کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تغذیه بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از کاشت مو

تاریخ انتشار : 2021/02/24

ممکن است برای خیلی ها سوال پیش بیاید که تغذیه بعد از کاشت مو چگونه باشد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که دوستلن بایستی در گام اول مصرف غذاهای چرپ را کنار بگذارید. مخصوصا چند روز بعد از عمل کاشت مو از خوردن غذاهای سرخ کردنی و  چرب بطورکلی اجتناب کنید و به جای آن غذاهایی مثل سوپ و سالاد سبزیجات را مصرف کنید. چراکه  چند روز اول  فولیکول موها  بسیار  حیاتی  است و احتیاج به مواظبت فراوان دارند ، بحث بعدی استفاده  پروتئین است چون مو از یک نوع پروتئین به اسم کراتین ساخته شده است که برای تقویت و ماندگاری خود احتیاج زیادی به پروتئین دارد. پرتئین هایی مثل : شیر ، سویا ، تخم مرغ ، گوشت ، مرغ ، غلات ، کره بادوم زمینی و …  و بایستی  در رژیم غذایی شما باشد.

تغذیه بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از کاشت مو

ارتباط تغذیه خوب با رشد موها بعد از کاشت مو

موها برای تکامل و طراوت خود نیاز  به امگا3  دارند این سوال که بعد از کاشت مو چه بخوریم؟ پاسخ های مختلفی دارد که می توان به غذاهای دریایی برای رساندن امگا۳ به بدن اشاره کرد.

بطورکلی بااهمیت ترین مورد در تغذیه بعد از کاشت مو استفاده آهن می باشد.

آهن یک ماده مهم برای پیشگیری از صدمه و ریختن موها می باشد  و پس  ازعمل کاشت مو، مراقبت از موها بسیار حائظ اهمیت است که بدین‌منظور مصرف آهن می تواند کمک بسیاری کند.

برای رفع کم آهنی بدن ، خوردن اسفناج ، شیر ، پرتقال ، عدس ، فلفل دلمه ، جگر و …. پیشنهاد می شود و شما می توانید با مصرف مکمل آهن ،آن را بهتر جذب بدنتان کنید .
پاسخ دیگر برای تغذیه پس از کاشت مو این است استفاده ویتامین هایی مثل  c, ویتامین های گروه b  فراموش نشود. که می توانید آن هارا با مصرف قرص ویتامین دریافت کنید و همینطور از راه استفاده  سبزیجات و غلات می توانید  آن هارا جذب  و به سلامت موهایتان کمک کنید .

دوستان بایستی استفاده قند و نمک را پس از کاشت مو به حداقل برسانید  تا به  فولیکول موها صدمه ای نرسد.

به جز اینها   برای اینکه کاشت موهایتان نتیجه خوبی داشته باشد،حتما شامپوی ویژه ی توصیه شده  خودتان را استفاده کنند و درزمان  شست و شوی سر به آرامی عمل کنید و بر اساس گفته های پزشک پیش بروید ، دوستان  از کشیدن سیگار و دخانیات بایستی   اجتناب کنید  و درصورتی که  این مسائل را رعایت کنید،  کاشت مویی کاملا رضایت بخش  وماندگار را خواهید داشت .

نوشیدن آب و مایعات

آب در تغذیه بعد از کاشت مو نقش مهمی دارد.
در کنار مصرف غذاهای درست و سالم، مصرف آب در روزهای بعد از کاشت مو، مخصوصا در هفته اول، بسیار حائظ اهمیت است. فراموش نکنید که که مصرف آب برای سلامتی بدن  ضروری است و به ویژه تاثیر مثبتی بر سلامت پوست و مو دارد . آب باعث می شود  خون رقیق تر  شود و گردش  خون در بدن بهتر انجام شود  و هم چنین باعث رسیدن بهتر خون به ریشه فولیکول های مو شود.

هماهنطور که می دانید ویتامین E اثر آنتی اکسیدانی دارد و موجب پیش رفتن سریع روند  خوب شدن پوست و خوب شد جای زخم می شود. بعد ازکاشت مو برای بهبود زخم های دهنده و گیرنده  روغن ویتامین E به کار ببرید.

بعضی از غذاهای حاوی  ویتامین E  

بادام

آووکادو

اسفناج

آفتابگردان

روغن زیتون

با خواندن  این مقاله که با عنوان تغذیه بعد از کاشت مو خدمت شما ارائه شد، حالا می توانید راحت تر و با آگاهی بیشتر کاشت مو انجام دهید و همینطور با تغذیه ی بعد از کاشت مو هم تاحدی آشنا شدید. و اگر‌می خواهید   کاشت مو در مشهد  انجام بدهید و هم چنین در جستجوی بهترین کلینیک کاشت مو درمشهد هستید که این عمل را به صورت فوق العاده و با ظرافت انجام دهند و کاشت مو رو به صورت تخصصی و با تجربه خوب تکنسین کاشت مو برای شما انجام بدهند.

می توانید هماهنگی های لازم را داشته باشید و هم چنین از قیمت کاشت مو در مشهد اطلاع پیدا کنید.