کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تاثیر قرص زینک بر مو

تاثیر قرص زینک بر مو

تاریخ انتشار : 2021/02/20

احتمالا تا کنون درمورد قرص زینک و تاثیر قرص زینک بر مو و ستیر قرص ها برای تقویت موها شنیده اید.نکته قابل توجه این است که قرص زینک علاوه بر رشود و تقویت مو، مزایای دیگری هم دارد.

تاثیر قرص زینک بر مو یکی از مهمترین کاربردهای این دارو است. قرص زینک از  ماده معدنی مهم و لازم به اسم روی و همینطور خانواده‌ی ویتامین B تولید شده است که می تواند همه ی نیازتان را در  طول روز رفع کند  و در روندهای بیولوژیکی هم برای تقویت مو و پوستتان تاثیر مثبت دارند.  ماده «روی» که در تولید قرص زینک استفاده شده، بعد از آهن دومین ماده تاثیرگزار در بدن می  باشد.

تاثیر قرص زینک بر مو

تاثیر قرص زینک بر مو

همه باید بدانند که این ماده مفید و مهم بدن امکان ذخیره شدن ندارد و بایستی از رژیم غذایی تامین شود. کمی زینک یا روی، نشانه هایی از قبیل :

بدخوابی یا بی‌خوابی

مشکل در رشد

ظریف شدن موی سر

کم‌پشتی و ریزش مو

هستند.

درصورتی که با این موارد برخوردید ، جای نگرانی نیست. درحقیقت اگر می خواهید تصمیمی بگیرید، می‌توانید با مصرف قرص زینک پلاس که از روی، ویتامین‌های گروه B و ویتامین C تشکیل شده است، از میزان ریزش موهایتان به حد چشمگیری جلوگیری کنید و حتی  ریزش مو  کلا متوقف شود.پس تاثیر قرص زینک بر مو در حد بالایی می تواند به شما کمک کند.

 

خاصیت  قرص زینک

قرص زینک خاصیت های فراوانی دارد. این قرص برای کسانی که با کمی ماده ضروری زینک مواجه هستند بعد از مراجعه به متخصص پوست برایشان تجویز خواهد شد و البته که بر اساس  مدل ریزش ، می‌تواند تاثیرات چشمگیری  در رشد موهایتان به وجود  بیاورد؛ طوری که ترشح بیشتر از ۱۰۰ آنزیم و هورمون بواسطه ی این ماده صورو می گیرد. اکنون که از تاثیر قرص زینک بر مو و حائظ اهمیت بودن این ماده آگاه شدید، باید بدانید، بر اساس آمارهای به دست آمده ۷۵ درصد مردم با کمی روی مواجه هستند.

 قرص زینک به عنوان قرص ضد ریزش مومعروف است.

مهم‌ترین نشانه های کمی روی در بدن ریزش مو است. از این رو قرص زینک، به عنوان قرص ضد ریزش مو معروف است.باتوجه به تجربه افراد زیادی که با  ریزش مو درگیر هستند، تاثیر قرص زینک بر مو هایشان مشخص است و این نکته ی بسیار  مثبتی است . درحقیقت روی یک عنصر مهم در فرآیند تکامل و ترمیم بافت مو است و بودن آن در بدن موجب تولید پروتئین و کلاژن می‌شود. تولید کلاژن در فرآیند تکامل مو و پیشگیری از طاسی سر تاثیر مثبتی دارد  و نیز باعث جلوگیری از سفید شدن موها  می شود. پس از تاثیر قرص زینک بر مو می توان به جز جلوگیری از ریزش مو به رشد مو هم اشاره کرد.

تاثیر  قرص ‌زینک بر بینایی

از  خاصیت های دیگر قرص زینک پلاس که افرادکمی  از آن اطلاع دارند، حفظ سلامتی چشم‌هاست. مقدار روی در بخش های گوناگون چشم مخصوصا قرنیه بایستی با غلظت زیادی وجود داشته باشد. از این رو  بیشتر پزسکان به کسانی که در سن  میانسالی هستند، پیشنهاد می‌کنند از مکمل‌های روی، سلنیوم و ویتامین‌های A و E به اندازه کافی استفاده کنند.

 

فایده های قرص زینک برای کودکان

تاثیر قرص زینک علاوه  بر بزرگسالان، برای کودکان هم  فوایدی دارد  که  با بعضی خواص مفید این قرص در کودکان آشنا می ‌شوید:

حفظ سلامت پوست ناخن و مو

درمان و جلوگیری از سوء تغذیه

تقویت سیستم ایمنی و عمومی بدن

رفع کمبود ویتامین‌های گروه B، اسید فولیک، زینک، ویتامین c و بیوتین

 تاثیرقرص زینک برسرطان

نبود و کمی  روی ،  بر روی التهاب سلول‌ها تاثیر مستقیمی دارد و سبب کم شدن وعملکرد سلول ها  می شود که در پایان ریسک مبتلا شدن به سرطان دهان، مری و معده را در بدن زیاد می کند. و نیز کمبود روی در خون، بدن را به خطر ابتلا به سرطان‌های سر، گردن، مثانه، تخمدان و پروستات مواجه می کند. بنابراین استفاده قرص زینک  و برطرف کردن کمی روی، بدن را در   مقابل سرطان‌های مختلف  محافظت می کند.

بنابر گفته های بالا،علاوه بر تاثیر قرص زینک بر مو ، در موارد دیگر هم تاثیر این قرص را دیدید.

حالا اگر شما گرفتار ریزش مو هستید و از کم حجمی موهای خود رنج می برید و میخواهید کاشت مو در مشهد  انجام بدهید و هم چنین در جستجوی بهترین کلینیک کاشت مو درمشهد هستید که این عمل را به صورت فوق العاده و با ظرافت انجام دهند و کاشت مو رو به صورت تخصصی و با تجربه خوب تکنسین کاشت مو برای شما انجام بدهند.