کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
درمان جوش های پس از کاشت مو

درمان جوش های پس از کاشت مو

تاریخ انتشار : 2021/01/05

جوش های پس از کاشت مو برای بسیاری از مراجعین تبدیل به معضل می شود و بسیاری از افراد نگران هستند که این جوش ها به گرافت های کاشته شده آسیب وارد کنند و ان ها را از بین ببرند. جوش های پس از کاشت مو انواع متفاوتی دارد و برخی از آنها بسیار سطحی هستند و تنها موجب ایجاد قرمزی می شوند. این جوش ها دوره کوتاهی دارند و از بین می روند. اما برخی از جوش های دیگر بصورت چرکی ظاهر می شوند و درمان آن ها سخت است و به این راحتی ها از بین نمی روند. در این شرایط دستورالعمل های لازم توسط پزشک کاشت مو در مشهد در اختیار افراد قرار می گیرد.

جوش سر پس از کاشت مو

جوش سر پس از کاشت مو

درمان جوش های پس از کاشت مو

جوش پس از کاشت بسیار طبیعی هستند و قابل درمان پس هیچ جای نگرانی وجود ندارد. علت به وجود آمدن جوش ها این است که در سطح سر ریشه های موی طبیعی وجود دارند و زمانی که بین این ریشه شکاف ایجاد می گردد تا موی جدید کاشته شود این ریشه ها دچار آسیب دیدگی شده و در نتیجه به عنوان یک واکنش دفاعی به صورت کیست مویی و جوش های چرکی نمایان می شوند. این جوش ها خود به خود از بین می روند اما اگر جوشی ظاهر شده که خود به خود از بین نرفت باید برای درمان جوش های پس از کاشت مو به کلینیک کاشت مو در مشهد مراجعه کنید.

راه های درمان جوش های پس از کاشت مو

یکی از راه های درمان جوش ها کمپرس آب گرم است که تا دو هفته پس از عمل کاشت مو باید ادامه پیدا کند. مرطوب نگه داشتن محل با آب گرم بسیار موثر است.
پس از انجام کاشت مو روش صحیح شست و شوی سر به شما آموزش داده می شود. حتما باید مطابق دستورات پزشک شستن سر پس از کاشت مو و بهداشت سر را رعایت کنید زیاد آلودگی موجب تشدید جوش ها می شود. می توان گفت بهترین درمان جوش های پس از کاشت مو همین شست و شوی صحیح است.
مالیدن محلول ماینوکسیدیل به سر نیز می تواند بسیار موثر واقع شوند.
شست و شو با صابون‌های آنتی‌باکتریال یا شامپوهای درمانی البته با مشورت پزشک متخصص توصیه می شود.
همچنین محصولات دارویی که حاوی سالیسیلیک اسید یا بنزوئیل پروکسید هستند، می توانند موجب کاهش التهاب پوست سر و از بین رفتن باکتری‌هایی که عامل ایجاد جوش در پوست هستند بشوند.
اگر در پوست سرتان احساس خشکی کردید از محصولات روغنی استفاده نکنید و برای رفع خشکی با پزشک خود مشورت کنید تا مناسب ترین ماده آبرسان را به شما پیشنهاد کند.

درمان عفونت پس از کاشت مو

اگر متوجه شدید جوش های سر شما از حالت عادی خارج شده و تبدیل به عفونت گشته اند خیلی سریع به پزشک متخصص کاشت مو در کلینیک مراجعه کنید. یعنی اگر بعد از روز دوم قرمزی، تورم یا حساسیت به صورت افزاینده وجود داشت به کلینیک مراجعه کنید.
معمولا تعداد کمی از پیوندهای کاشت مو دچار این عارضه می گردند و ان هم به دلیل حساسیت بالای پوست و مو یا بیماری هایی مثل دیابت است. در این موارد ممکن است نیاز به دریافت آنتی بیوتیک داشته باشید.

راه تشخیص جوش از عفونت

زمانی که موهای کاشته شده در فاز رشد قرار می گیرند ممکن است ابتدا به صورت جوش روی سطح پوست ظاهر شوند و سپس پوست را ترک داده و از آن خارج گرند. این مورد کاملا طبیعی است و نباید نگران آن باشد تنها چیزی که مهم است این است که جوش ها دستکاری نکنید.
اگر جوش ها بیش از 4 روز باقی ماند و بزرگ تر شده احتمالا عفونت ایجاد شده است. دکتر با مشاهده جوش های بزرگ اگر تشخیص عفونت ندهد آن ها را تخلیه می کند تا راه رشد مو راحت شود.
اما اگر تعداد زیادی جوش در یک نقطه ظاهر شده باشد و در حال افزایش باشند و پوست در آن ناحیه حساس و داغ باشد قطعا عارضه به وجود آمده عفون است و باید آنتی بیوتیک دریافت کنید.
تب و لرز نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد عفونت است.
برای اطلاع از قیمت کاشت مو در مشهد با کلینیک شاهد طب تماس بگیرید تا پس از معاینه و بررسی های لازم قیمت به شما اعلام گردد.