کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تریکوتیلومانیا

تریکوتیلومانیا

تاریخ انتشار : 2020/12/17

تریکوتیلومانیا یا کندن موی وسواسی و بیماری اختلال مو کنی یکی از عوامل روانی است، که موجب ایجاد طاسی در موی سر افراد می گردد. معمولا زمانی که درباره عومل اکندنیجاد طاسی جست و جو می کنید، هیچ کس در رابطه با عوامل روانی صحبتی نمی کند. فردی که دچار بیماری تریکوتیلومانیا یا کندن موی وسواسی شده است در ابتدای شروع بیماری، متوجه این حس و عادت عجیب در خود نمی شود تا زمانی که برای اولین بار خالی شدن حجم مو در قسمتی از سر را مشاهده کند. این افراد از آنچه به روز خود می آورند آگاه هستند اما به دلیل اختلال روانی نمی توانند در مقابل آن مقاوت کنند.

تریکوتیلومانیا

تریکوتیلومانیا

در این مقاله سعی داریم درباره تریکوتیلومانیا بیشتر بدانیم و درباره عوامل ایجاد کننده و تشدید کننده و همچنین نحوه درمان این بیماری با کاشت مو مطالبی را به اشتراک بگذاریم.

تریکوتیلومانیا

این اختلال بیشتر در سنین نوجوانی و جوانی که سطح استرس بالا است بیشتر برای زنان رخ می دهد و در حال حاضر 1 درصد از جامعه به آن مبتلا هستند.
عامل ایجاد این بیماری استرس است. همچنین افرادی که دچار افسردگی هستند، با ایجاد احساسات استرس زا برای خود، امکان ابتلا به اختلال کندن موی وسواسی را بالا می برند.
در موقعیت های استرسی، کشیدن و کندن مو برای این افراد نوعی حس آرامش را ایجاد می کند.

نشانه های اختلال کندن موی وسواسی

تشخیص بیماری های روانی معمولا تا زمانی که به اوج خود نرسند، کار راحتی نیست. در حوزه تشخیص این بیماری هیچکس جز خود بیمار نمی تواند کمک چندانی کند. برای تشخیص این بیماری در خودتان نشانه های زیر را بررسی کنید:

  • اگر پس از کندن مو احساس رضایت می کنید.
  • اگر پیش از کندن مو، تنش و اضطراب را تجربه می کنید.
  • اگر در اثر کندن مو احساس می کنید حجم موی شما در منطقه ای خاص کاهش یافته است.
  • اگر رفتارهایی مثل بررسی ریشه مو، چرخاندن و یا جویدن مو در شما تقویت شده است.

در صورت بروز این نشانه ها سریعا به روانپزشک مراجعه کنید. این بیماری احتمالا در مراحل اولیه قابل درمان باشد، اما در صورت پیشرفت شاید با هیچ روشی نتوان به صورت قطعی جلوی آن را گرفت.

درمان این بیماری با کاشت مو

شاید زمانی که فرد برای اولین بار متوجه نشانه های بیماری تریکوتیلومانیا شود برای درمان آن، به متخصص پوست و مو مراجعه کند. پزشک پس از تشخیص این بیماری، فرد را به روانپزشک ارجاع می دهد. روانپزشک برای درمان این بیاری از روش هایی مانند جایگزین کردن عادتی دیگر به جای عادت مضر استفاده می کند.
پس از درمان این بیماری، فرد می تواند برای از بین بردن طاسی ایجاد شده برای کاشت مو زنان به کلینیک کاشت مو مراجعه کند. کاشت مو در مشهد برای بیماران مبتلا به تریکوتیلومانیا در کلینیک شاهد طب توسط متبحرترین پزشکان جراح در حوزه کاشت مو قابل اجرا است.