کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تحمل درد کاشت مو

تحمل درد کاشت مو

تاریخ انتشار : 2020/11/22

تحمل درد کاشت مو چگونه است؟ مراجع چه میزان درد و سوزش را در حین انجام جراحی حس می کند؟ یکی از عواملی که موجب می شود فردی که نیاز به انجام جراحی کاشت مو دارد از انجام این عمل سر باز بزند تصوری است که از میزان درد این عمل دارد. اما باید بدانید که تحمل درد کاشت مو راحت است. احساس درد برای همه افراد حسی ناخوشایند است. اما میزان دریافت حس درد و تحمل آن در افراد مختلف متفات است. در ادامه بررسی می کنیم که آیا درد کاشت مو قابل تحمل است یا خیر؟
مشاورین ما در کلینیک کاشت مو در مشهد (شاهد طب) این موضوع را بیشتر توضیح خواهند داد.

تحمل درد کاشت مو

تحمل درد کاشت مو

تحمل درد کاشت مو

برخلاف آنچه که در تصور افراد به وجود آمده است میزان درد حاصل از انجام عمل کاشت مو بسیار کم است و هیچ خطری متوجه بافت پوست و موی افراد در حین انجام این عمل نمی باشد.
اگر کاشت مو به روش FUT اجرا گردد به علت خارج شدن نواری مو از پوست سر، تا چند روز پس از انجام عمل درد خفیفی در ناحیه دهنده احساس خواهد کرد که با مصرف مسکن های معمولی این احساس از بین خواهد رفت.
اما اگر کاشت مو را به روش FUE انجام دهید هیچ گونه احساس دردی نخواهید داشت و حتی نیاز به مصرف مسکن معمولی هم ندارید.

چرا برای تحمل درد کاشت مو بی حسی تزریق می شود؟

پزشک باید برای کاشت مو در سطح سر برش های کوچکی ایجاد کند. این برش های ریز در تمام سطح بی موی سر پخش می شوند. با توجه به این که انجام کاشت زمان بر است و سطح زیادی دارد معمولا یک بی حسی ضعیف در محل تزریق می شود که برای فرد احساس ناخوشایندی ایجاد نکند. آستانه تحمل درد افراد متفاوت است. ممکن است عده ای بدون بی حسی هیچ احساس ناخوشایندی نداشته باشند اما ما با در نظر گرفتن کمترین آستانه تحمل درد برای همه افراد یک بی حسی مناسب در محل انجام کاشت مو تزریق می کنیم.
در واقع روند انجام کاشت مو بیشتر از این که دردناک باشد می تواند حس ناراحتی و بی قراری در فرد ایجاد کند. از این رو تزریق بی حسی ضروری است.

میزان درد پس از انجام عمل کاشت مو

زمانی که تاثیر بی حسی از بین برود چه حسی خواهید داشت؟ پوست سر شما مورد تهاجم قرار گرفته است. از یک قسمت مو از ریشه خارج شده و در قسمت دیگر ریشه مو در شکاف ایجاد شده کاشته شده است. در روزهای اول پس از انجام عمل درد و سوزش خفیف احساس خواهید کرد. هچنین قرمزی و تورم ایجاد شده از دلمه ها را مشاهده خواهید کرد. باید طی این روزها نسب به تعویض دقیق بانداژ حساس باشید و با مصرف مسکن احساس درد را از بین ببرید اما این علائم فقط برای چند روز پس از انجام کاشت مو است و اگر ادامه پیدا کند باید با پزشک خود تماس بگیرید.
زمان انجام عمل نیز در ایجاد احساس درد موثر است. پیشنهاد می کنیم مقاله با موضوع ” چه دوره زمانی برای کاشت مو مناسب تر است؟ ” را مطالعه کنید.

مراقبت های بعدی پس از کاشت مو

انجام عمل کاشت مو به خودی خود احساس در ایجاد نمی کند و همانطور که اشاره کردیم تحمل درد کاشت مو راحت است. اما اگر به توصیه های پزشک توجه نداشته باشید ممکن است عارضه ای برای شما پدید آید که حس درد ناشی از آن باشد.
در ادامه نکاتی که باید مو به مو رعایت کنید تا بهداشت محل کاشت مو حفظ گردد را مشخص می کنیم:
از شستن موها تا روزی که پزشک برای شما مشخص می کند خودداری کنید.
از شامپوهای بسیار ملایم با کمترین مواد شیمیایی استفاده کنید.
تا سه روز پس از انجام عمل کاشت مو فعالیت شدید نداشته باشید.
تا سه هفته پس اولین عمل کاشت مجدد انجام ندهید.
از پوشیدن کلاه و لباس هایی که به سخت از سر می گذرند خودداری کنید تا زمانی که پزشک به شما اجازه دهد.
تا اطلاع ثانوی پزشک به استخر نروید.
اگر متوجه شدید چند تار مو از سر شما ریخت دچار اضطراب نشوید.
تغذیه سالم داشته باشید.
چنانچه پزشک دارویی تجویز کرد با دقت و به موقع مصرف کنید.
محل دلمه ها را دست کاری نکنید.

خیلی ممنون که تا اینجا همراه ما بودید. شما می توانید برای کاشت مو در مشهد و برآورد هزینه کاشت مو در مشهد با مشاورین ما در کلینیک شاهد طب تماس حاصل فرمایید.