کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تنظیم چربی سر برای کاهش ریزش مو

تنظیم چربی سر برای کاهش ریزش مو

تاریخ انتشار : 2021/03/07

تنظیم چربی سر برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مهم است. ریزش مو برای افراد خوشایند نخواهد بود مخصوصا اگر فردی به ریزش موی شدید دچار بشود که دیگر موهای جدید نتوانند جایگزین موهای ریخته شده بشوند . به طور کلی ریزش مو دلایل متعددی دارد و فقط ریزش موی ارثی قابل درمان تقریباً نخواهد بود ، در کل ریزش مو در اکثر موارد قابل درمان است لذا مشکل بزرگی برای شما محسوب نمی شود ، به شرط آنکه از علت ریزش موی خود اطلاعات صحیحی داشته باشید به راحتی می توانید آن را درمان کنید. اما اگر به هر نحو ریزش موی شما درمان نشد با دریافت اطلاعات قیمت کاشت مو در مشهد برای از بین بردن طاسی سر اقدام کنید.

تنظیم چربی سر

تنظیم چربی سر

تنظیم چربی سر برای کاهش ریزش مو

برای دانستن اینکه شما به ریزش مو مبتلا شده اید یا نه ابتدا باید بدانید که ریزش روزانه حدود ۸۰ تا ۱۰۰ تار مو طبیعی است و حتی به پوست سر شما کمک هم خواهد کرد . این ریزش موی روزانه زمانی که از کنترل خارج شود و تعداد موهای ریخته شده بیشتر از مو های جایگزین شده جدید باشد، تبدیل به یک مشکل شده و شما باید به فکر درمان آن باشید. تنظیم چربی سر در بسیاری از موارد به کنترل ریزش مو کمک می کند.

عواملی که موجب ریزش موی شما می شوند:

۱ ) جراحی

۲ ) تصادف رانندگی

۳ ) بعضی از بیماری های شدید

۴ ) بارداری

۵ ) استفاده بیش از اندازه از بعضی از ویتامین ها مانند ویتامین آ

۶ ) کمبود پروتئین در بدن

۷ ) ژنتیک

۸ ) تغییرات هورمون ها

۹ ) کمبود آهن و کم خونی ناشی از آن

۱۰ ) کم کاری غده تیروئید

۱۱ ) کمبود ویتامین ب در رژیم غذایی

۱۲ ) کاهش وزن زیاد

۱۳ ) شیمی درمانی

۱۴ ) بیماری سندروم پلی کیستیک تخمدان

۱۵ ) مصرف کردن در بعضی از داروها مانند ایبوپروفن

۱۶ ) استرس

۱۷ ) افسردگی

۱۸ ) کشیدن سیگار و مصرف دخانیات

۱۹ ) مصرف کردن الکل

۲۰ ) مصرف زیاد داروهای بدنسازی

در میان همه این عوامل ریزش مو شاید مهمترین عامل ریزش مو به دلیل چربی مو باشد .

علت ترشح چربی روی پوست سر

اگر شما دارای مو هایی چرب و روغنی هستید به طوری که مدتی بعد از شستن موهای خود دوباره آنها را چرب می بینید بهتر است که بدانید که موهای شما دچار ترشح بیش از اندازه ی سبوم از غده های سباسه شده‌اند . ترشح طبیعی این غدد برای موهای شما مفید و ضروری است اما چنانچه از حد تعادل خارج بشود شما دچار چربی موی سر خواهید شد و باید برای تنظیم چربی موی سر خود به منظور کاهش ریزش مو اقدام کنید . البته این یکی از عوامل و دلایل چرب شدن موی سر هست . از جمله عوامل دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱ ) عدم تعادل در هورمون ها

۲ ) مصرف بیش از حد غذاهای چرب

۳ ) داشتن استرس مداوم

۴ ) عدم رعایت بهداشت مو

۵ ) مصرف برخی از محصولات مراقبتی مو که دارای مواد حساسیتی هستند

درمان و تنظیم چربی موی سر با استفاده از راهکارهای مختلف :

۱ ) استفاده از ۶ قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط شده در یک فنجان آب گرم که مانند شامپو به مدت ۵ دقیقه بر روی موهای خود بمالید و این کار را حداقل دو بار در هفته انجام دهید .

۲ ) استفاده از روش مزوتراپی تقویت کننده مو که می‌تواند هم در خانمها و هم در آقایان انجام شود در این روش با استفاده از یک دستگاه مخصوص حاوی سوزن ظریف محلولها و داروها را که حاوی پروتئین ها و ویتامین های مفید برای محسن را به زیر پوست سر فرد تزریق می کنند .

۳ ) پس از اینکه موهای خود را با شامپو شستید از مخلوط یک لیتر آب با ۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب روی سر خود بمالید و دیگر از نرم‌کننده‌های استفاده نکنید این روش حتماً موثر خواهد بود .

۴ ) استفاده از پر کننده های کانال مو و یا فیلر ها که توسط پزشک به وسیله سوزن های بسیار نازک به زیر پوست سر فرد تزریق می شود . فیلرها پس از تزریق به زیر پوست سر به سرعت محتویات خود را رها می‌کنند و بر یاخته های پوست و مو اثر  خواهند گذاشت .

۵ ) استفاده ازمخلوط تخم مرغ و سه قطره آب لیمو به مدت نیم ساعت بر روی مو های سر و سپس شستشوی آن با آب سرد . این کار را دو بار در هفته انجام دهید  .

۶ ) استفاده از مخلوط یک عدد موز به همراه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و نارگیل و عسل بر روی موی سر به مدت ۲۰ دقیقه .

شما می توانید جهت گرفتن مشاوره برای کاشت مو در مشهد به کلینیک کاشت موی شاهد طب مراجعه بکنید .