کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
درمان های گیاهی کچلی

درمان های گیاهی کچلی

تاریخ انتشار : 2021/03/21

امروزه به دلیل اهمیت بالای ظاهر افراد، همه بر آنند که ظاهری زیبا و آراسته و بدون کم و کاستی ها داشته باشند. به همین دلیل ریزش مو به یکی از نگرانی ‌های جدا نشدنی در اکثر افراد تبدیل شده است. طبق تحقیقات اخیر استفاده از گیاهان مناسب برای جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر است. در طب سنتی و گیاهی نیز درمان های مختلفی برای ریزش مو تجویز شده است که هر کدام فلسفه و کاربرد منحصر به فرد خود را دارند. لذا در این مقاله به معرفی رایج ترین درمان های گیاهی کچلی می پردازیم. اگر دچار ریزش مو شده اید و دیگر امیدی به بازگشت موها ندارید می توانید با انجام کاشت مو در مشهد به کچلی سر خود پایان دهید. توجه داشته باشید که درمان های گیاهی تنها در صورتی موثر واقع می شوند که فولیکول مو از بین نرفته باشد.

درمان های گیاهی کچلی

درمان های گیاهی کچلی

درمان های گیاهی کچلی

ماساژ دادن سر با روغن نارگیل و همچنین روغن زیتون از ابتدایی ترین و یا اولین درمان ها است که همه می توانند برای درمان ریزش مو این روش آسان را انجام دهند.

یکی دیگر از درمان های گیاهی کچلی که در طب سنتی توصیه شده است، مصرف تخم شنبلیله است. به این دلیل که سرشار از پروتئین و اسید نیکوتین می باشد و موجب تقویت مو می گردد.

معروف ترین و محبوب ترین درمان های گیاهی کچلی استفاده از آب پیاز است که بسیار توصیه شده است.

استفاده از گیاه آلوئه ورا به شکل موضعی نیز برای درمان ریزش مو توصیه گردیده است.

مهمترین توصیه ای که اطبا طب سنتی برای درمان ریزش مو تجویز می کنند مصرف جوانه گندم است که بسیار مفید می باشد. علاوه بر جوانه گندم، مصرف سبوس برنج و نخود فرنگی هم به عنوان درمان های گیاهی کچلی شناخته می شوند.

مهمترین علل ریزش مو

یکی از علل ریزش مو علاوه بر کمبود ویتامین B، کمبود گوگرد در بدن است و این ماده معدنی در پیاز نرگس، پیاز عنصل و همچنین در انواع سبزی‌ ها مثل تره، سیر و موسیر به وفور یافت می‌ شود.

برای پیشگیری از ریزش مو اصطلاحا از مواد قابض استفاده می‌ شود و حنا، مورد و سدر در اصطلاح عام ریشه مو را سفت می ‌کنند. نکته جالب توجه این است که هر سه گیاه ضد قارچ، ضد باکتری و ضد التهاب هم هستند. در نتیجه چربی و التهابی که معمولا در سطح پوست سر افرادی که دچار ریزش مو هستند، وجود دارد را می کاهند و از ریزش مو جلوگیری می ‌کنند.

از جمله معروف ترین گیاهانی که به افزایش خون‌ رسانی موضعی کمک می‌ کنند و در درمان های گیاهی کچلی استفاده می شود، گیاه رزماری است که فرآورده‌ های آن به ‌راحتی در دسترس می‌ باشد. این گیاه و تمام گیاهانی که جریان خون موضعی را تقویت می ‌کنند، نه ‌تنها در پیشگیری از ریزش مو، بلکه در رشد مجدد آن نیز موثرند. رزماری اثر ضد التهابی هم دارد و می ‌تواند بیماری‌ های التهابی پوست سر را بهبود بخشد.

 

برخی از ترکیبات بابونه و آویشن نیز خواص مشابه رزماری دارند و در عین حال که جریان خون موضعی را تقویت می‌ کنند، آثار ضد باکتری و ضد قارچ دارند و می ‌توانند علاوه بر پیشگیری از ریزش مو، در تقویت رویش آن نیز موثر باشند.

تاثیر سبزی ها بر ریزش مو

سبزی ‌هایی مانند تره، سیر و موسیر موجب تقویت موها می گردند. به این معنی که برای درمان ریزش موی سر باید کاری کرد تا جریان خون در زیر پوست سر تحریک شود و استفاده از انواع پیاز خوراکی و سبزی‌ ها برای این منظور مفید هستند. علاوه بر این می توانید موها را با ماست شستشو دهید، زیرا آب ماست از ریزش مو جلوگیری می ‌کند.

در میان داروها و تونیک ‌ها یا تقویت‌ کننده‌ های گیاهی دیگری که در درمان های گیاهی کچلی استفاده می شود، می‌ توان به گیاه نخل مرداب اشاره کرد. مصرف موضعی این گیاه به دلیل تاثیری که بر هورمون‌ های جنسی مردانه دارد، می‌ تواند الگوی ریزش موی مردانه را کاهش دهد. به همین دلیل برای درمان ریزش مو به کار می ‌رود.

در پایان باید گفت که با توجه به این که ریزش موی اکثریت آقایان و خانم ها ریشه ژنتیکی داشته و ارثی می باشد، نمی توان به طور قطعی گفت که درمان ریزش مو با داروهای گیاهی قطعی بوده و نتیجه می دهد؛ زیرا داروهای فوق بیشتر تقویت کننده مو هستند و باعث رویش و درمان ریزش مو نمی شوند. لذا برای درمان موثر کچلی و ریزش مو، در کنار درمان های گیاهی کچلی فوق، می توانید از روش های درمان نوین همچون مزوتراپی و کاشت مو استفاده کنید. کلینیک تخصصی شاهد طب عمل کاشت مو در مشهد را انجام می دهد.