کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تاثیر سبوس برنج بر مو

تاثیر سبوس برنج بر مو

تاریخ انتشار : 2021/01/10

تاثیر سبوس برنج بر مو در درخشنگی و براق شدن و قوی شدن موها است. سبوس برنج حاوی انواع ویتامین B است. بسیاری از افرادی به دلیل کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی دچار ریزش مو می شوند. حتی این ریزش مو تا حد طاسی ادامه پیدا می کند و فرد کچل می شود. معمولا افراد زمانی که متوجه ریزش مو و یا کم پشتی موی خود می شوند به دنبال راه حلی برای جبران آن هستند.
در این مقاله از تاثیر سبوس برنج بر مشکلات مو خواهیم گفت.

تاثیر سبوس برنج بر مو

تاثیر سبوس برنج بر مو

تاثیر سبوس برنج بر مو

یکی از دلایل پرپشت بودن موهای اهالی کشورهای چین و ژاپن مصرف برنج های سبوس دار است اما برنجی که ما مصرف می کنیم بدون سبوس است. بنابراین لازم است سبوس برنج را جداگان در برنامه غذایی داشته باشیم. مصرف سبوس برنج از گذشته های دور برای تقویت مو مرسوم بوده است.
برای دریافت تاثیر سبوس برنج بر مو می توانید هم آن را به صورت خوراکی مصرف کنید و هم به صورت ماسک.
پودر سبوس برنج همان قسمت قهوه ای برنج است (پوسته روی برنج) این سبوس به کمک دستگاه های آسیاب برداشته می شود. مواد مغذی موجود در سبوس برنج ویتامین های گروه B ،A ،E و موادی چون آهن، کلسیم ، منیزیم ، منگنز ،روی ، مس و اسیدهای چرب است.

ساختن ماسک با سبوس برنج

قبلا درباره ساختن ماسک طبیعی برای مو صحبت کردیم. برای دریافت تاثیر سبوس برنج بر مو می توانید آن را به صورت ماسک روی موها اعمال کنید. برای ساختن ماسک سبوس برنج باید آن را دم کنید. درست مانند چای ! سپس آن را صاف می کنید و تفاله ها را دور می ریزید. عصاره آماده شده را به سر خود اسپری کنید اجازه دهید 30 دقیقه باقی بماند و سپس آب کشی نمایید. این کار باعث می شود حفره های تارهای مو پر شوند و موها ضخیم تر دیده شوند.
علاوه بر آن جذب ویتامین های موجود در این ماسک ریشه مو را تقویت می کند.

مصرف خوراکی سبوس برنج

سبوس برنج را خیال راحت می توانید به صورت خوراکی مصرف کنید تا ویتامین های آن از طریق خون جذب شوند و سپس با گردش خون در پوست سر جذب فولیکول مو شوند و به موها مستحکم تر و با طراوت تر رشد کنند. سبوس برنج را با ماست یا سوپ ترکیب کنید و میل کنید.
اما اگر احساس می کنید ریزش موی شما به قدری بوده است که مصرف این نوع ماسک ها و تقویت کننده ها فایده ای ندارد. می توانید با مراجعه به کلینیک کاشت مو در مشهد و معاینه توسط پزشک و انتخاب بهترین کاشت مو در مشهد دوباره موهایی ضخیم پرپشت را به خود هدیه دهید.