کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تاثیر کافئین بر ریزش مو

تاثیر کافئین بر ریزش مو

تاریخ انتشار : 2021/03/20

قهوه و مواد کافئین دار علاوه بر این که شما را بیدار نگه می دارد تا کارهای عقب افتاده خود را انجام دهید، فایده های دیگری نیز دارد که از آن جمله تاثیر کافئین بر ریزش مو است.

کافئین موهای شما را از خواب بیدار می کند و باعث رشد مضاعف موها و افزایش تراکم آن ها می گردد.

بر اساس مطالعاتی که در زمینه ریزش مو و با هدف درمان ریزش مو و یا تقویت مو صورت گرفته است، یکی از بهترین و ساده ترین راه های تقویت مو و جلوگیری از ریزش موها استفاده از محصولات و شامپو های کافئین دار است. چنانچه دچار ریزش مو شده اید و به دنبال قیمت کاشت مو در مشهد هستید می توانید با مشاورین ما در شاهد طب ارتباط برقرار کنید.

از جمله تاثیر کافئین بر ریزش مو تحریک کردن فولیکول های مو است. درمان موضعی با کافئین، رشد فولیکول های مو را تا حدود ۶۴ درصد افزایش می دهد. همچنین چرخه‌ زندگی مو را تا ۳۳ درصد طولانی می ‌کند. به این دلیل که کافئین اثر دی هیدروتستوسترون (DHT) را مهار می‌ کند؛ هورمونی که به فولیکول های مو آسیب می ‌زند و سبب طاسی سر مردان می ‌شود.

تاثیر کافئین بر ریزش مو

تاثیر کافئین بر ریزش مو

تاثیر کافئین بر ریزش مو

بیشتر افراد کافئین خود را از مواد غذایی یا نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای و شکلات دریافت می کنند. اما خوردن کافئین زیاد باعث ریزش مو می شود؛ زیرا مصرف کافئین بیش از حد مجاز، باعث جلوگیری از جذب آهن و سایر مواد معدنی و حیاتی در بدن می شود و این موضوع کم خونی را در پی دارد که یکی از علل ریزش مو است. اما در مورد تاثیر کافئین بر ریزش مو اصلا نگران نباشید، زیرا استفاده موضعی از کافئین مانند استفاده از شامپوهای حاوی کافئین، محلول ها و تونیک های آن هیچ گونه عارضه منفی ندارند. محصولات حاوی کافئین، علاوه بر قوی کردن ساقه ی مو، درخشش و شفافیتی طبیعی به آن می بخشند.

بنابراین بهتر است به جای مصرف خوراکی کافئین که موجب تأثیر گذاشتن بر سیستم عصبی و ایجاد فشار خون و سایر اثرات مضر و اعتیاد آور در بدن می شود، کافئین را به صورت موضعی مورد استفاده قرار دهید که فولیکول مو را مستقیماً تحریک کرده و به جلوگیری از ریزش مو و رشد مو کمک می کند.

تاثیر کافئین بر ریزش مو به گونه ای است که اگر به یک فروشگاه یا داروخانه مراجعه کنید و از آن ها بخواهید تا یک شامپوی تقویت کننده یا ضد ریزش مو به شما پیشنهاد کند، قطعا فروشنده شامپوی کافئینه ای را به شما نشان می دهد و استفاده از آن را به شما توصیه می کند. برای پیشگیری از ریزش مو جلو سر بهره گیری از خواص کافئین توصیه می شود.

 

دلایل شگفت انگیز تاثیر کافئین بر ریزش مو

✔ کافئین مملو از عناصر مغذی مانند آنتی اکسیدان ها است که به تحریک تولید سلول های سالم مو کمک می کند.

✔ کافئین سلول های مو را از آسیب رادیکال های آزادی که مانع رشد موها می شوند حافظت می کند.

✔ طبق تحقیقات ژورنال بین المللی پوست و مو، کافئین “محرک رشد موهای انسان ” است.

✔ کافئین حاوی مواد مغذی است که به شدت به پوست سر نفوذ می کند تا تولید فولیکول های مو را افزایش دهد. به طور علمی این موضوع ثابت شده که کافئین چرخه رشد مو را سرعت می بخشد.

✔ کافئین نه تنها چرخه رشد مو را سرعت می بخشد، بلکه طول رشد موها را از 33% به 40% افزایش می دهد.

✔ کافئین با خونرسانی به سلول های کف سر و افزایش تولید سلول هایی به نام ATP (مولکول هایی که انرژی در آن ها ذخیره و آزاد می شوند، در واقع حکم یک مخزن انرژی را دارند) باعث افزایش روند خونرسانی به کف سر شده و منجر به رشد و تقویت مو می گردد.

✔ از طرفی اگر در بدن گیرنده های هورمون تستوسترون (DHT) زیاد شوند، ریزش موی شدید را در پی دارند. پس کافئین مانند یک فرشته ی نجات وارد شده و در مقابل این اتفاق می ایستد تا از ریزش موها جلوگیری کند.

کلام آخر

هنگامی که محصولات مو را مستقیما به پوست سر ماساژ می دهید، گردش خون به پوست سر کمک می کند؛ در نتیجه فولیکول های مو در اثر ماساژ نیز تحریک شده و به لطف دریافت همه مواد مغذی و مواد معدنی مناسب از بدن شما از طریق بهبود خونرسانی به پوست سر، موها سریع تر، سالم تر و قوی تر رشد می کنند. همچنین تاثیر کافئین بر ریزش مو موجب افزایش سطح مقطع مو، قابلیت انعطاف، نرمی و مقاومت موهای سر می گردد.