کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
راه های ضخیم کردن مو

راه های ضخیم کردن مو

تاریخ انتشار : 2021/02/11

راه های ضخیم کردن مو برای هر فردی که با مو های نازک متولد شود، یک چالش و دغدغه است. با این وجود برخی مردم در اثر عادات بد یا مشغله هایی که دارند دچار ریزش مو می‌شوند. پیش از این که مجبور به پرداخت هزینه کاشت مو در مشهد شوید می توانید با رعایت نکاتی نجات دهنده موهای خود باشید.مو های نازک و کم پشت یکی از مشکلاتی است که ممکن است هر خانم یا آقایی به آن دچار شود .امروزه ریزش مو معضلی است که همه به دنبال راه حلی موثر برای رفع آن می‌گردند.

راه های ضخیم کردن مو

راه های ضخیم کردن مو

در این بخش مطالب مفیدی را برای تقویت و بهبود موهای نازک برای شما آورده ایم:

راه های ضخیم کردن مو

محصولات بهداشتی مانند شامپو ها که پر از مواد شیمیایی آسیب ‌رسان هستند، دشمن اول و آخر موهای شما محسوب می ‌شوند. به عنوان مثال شستشوی مو ها با شامپو هایی که حاوی سولفات یا هر نوع الکل هستند، تاثیرات مخربی روی مو های شما با خشک کردن ساقه آن و در نهایت نازک شدن تار های مو می ‌گذارد.
نرم ‌کننده ‌هایی که در ترکیبات خود سیلیکون دارند، حجم مو های شما را گرفته و تار های آن را نازک و شکننده می‌ کنند.
از شانه های دانه‌ درشت استفاده کنید. برس کشیدن علاوه بر ریشه مو به ساقه های مو آسیب ‌زده و موجب کشیدگی، وز شدگی و نازک شدن مو می‌ شود.
بستن یا جمع کردن مو ها با کش ‌های سفت یا بافتن آن ها به روش ‌هایی که باعث کشیدگی بیش از حد مو می ‌شود، موجب صدمه به فولیکول مو، تضعیف و نازک شدن مو ها و مانع از رشد طبیعی آن ها خواهد شد.
خشک کردن مو های خیس با سشوار بلافاصله بعد از خارج شدن از حمام یا استخر.
استفاده زیاد از حالت ‌دهنده ‌های الکتریکی مانند اتو و بابیلیس که حرارت زیاد آن ها ساختمان مو را به ‌شدت تخریب و رشد آن را متوقف می ‌کند.
تا زمانی که زندگی روزانه شما پر از استرس و تنش‌ های گاه و بیگاه باشد، نباید انتظار مو هایی سالم و زیبا داشته باشید. پس با ورزش، مدیتیشن و خواب کافی در برابر آن مقابله کنید. در موارد جدی به روان‌شناس مراجعه کنید.

درمان موی نازک

برای پیشگیری از نازک شدن مو یا راه های ضخیم کردن مو توصیه های بسیاری وجود دارد؛ اما چیزی که اهمیت دارد این است که شما یک الگوی مراقبتی و برنامه روزانه برای مراقبت از مو های خود اشته باشید. اگر موهای خود را رنگ می کنید مراقبت های پس از دکلره را رعایت کنید.

مراقبت روزانه مو ها یعنی چی؟

مراقبت روزانه از مو ها به این معنی است که شما یک گروه از محصولات مربوط به مراقبت از مو را به صورت مرتب و منظم استفاده کنید و این برنامه باید جزئی از سبک زندگی شما شود نه این که یک مدت از این محصولات استفاده کنید و در صورت مشاهده تاثیرات مثبت آن بر مو های خود آن را رها کنید.

مراقبت های روزانه برای ضخیم کردن مو
انتخاب شامپوی مناسب با توجه به شرایط مو
شناخت برند معتبر از شامپو ها
آب رسانی به مو ها: پوست سر نیز مانند سایر اجزای بدن نیاز به آب رسانی و مرطوب شدن دارد. بنابر این اگر می خواهید ساقه های مو های شما سالم بماند بعد از شامپو کردن مو ها از نرم کننده استفاده کنید.
استفاده از روغن های طبیعی: از روغن های بادام، سیاه دانه و کنجد قبل از حمام به مدت یک ساعت استفاده کنید. این روغن ها موجب تقویت مو های شما می شوند و به شما در مراقبت روزانه از مو ها کمک می کنند.

تغذیه و ضخیم کردن مو

بیشترین تاثیر سبک زندگی و نوع رژیم غذایی ما روی پوست و مو ها نمایان می‌ شود. در واقع شما و سلامتی شما ناشی از همان چیزی است که نوش جان می‌ کنید. پس در بین عوامل مهمی که به نازک و کم حجم شدن مو های شما کمک می‌ کند، تغذیه بسیار تعیین ‌کننده است. لذا پروتئین و ویتامین ها را حتما در برنامه غذایی خود قرار دهید و مواد غذایی سالم بخورید.
با خوردن ماهی، آجیل، گوشت بره و تخم مرغ به بدنتان پروتئین برسانید. کمبود ویتامین باعث ریزش مو می ‌شود. اسفناج و سبزیجات و میوه ها سرشار از ویتامین C هستند و باید در رژیم غذایتان باشد.

از آنجایی که مو ها نقش بسیاری در زیبایی دارند، این نکات و راه های ضخیم کردن مو را جدی بگیرید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی پوست و مو، با مشاوران ما در کلینیک کاشت مو شاهد طب تماس بگیرید.