کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تاثیر تراشیدن مو بر ریزش آن

تاثیر تراشیدن مو بر ریزش آن

تاریخ انتشار : 2021/01/24

تاثیر تراشیدن مو بر ریزش میتونه نظریه درست یاغلطی باشه! بیشترمردم هنوز بر این عقیده هستن که باتراشیدن مو می تونن از ریزش موهاشون جلوگیری کنن حالا ما میخواهیم به ماهیت این عقیده و تفکر بپردازیم، تا این موضوع برای کسایی تصمیم تراشیدن موهاشونو دارن روشن بشه!

اگه شما جزء اون دسته از کسایی هستین که ریزش مو ندارید، می تونید براساس سلیقه خودتون موهاتونو بلند یا کوتاه نگه دارید.

این ذهنیت که اگه موهاتون بلند باشه می تونه درآینده باعث ریزش موهاتون بشه، کاملا اشتباهه! و اینکه خیلی ها فکرمی کنند چون سالها پیش موهاشون بلندبوده و بلند نگه می داشته اند به همین دلیل الان ریزش مو دارند! این واقعیت نداره و اصلا ممکنه دلایل دیگه داشته باشه مثل استرس،کاهش شدید وزن،اثرات بارداری،تغییرات هورمونی و…

تاثیر تراشیدن مو بر ریزش

تاثیر تراشیدن مو بر ریزش

تفکراشتباه تاثیرتراشیدن مو بر ریزش !

درخصوص این افردا هم بلندبودن یا کوتاه بودن موها نمی تونه نظریه درستی برای کاهش ریزش مو باشه! ولی اگه موهاتون مشکلی داره یامخوره داره اینکه موهای ضعیفی دارید می تونید کوتاه کنید اونموقع می تونه براتون مفید و نتیجه بخش باشه.

ببینید وقتی موها، کوتاه باشه و موهایی که میریزه خب کمتر به چشم میاد. مثلا زمانی که به حمام میرید و یا روی بالشتتون و یادر کف اتاقتون موها کمتر دیده می شن و به همین دلیل این شخص فکرمیکنه ریزش موهاش کمترشده درصورتی که هیچ تغییری در اندازه ریزش مو رخ نداده است.

محلول ضدریزش مو به جای تراشیدن مو

حالا اگرشما، ریزش مو دارید و محلولی به عنوان ضد ریزش مو استفاده می کنید باید خدمتتون عرض کنم که اگرموهاتون کوتاه باشه آپشن مثبتی میتونه باشه چون محلولی که استفاده می کنید بیشتر جذب سرتان می شود.

ولی حالا اگه موهای بلندی دارید و از این محصول استفاده می کنید؛ موها باعث می شوند محلول ضد ریزش مو کاملا جذب پوست نشه و جزئی از این محلول باموهاتون تماس پیدابکنه ودرواقع از دست بره! مسلماً این بدان معنی نیست که اگر ریزش مو دارید و تصمیم دارید از این محلول استفاده بکنید حتما باید موهاتون کوتاه باشه. شما می تونید با استفاده از وسیله ای مثل قطره چکان، بادقت و حوصله ی کافی محلول را بلاواسطه بر پوست سر بپاشید و نتیجه دلخواه به دست می آید.خلاصه اگر موهاتون کوتاه باشه کاربرد محلول براتون راحت تره!

اگه کچل کنید موها پر پشت تر میشه!

این باور ریشه در گذشتگان دارد.درگذشته بچه هایی که تو سن 1الی 3 سال یا نوجوانان رو کچل می کردن.ودر بسیاری از مدرسه ها حتی قبلا تراشیدن موی دانش آموزا اجباری بود. در کودکان و نوجوانان به دلیل تغییرات هورمونی مختلفی که در بدنشان اتفاق می افتد باعث رشد و کامل شدن آن ها می شود، ایت تغییرات باعث رشد و افزایش موهای سر و همینطور صورت می شود. مثلا پسرانی که در سن بلوغ هستن به دلیل شرایط سنی که دارند تراکم موهاشون زیاد میشه حالا چه موهاشونو کوتاه کنند چه نکنند! کودکان و نوجوانانی که تغذیه سالمی دارن تا سن 18سالگی وضعیت رشد موهایشان خوب است و بعد از آن مخصوصا در سن 25 سالگی به دلیل کاهش هورمون ها و ثابت ماندن رشد از تراکم موهاشون با گذشتن زمان کاهش می یابد.

تاثیر تراشیدن مو بر ریزش مو

پس آگاه شدیم که تاثیر تراشیدن مو بر ریزش مو نظریه ی درستی نیست و همه این باورها از قدیم هست و ما با آگاه شدن از مطالب می تونیم دلیل ریزش مو رو متوجه بشیم. یک راه طبیعی پیشگیری از ریزش مو استفاده از روغن های مناسب مو است.

حالا اگر شما جزء کسایی هستید که گرفتار ریزش مو هستید و میخواهید کاشت مو در مشهد انجام بدید و همینطور در جستجوی شایسته ترین کلینیک کاشت مو درمشهد هستید که کاشت مو رو به صورت تخصصی و با تجربه خوب تکنسین کاشت مو برای شما انجام بدهند. بامراجعه به سایت شاهد طب می تونید تماس برقرا بکنید و از قیمت کاشت مو در مشهد اطلاع پیدا بکنید و همینطور آدرس،ایمیل، شماره تماس رو می تونید مشاهده بکنید.