کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو

تاریخ انتشار : 2020/11/28

تاریخچه کاشت مو برای افرادی که قصد انجام آن را دارند می تواند جالب باشد. طاسی سر پدیده ایست که دیر یا زود به سراغ هر فردی می آید. عده ای با آن کنار می آیند و عده ای اقدام به انجام جراحی کاشت مو می کنند تا دوباره حموهایی مثل قبل داشته باشند.
دانستن تاریخچه کاشت مو به افراد کمک می کند تا برای انجام این جراحی اضطراب کمتری داشته باشند و با اعتماد به روش های مدرن برای اجام کاشت مو آماده شوند. کاشت مو در مشهد نیز توسط پزشکان متبحر در سطوح بین المللی انجام می شود.شما در کلینیک کاشت مو در مشهد (شاهد طب) می توانید از محیط استریل و کادری توانمند با اطمینان خاطر برای کاشت موی خود بهره ببرید.

تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو

کاشت مو اولین بار در کدام کشور کشف شد؟ آمریکا، انگلیس، روسیه یا ژاپن و یا چین؟
کاشت مو برای اولین بار در ژاپن ابداع شد. از نظر تاریخ می توان گفت در حدود سالهای دهه 1930 بود که دکتر ساساکوا توانست فولیکول های مو را در سر فردی که در اثر سوختگی موهای خود را از دست داده بود پیوند بزند.

ادامه تحقیقات او طی ده سال بعد به پزشک دیگر ژاپنی به نام اوکادا انتقال یافت و ایشان نیز نوآوری هایی در کاشت مو داشتند و روش پیشین را تکمیل تر کردند.
تکنیک دکتر اوکادا به نام تکنیک پانچ شناخته می شود. در تاریخچه کاشت مو دکتر اوکادا دستگاهی را در آمریکا و سراسر دنیا به ثبت رساند که کاشت مو توسط آن انجام می شد.

از معایب روش او این بود که جای زخم بسیار زیاد بود.
سایر تلاش ها برای کاشت مو توسط دکتر تمورا انجام شد که بسیار شبیه به روش نواری امروزه بود اما به دلیل درگیر بودن در جنگ جهانی دوم این تحقیقات چندان مورد توجه قرار نگرفت.

کاشت مو در آمریکا

تحقیقات برای کاشت مو در سال 1959 در آمریکا آغاز گردید. دکتر نورمن اورنتریش متوجه شد موهای قسمت های پشت سر و تاج سر به صورت ارثی دچار ریزش نمی شوند و با انتقال آنها به منطقه طاس می توان تراکم مو را روی سر پخش کرد. برای انجام این کار از یک سیلندر فلزی برای برداشتن پیوند، استفاده می کرد. این روش مقدمه ای برای جراحی زیبایی مو بود.

کشف کاشت مو در برزیل

پس از روش دکتر اورنتریش پزشکان در جست و جوی روشی بودند که بتواند با ظرافت بیشتری ریشه های مو را خارج کند. روش های میکروگرافی در حوزه برداشتن یک تا چهار فولیکول مو مورد بررسی قرار می گرفتند.
مراجعین نتایج طبیعی تری را دوست داشتند. در سالهای 1980 یک دکتر برزیلی به نام کارلوس اسکار یوبل بجای پیوندهای تک به تک فولیکول ها از پیوند یک نوار از منطقه اهدا کننده استفاده کرد.

کشف واحدهای فولیکولی

محققان در ادامه تحقیقات خود پیوندهای مو را به طور دقیق تر مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند موها به صورت گروهی رشد می کنند و واحدهای فولیکولی را کشف کردند که هر کدام شامل 3 الی 4 فولیکول مو بودند که موجب میشد موهای کاشت شده طبیعی تر به نظر برسند.

سال 1990 و روش FUE:

پزشکان در این سال ها روش FUE را کشف کردند که برش های غیر ضروری را کاهش می داد و درد و خونریزی و ناراحتی برای مراجع کمتر می کرد. این روش که امروزه نیز استفاده می شود به لطف پزشکان استرالیایی در دسترس قرار گرفت. روش FUE به عنوان بهترین روش کاشت مو در ایران نیز اجرا می گردد.

تکمیل تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو تا به امروز پیشرفت های بزرگی داشته است و امروزه نیز همچنان درحال تحول است. اخیرا محققان در حال طراحی یک ربات برای کاشت مو هستند و همچنین روش های پیشین را بهبود می دهند.

 

و در انتها…

همانطور که خواندیم تاریخچه کاشت مو به کشور ژاپن باز می گردد و تاکنون توسط پزشکان و محققان در سراسر جهان در حال تکمیل است.
FUE یکی از مطمئن ترین روش های کاشت مو است که با تکنولوژی روز ترکیب شده نتایج بسیار طبیعی به مراجع ارائه میدهد. در کلینیک شاهد طب به روز ترین تجهیزات برای ارائه هر چه بهتر کاشت مو فراهم شده اند شما می توانید با مشاورین شاهد طب تماس حاصل فرمایید و پس از بررسی توسط پزشکان مجموعه و تعیین هزینه کاشت مو در مشهد زیبایی را به چهره خود بازگردانید.