کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
تاثیر بیوتن و بپانتن بر مو

تاثیر بیوتن و بپانتن بر مو

تاریخ انتشار : 2021/02/20

در این مقاله قصد داریم تاثیر بیوتن و بپانتن بر مو را مورد بررسی قرار دهیم. بیوتن و بپانتن شامل ویتامین های بیوتن و ویتامین های  b می باشند که بر درمان ریزش مو و کم پشتی مو ها موثر هست که در نوع آمپول و قرص وجود دارند ، که استفاده قرص آن آسان  تر بوده و بیشتر مصرف می شود. درصورتی که بعضی افراد شرایط ویژه ای دارند و نمی توانند قرص را جذب کنند، از تزریق آمپول استفاده می کنند.

اگر شما گرفتار ریزش مو هستید و از کم حجمی موهای خود رنج می برید و میخواهید کاشت مو در مشهد  انجام بدهید و هم چنین در جستجوی بهترین کلینیک کاشت مو درمشهد هستید که این عمل را به صورت فوق العاده و با ظرافت انجام دهند و کاشت مو رو به صورت تخصصی و با تجربه خوب تکنسین کاشت مو برای شما انجام بدهند. حالا، به بحث بیوتن و بپانتین می پرازیم و در ادامه مقاله  تاثیر بیوتن و بپانتن بر مو را مورد بررسی قرار می دهیم.

تاثیر بیوتن و بپانتن

تاثیر بیوتن و بپانتن

تاثیر بیوتن و بپانتن بر مو

بیوتن

بیوتن در رشد و تقویت موها به ویتامین h یعنی ویتامین موها شناخته شده است واز این رو  تاثیربسیار مثبتی در تقویت موها می گذارد، پس اگر می خواهد موهایی زیبا و با طراوت داشته باشید ، بیوتن این امکان را به شما می دهد.چراکه  ، بیوتن به افزایش سلول های مو کمک می کند و وظیفه ایجاد و تجزیه آمینه اسید را دارد و نیز  تنظیم قند خون و پروتئین از وظایف آن می باشد.

بیوتن در غذاهایی کجود دارند مثل  : تخم مرغ ، هویج ، انواع مغزی جات ، شیر ، توت ، جو ، پیاز ، آجیل ، آووکادو ، چغندر و … که همه اینها شامل بیوتن هستند و برای بدن و موها لازم هستند.

نقصان بیوتن در بدن باعث ریزش موها ، خستگی ، سوزن شدن دست و پا ، شکننده بودن استخوان ها ، گرفتی عضلات ، گاهیی اوقات سوء تغدیه و کاهش وزن می شود . بیوتن باید هر روز 30 میکروگرم مصرف شود و درصورتی که  این بیتوتن مصرف نشود، استفاده از آمپول و قرص بیوتن و بپانتن باید واجب است. و به مرور شاهد تاثیر بیوتن و بپانتن بر مو خواهید شد.

بپانتن

بپانتن که همان ویتامین ب5 ویتامین موردنیاز بدن برای رشد مو ها می باشد ، کار این ویتامین مدیریت و متابولیزم کربوهیدرات و چربی ها و تجزیه و ساخت پروتئین است.  همان طور که میدانید مو برای تکامل و تقویت احتیاج به پروتئینی به اسم کراتین دارد که این پروتئین در بپانتن وجود دارد و برای موها ضروری است .

بپانتن را می شکد در اقسام: گوشت ، ماهی های آزاد و سالمون ، جگر ، سیب زمینی ، تخم مرغ ، کلم بروکلی پیدا کرد . نکته قابل توجهی که وجو دارد این است نباید   در مصرف بیوتن و بپانتن زیاده روی کنند چراکه مثل سایر ویتامین ها استفاده زیاد آن باعث ایجاد مسائلی مثل افزایش قند خون ، اسهال ، کاهش سطح ویتامین سی خواهد شد پس مصرف آن باید با مشورت و دستور پزشک انجام شود .

باتوجه به شناخت بیوتن و بپانتن، قبل از درگیر شدن با ریزش مو و کم پشتی آن می توانید به راحتی  غذاهایی که  بیوتن و بپانتن  دارند را مصرف کنید.چراکه بعد با تکمیل این دو مورد می توانید تاثیر بیوتن و بپانتن بر مو را شاهد باشید.


مصرف آمپول و قرص بیوتن و بپانتن ضرر دارد ؟

این سوالی ممکن است برایتان پیش بیاید، چراکه انسان برای شروع و مصرف هر دارویی بایستی از سالم بودن و بدون ضرر بودن آن محصول اطمینان داشته باشد . بیوتن و بپانتن  جزء ویتامین های لازم بدن  هستند پس هیچ حساسیت و مشکلی را به برایتان   نخواهند داشت .
به طور کلی، باید به این نکته دقت کنید اگر در مصرف هر ماده ای حتی مصرف ویتامین هم نباید زیاده رویی نکنید.بر این اساس  مصرف آن بایستی نسبت به میزان نیاز بدن فرد باشد. و حد را رعایت کنید .تا بتوانید تاثیر بیوتن و بپانتن بر مو را احساس کنید.

مصرف بری کودکان: در کودکان بر اساس احتیاج کودک و بنابر دستور پزشک باید انجام گیرد و بهتر است از قرص آن استفاده شود نه آمپول

دوران بارداری: مصرف به میزان نیاز بدن بر اساس  تشخیص پزشک در دوران بارداری و شیردهی بدون مسئله ای خواهد بود و مشکلی ندارد .