کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
دردسر ریزش مو از کجا شروع می شود؟ | کاشت مو در مشهد

دردسر ریزش مو از کجا شروع می شود؟ | کاشت مو در مشهد

تاریخ انتشار : 2020/11/15

 

ریزش مو: مو های پرپشت و سالم هدیه زیبای خداوند به چهره ی انسان هاست. گاهی اتفاقاتی در بدن انسان رخ می دهد که موجب می شود افراد از این موهبت الهی بی بهره شوند و این زمانی است که ریزش مو آغاز می شود و رفته رفته زیاد شده تا زمانی که فرد بخش عظیمی از موهای خود را از دست داده است. گاهی در مراحل اولیه آغاز این عارضه می توان با مصرف دارو از پیشرفت آن جلوگیری کنید. اما در مواردی که به صورت ژنتیکی و هورمونی ریزش آغاز می شود به سرعت کار از کار گذشته و موهای شما از بین خواهد رفت.
اما جای نگرانی وجود ندارد. کاشت مو در مشهد در کلینیک شاهد طب با به روزترین شیوه های رایج در دنیا انجام می شود تا زیبایی دوباره به چهره شما بازگردد.
در این مقاله عوامل ریزش مو را بررسی می کنیم تا در صورت به وجود آمدن نشانه های ریزش مو از آن غافل نباشیم و پیش از وخیم تر شدن آن پیشگیری انجام دهیم.

"دردسر

چه زمانی می گوییم دچار ریزش مو شده ایم؟

معمولا افتادن تعداد 90 الی 100 شاخه از موها در روز امری طبیعی است و تا زمانی که احساس میکنیم ریزش مو در این بازه قرار دارد دچار این عارضه نیستیم زیرا به سرعت موهای جدید جایگزین این تعداد از دست رفته می شود. اما زمانی که تعادل بین رویش موی جدید و ریزش موی قدیمی برهم میخورد میگوییم ریزش شروع شده است.

گاهی غافلگیر می شوید.

از دست رفتن مو هم به صورت تدریجی اتفاق می افتد و هم به صورت ناگهانی. یعنی طی کوتاهترین مدت ممکن فرد حجم زیادی از موی خود را از دست می دهد و به سمت طاسی می رود. که در این حالت فرد نمی تواند روحیات خود را با شرایط جدید وفق دهد و دچار افسردگی و سایر بیماری های روحی خواهد شد.
از آنجا که جراحی کاشت مو در مشهد بسیار رایج است مراجعین بسیاری که از این مسئله رنج می برده اند با انجام کاشت مو همکنون روحیه شاد خود را باز یافته اند.

عوامل ژنتیکی ریزش مو:

به اطرافیان خود دقت کنید اگر دچار طاسی و کچلی هستند اتفاق افتادن آن برای شما نیز دور از انتظار نیست. بهتر است هنگام مراجعه به پزشک این مورد را درمیان بگذارید.

عوامل هورمونی:

هورمون تستوسترون و دی هیدروتستوسترون همان هورمونی است که برهم خوردن تعادل آن در بدن موجب ریزش مو می شود.

این هورمون هم در خانم ها وجود دارد و هم در آقایان، اما میزان آن در بدن آقایان بسیار بیشتر است.

این هومون موهای کف سر را تحت تاثیر خود قرار می دهد. به همین دلیل است که موی وسط سر اکثر آقایان ریخته است. با یک آزمایش به راحتی مشخص می شود که از دست رفتن موها به دلیل اختلال هورمونی است یا نه.

استرس:

اگر فرد توانایی کنترل استرس خود را نداشته باشد نه تنها دچار ریزش مو خواهد شد بلکه به تدریج سایر بیماری ها به سراغ او خواهد آمد. اگر دچار تنش و اضطراب هستید پیشنهاد ما به شما انجام مراقبه و یوگا و دور از محیط های تنش زا است.

تغذیه:

تغیه نامناسب و کم پروتئین و کم ویتامین موجب ریزش مو می شود. با انجام دادن یک آزمایش خون و چکاپ کامل و ارائه نتیجه به پزشک به راحتی قابل تشخیص است که کمبود چه عاملی در خون موجب ریزش مو شده است. گردش خون در پوست سر موجب تغذیه پیاز مو و رشد و رویش موها می شود. اگر خون از مواردی مثل آهن غنی نباشد ریزش مو اتفاق خواهد افتاد. در این صورت پزشک با تجویز دارو و ویتامین های خوارکی از ریزش موها جلوگیری خواهد کرد.

گاهی هیچ روشی موجب جلوگیری از ریزش مو نمی شود.

متاسفانه گاهی با هیچ روشی نمی توان از ریزش مو جلوگیری کرد و فرد دچار کچلی خواهد شد. در این حالت ما در کلینیک شاهد طب برای کاشت مو در مشهد منتظر شما خواهیم بود تا هرچه سریعتر زیبایی و سلامت را به موهای شما بازگردانیم.
از آنجا که کاشت مو در مشهد دارای مراجعینی بین المللی است پزشکان فعال در این زمینه به دانش و مهارت بسیار بالایی دست یافته اند و بازگشت دوباره موهای از دست رفته را برای شما به ارمغان می آورند.