کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
داروی ماینوکسیدیل چیست؟

داروی ماینوکسیدیل چیست؟

تاریخ انتشار : 2020/12/29

داروی ماینوکسیدیل معمولا برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند تجویز می شود. یکی از داروهای پس از کاشت مو نیز مایندکسیدیل است.. در واقع این دارو دوره رشد فعال مو را افزایش داده و باعث ضخیم شدن موهای نازک (موهای مینیاتوری) می‌شود. موهای کرکی با مصرف ماینوکسیدیل قدرت گرفته و ضخیم تر و بلند تر می شوند. البته که تاثیر مثبت آن را پس از گذراندن یک دوره مصرف کامل طبق نظر پزشک مشاهده خواهید کرد. در این مقاله 7 نکته رایج درباره داروی مایندوکسیدیل را می خوانیم.

داروی ماینوکسیدیل

داروی ماینوکسیدیل

داروی مایندکسیدیل

اغلب کلینیک های کاشت مو در مشهد از جمله کلینیک شاهد طب پس از انجام عمل کاشت مو به عنوان یکی از داروهای رشد موضعی از مایندوکسیدیل استفاده می کنند و موهای کاشته شده را برای ورود به فاز رشد تحریک می کنند.
این دارو روی موهای ریش و سبیل نیز تاثیری مشابه موی سر دارد. داروی مایندوکسیدیل در انواع 2 درصد و 5 درصد موجود است که طبق تجویز پزشک باید دوز آن را مصرف کنید. در ادامه 7 نکته رایج درباره مایندوکسیدیب ذکر می کنیم.

1-روش مصرف مایندکسیدیل

اگر دارو به صورت اسپری باشد در هر بار استفاده 7 پاف و اگر به صورت قطره ای باشد 20 قطره دوبار در روز (صبح و شب) به قسمت ریشه موها ماساژ داده شود. اگر این دارو به جایی دیگر تماس پیدا کند می تواند موجب رشد مو در آن منطقه شود.

2- ابتلا به ریزش شدیدتر با مصرف مایندوکسیدیل

در ابتدای مصرف ماینوکسیدیل ریزش مو افزایش می یابد اما به زودی قطع خواهد شد. پس به طی کردن دوره درمان ادامه دهید. اما اگر دارو را قطع کردید و ریزش شدیدتری مشاهده کرید نگران نباشید، تنها موهایی که در اثر داروی مایندکسیدیل رشد کرده اند دچار ریزش می شوند.

3- مدت مصرف ماینوکسیدیل

حداقل 4 تا 6 ماه مصرف مداوم آن لازم است و طی یک‌ سال بعد از شروع مصرف آن، اثراتش آشکار می شود. اما اگر دارو را قطع کنید موهایی که در اثر آن رشد داده شده اند می ریزند و این به معنی آن است که باید دارو را تا آخر عمر مصرف کنید.

4- مصرف داروی ماینوکسیدیل و کاشت مو

معمولا پزشک در این خصوص مشاوره می دهد اما بطور طبیعی باید فردی که می‌خواهد اقدام به کاشت مو در مشهد نماید، استفاده از ماینوکسیدیل را از چند هفته قبل از عمل قطع کند. زیرا این دارو عروق خونی را گشاد کرده و احتمال خونریزی در حین عمل را افزایش می‌دهد

5-مصرف داروی ماینوکسیدیل پس از کاشت مو

یکی از دارو های پس از کاشت مو ماینوکسیدیل است. حدود دو هفته پس از کاشت مو مصرف مایندوکسیدیل از سر گرفته می شود تا موهای کاشته شده که در حال استراحت هستند فعال شوند.

6-شست و شوی ماینوکسیدیل

مدت زمانی که ماینوکسیدیل باید روی سر بماند حداقل 1 ساعت است. طبیعی است که اگر شب ماینوکسیدیل استفاده شود و صبح شسته شود اثر خود را خواهد داشت.

7- داروی ماینوکسیدیل و کاهش میل جنسی

شایعه ای در خصوص کاهش میل جنسی به علت مصرف مایندوکسیدیل به وجود امده است. گفتنی است در هیچ مقاله علمی رابطه ای بین داروی مایندوکسیدیل و کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ نیامده است.