کودکان نیز مشاهده شده است.

از این رو در این مقاله راه های مقابله با کچلی و جلوگیری از ریزش مو را به شما می آموزیم.

راه های مقابله با کچلی

راه های مقابله با کچلی

راه های مقابله با کچلی

وضعیت سلامت موهای یک فرد تا حدودی وضع تغذیه‌ او را منعکس می ‌کند. زیرا تغذیه مطلوب بر جنس، میزان ریزش، حالت و مقاومت‌ موهای شما تاثیر گذار است. به بیان دیگر برای جلوگیری از ریزش مو و حفظ سلامت آن، باید مقادیر کافی از پروتئین‌ ها، ویتامین‌ ها و مواد معدنی در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد و حتی اگر می‌ خواهید رژیم لاغری بگیرید، باید با متخصص تغذیه در مورد مواد غذایی ضروری یا مکمل‌ های غذایی مورد نیاز بدن مشورت کنید.

در رژیم‌ های غذایی علاوه بر مواد مغذی، میزان کالری مصرفی نیز مهم است. پژوهش ‌ها نشان می ‌دهند که رژیم‌ های غذایی غیر اصولی و کاهش ناگهانی و افراطی کالری مصرفی روزانه باعث ریزش مو می ‌شوند.

 

جلوگیری از ریزش مو با کاهش استرس

یکی از محل ‌های نمایانگر استرس، موهای شما هستند. استرس زیاد شکنندگی موهای شما را افزایش داده و موجب نازک شدن تارهای مو می گردد. همچنین فعالیت فولیکول ‌های مو را برای ساخت تارهای موی جدید با اختلال مواجه می سازد. بنابراین یکی از راه های مقابله با کچلی، مدیریت استرس خواهد بود. برای این کار می توانید از دوستان، خانواده، مشاوران روانشناس یا کلاس‌ های آموزشی مدیریت استرس استفاده کنید.

 

با موهای خود به لطافت برخورد کنید

گاهی ریزش مو در اثر عواملی چون آسیب دیدن پیاز مو، فولیکول مو و یا ساقه مو اتفاق می افتد و موجب طاسی دائمی یا موقت می گردد. لذا برای جلوگیری از ریزش مو مهم است که علاوه بر مراقبت از ارگان ‌های موساز، مراقب خود تار مو هم باشید و توصیه و هشدارهای زیر را به عنوان راه های مقابله با کچلی جدی بگیرید:

– صبر کنید تا موها به طور طبیعی خشک شوند

– مو را هر چند وقت کوتاه کنید

– مدل موهای آزاردهنده که موجب کشیده شدن مو می شود انتخاب نکنید

– استفاده از محصولات شیمیایی را کاهش دهید

– شانه کردن روزانه را فراموش نکنید

– از شامپوی مناسب استفاده کنید

– از روغن‌ های طبیعی استفاده کنید

– ماساژ سر را فراموش نکنید

 

از حوله و کلاه شخصی خود استفاده کنید

موها به دلیل تماس زیاد با محیط اطراف، بسیار آسیب‌ پذیر هستند. یکی از این آسیب ‌ها، مواجهه با عفونت ‌هایی همچون عفونت های قارچی است که به شدت مسری و قابل انتقال بوده و شایع ترین علامت ابتلا به آن، ریزش مو به صورت دایره‌ های مشخص یا سکه ‌ای می باشد.

 

لیست داروهای خود را بررسی کنید

ریزش مو می ‌تواند یک عارضه‌ دارویی، در اثر مصرف داروهایی چون داروهای شیمی درمانی و داروهای ضد بارداری باشد.

به طور کلی داروهای رایج و پرکاربرد زیادی هستند که می ‌توانند باعث ریزش مو شوند؛ بنابراین یکی از راه های مقابله با کچلی و ریزش موی موقتی که در اثر مصرف این داروها ایجاد می شود، این است که اگر به تازگی مصرف دارویی را شروع کرده‌ اید و پس از مدتی ریزش موهای شما افزایش پیدا کرده است، به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا مصرف داروی مشکوک را قطع و یک داروی دیگر جایگزین آن نماید.

 

در پایان یکی از درمان های مطمئن در میان سایر راه های مقابله با کچلی، مزوتراپی مو یا کاشت مو است که برای اطلاع از روش ها و هزینه کاشت مو در مشهد می توانید از مشاورین کلینیک تخصصی شاهد طب کمک بگیرید.