کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تاثیر مصرف سیگار بر کاشت مو

تاثیر مصرف سیگار بر کاشت مو

تاریخ انتشار : 2021/03/03

تاثیر مصرف سیگار بر کاشت مو چگونه است؟ آیا می تواند موجب ریزش و یا عفونت گردد؟

امروزه بسیاری از افراد با ریزش موی خود به دلایل متعددی مواجه می‌شوند و در مواردی که ریزش موی فرد زیاد باشد و سبب خالی شدن و یا کم پشتی شدید بخشی از سر شود دیگر روش‌هایی مانند تقویت مو تاثیری برای فرد نخواهند داشت و فرد باید از روش کاشت مو استفاده کند . کاشت مو در حقیقت موثرترین روش برای بازیابی موهای از دست رفته است که امروزه با روش‌های نوینی با سرعت بالا انجام می‌شود . برای کاشت مو در مشهد معمولا از منطقه‌ای از سر فرد که به آن بانک مو می‌گویند ، گرافت ها را برمی‌دارند و پس از جداسازی تارهای مو از یکدیگر ، آنها را در ناحیه ای از سر فرد که نیاز به مو دارد و خالی شده است می کارند.

تاثیر مصرف سیگار بر کاشت مو

تاثیر مصرف سیگار بر کاشت مو

اما اگر شما عمل زیبایی کاشت مو را انجام داده اید بهتر است بدانید که با مراقبتهای درست بعد از کاشت مو می توانید به نتایج بهتری دست پیدا کنید . در ادامه این مقاله به مراقبت های پس از کاشت مو و همچنین تاثیر دود سیگار بر آن خواهیم پرداخت.

تاثیر مصرف سیگار بر کاشت مو

مصرف کردن سیگار و دیگر دخانیات چه قبل از انجام عمل کاشت مو و چه بعد از آن به هیچ وجه مجاز نمی باشد، زیرا به دلیل وجود نیکوتین در سیگار عروق شما دچار انقباض خواهد شد و همچنین در روند ترمیم و بهبود یافتن زخم ها تاخیر ایجاد می شود ، از طرف دیگر مصرف کردن هرگونه دخانیات مانند سیگار می تواند سبب کاهش خون رسانی به پوست سر فرد مصرف کننده سیگار بشود و با افزایش میزان کربن مونوکسید در خون  فرد مصرف کننده  سیگار ، خون فرد، مقدار زیادی از قدرت حمل اکسیژن خود را از دست خواهد داد. به طور کلی کشیدن سیگار در روند رشد مو هایی که پیوند زده شده اند اختلال ایجاد می‌کند و علاوه بر آن باعث ریزش مو هم خواهد شد. علاوه بر تاثیراتی که مصرف سیگار بر نتایج کاشت موی شما می گذارد عوارض دیگری هم بر سلامتی شما خواهد داشت از جمله این که :

استعمال سیگار باعث بیماری سرطان ، بیماری‌های قلبی و پوکی استخوان ها و همچنین خراب شدن دندان ها خواهد شد .

 

اگر شما قصد کاشتن مو را دارید و در عین حال سیگار هم مصرف می کنید بهتر است که یک ماه قبل از انجام عمل کاشت موی خود مصرف آن را قطع کنید یا حداقل ۱۰ روز قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو کشیدن سیگار و دیگر دخانیات را کنار بگذارید ، در غیر این صورت باید عوارض جانبی آن را نیز بپذیرید و از کاشت موی خود نتیجه عالی ای را انتظار نداشته باشید . بهتر است شما هرچه زودتر کشیدن سیگار و دیگر دخانیات را کنار بگذارید این طوری از شر بسیاری از عوارض ناخوشایندی که با کشیدن سیگار به زودی به سراغ تان خواهند آمد نیز راحت خواهید شد.

نباید های بعد از کاشت مو

پس از انجام عمل کاشت مو سعی کنید به مدت طولانی از کلاه و روسری و شال استفاده نکنید زیرا این کار روند بهبودی شما را کند خواهد کرد و به موهای کاشته شده نیز آسیب می رساند .

موهای خود را فقط با استفاده از شامپوی بچه گانه بشویید .

سعی کنید حداقل تا دو روز بعد از انجام عمل کاشت مو در معرض تابش مستقیم  خورشید قرار نگیرید .

چون آسپرین خون را رقیق میکند از مصرف آن خودداری کنید .

از انجام تمرینات ورزشی سنگین حداقل تا یک هفته پس از عمل کاشت مو خودداری کنید .

از مشروبات الکلی تا دو روز بعد از عمل استفاده نکنید .

سعی کنید هرگز سر خود را نخوانید و به آن دست نزنید.

در پایان نیز به برخی دیگر از عوارض وحشتناک مصرف سیگار اشاره خواهیم کرد.

عوارض مصرف سیگار

قبلا تاثیر سیگار بر ریزش مو را بررسی کردیم. سیگار کشیدن روی تک تک سلول های بدن شما اثر می گذارد ، سیگار احتمال سکته را افزایش می دهد و روی باروری نیز تاثیرات جبران ناپذیری می‌گذارد . هنگامی که شما سیگار می کشید در اصل در حال وارد کردن مقدار زیادی سم به درون خون خود هستید بنابراین خون شما مسموم خواهد شد و به همین دلیل احتمال تشکیل شدن لخته نیز در آن افزایش می‌یابد با مصرف سیگار احتمال ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان معده را در خود افزایش میدهید سرطان کبد نیز با مصرف کردن سیگار در کمین شما خواهد بود.

بهتر است هر چه زودتر کشیدن سیگار را ترک کنید و بعد از یک سال از داشتن بدنی سالم لذت ببرید. اگر مایلید می توانید مقاله ای راجع به فهرست واژگان کاشت مو نیز در این سایت بخوانید همچنین برای اطلاع از قیمت کاشت مو در مشهد به کلینیک کاشت موی شاهد طب مراجعه بکنید .