کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
درمان ریزش مو ناشی از تیروئید

درمان ریزش مو ناشی از تیروئید

تاریخ انتشار : 2021/01/13

درمان ریزش مو ناشی از تیروئید طبیعتا باید در ابتدا با رفع مشکل تیروئید همراه باشد. تیروئید یک غده است که هورمون های بدن را کنترل می کند. این هورمون ها سوخت و ساز چربی و قندها توسط هورمون های تولید شده توسط تیروئید انجام می شود. و اختلال در عملکرد تیروئید باعث بروز مشکلاتی در بدن شود. یکی از این مشکلات ریزش مو به دلیل اختلال عملکرد تیروئید است. معمولا پرکاری یا کم کاری تیرئیذ می تواند موجب مواردی مثل چاقی بیش از حد، لاغری بیش از حد و ریزش مو شود. در ادامه با ما همراه باشید تا راه درمان ریزش مو ناشی از تیروید را مورد بررسی قرار دهیم.

درمان ریزش مو ناشی از تیروئید

درمان ریزش مو ناشی از تیروئید

درمان ریزش مو ناشی از تیروئید

وظیفه تیروئید تولید هورمون ها و کنترل انهاست و زمانی که دچار اختلال شود نظم بدن برهم می خورد. به همین دلیل درمان ریزش مو ناشی از تیروئید را نمی توان به راحتی درمان کرد. زیرا مشکل از ریشه مو نیست و مشکل از اختلالات غده است. اگر دچار ریزش مو شده اید که ناشی از غده تیروئید است باید مشکل را به صورت ریشه ای درمان کنید. پس تمهیداتی فراهم کنید تا غده تیروئید عملکرد عادی خود را در پیش بگیرد. پس از آن می توانید روش های درمانی برای رشد مجدد موها را به کار گیرید. کاشت مو در مشهد یکی از پیشنهاداتیست که در این مورد اجرا می شود.

تشخیص دلیل ریزش مو

اختلال تیروید علاوه بر ریزش مو مشکلات دیگری را پدید می آورد. ریزش مو یکی از شایع ترین ان هاست. اولین مشکلی که در موها ایجاد میشود خشک شدن بیش از حد موهاست. البته که این مورد می تواند در اثر عوامل دیگری باشد اما درصورتی که با این مشکل مواجه شدید بد نیست عملکرد تیروئید خود را بررسی کنید.
ریزش موی ناشی از تیروئید بدین صورت است که موها بسیار خشک شده و سپس هنگام شانه زدن از سر جدا می شوند و یا هنگام استحمام شاهد ریزش موها همراه با آب جاری می شوید.
اگر همزمان با ریزش مو متوج تغییراتی در وزن خود شدید یه قضیه شک کنید و به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید تا سریعا با تجویز آزمایش مورد را بررسی کند.
اختلال در غده تیروئید علاوه بر تاثیر روی ریزش مو و تاثیر بر تغییر وزن می تواند در عملکرد قلب نیز اختلال ایجاد نموده و مشکلاتی از جمله به کما رفتن فرد را نیز به وجود بیاورد.