کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
بی حسی موضعی سر

بی حسی موضعی سر

تاریخ انتشار : 2021/02/28

یکی از سوالات رایج برای کاشت مو این است که آیا پیوند مو دردناک است یا خیر؟ به طور قطع نمی توان به این سوال پاسخ داد به این علت که آستانه تحمل درد هر بیماری با دیگری متفاوت است و هر کسی ممکن است سطح متفاوتی از درد و ناراحتی را با توجه به روش پیوند مو تجربه نماید. جراحی کاشت مو مانند دیگر جراحی های زیبایی ممکن است همراه با درد باشد؛ اما در این مورد نگران نباشید چرا که کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی سر صورت می گیرد تا در زمان برداشتن موها، برای کاشت و پیوند آن در نواحی مورد نیاز دردی توسط مراجعه کننده حس نشود. متخصصین ما در کلینیک کاشت مو در مشهد با به روزترین روش های بی حسی موضعی احساس درد را به حداقل می رسانند.

بی حسی موضعی سر

بی حسی موضعی سر

بی حسی موضعی سر

به طور کلی کاشت مو یک جراحی بسیار مطمئن و کم عارضه است که نیازی به استفاده از بیهوشی ندارد و تنها با بی حسی موضعی سر انجام می گیرد. زیرا بیهوشی عمومی ممکن است برای برخی از بیماران خطری ایجاد کند به همین دلیل از آن اجتناب می شود. علاوه بر این، اگر بیمار پاسخگو باشد و از برخی فشارها یا کشش‌ ها آگاه باشد، بهتر است. بنابراین می توان گفت که برای کاشت مو بی حسی موضعی سر از بیهوشی خیلی بهتر است و مراجعه کننده از عوارض احتمالی همچون آلرژی و سردرد های بلند مدت مصون خواهد ماند.

اگر متقاضی کاشت مو، به همه توصیه های قبل از جراحی پزشک خود عمل کرده باشد در حین عمل دچار درد نمی شود. درد کاشت مو نیز به علت تزریق داروهای بی حسی در ناحیه بانک مو یا ناحیه برداشت گرافت و ناحیه کاشت گرافت می باشد. میزان درد حاصل از این داروها با توجه به آستانه تحمل هر فرد متفاوت است، اما این درد شدید نیست و به راحتی قابل کنترل می باشد. همچنین تا چند روز بعد از جراحی کاشت فرد احساس درد می کند که این درد کاملا طبیعی است و پس از چند روز از بین می رود.

از آن جا که کاشت مو مانند عمل های جراحی نیست و به صورت سرپایی انجام می شود، بی حسی موضعی در آن مانند بیهوشی نیست و در طی کاشت مو افراد هوشیار هستند.

بدون احساس درد

استفاده از بی حسی موضعی سر و آرام بخش موجب می شود که مراجعه کننده دردی حس نکرده و آرامش درونی داشته باشد. از این بابت که کاشت مو تقریبا درمانی طولانی مدت بوده و جداسازی فولیکول های مو و قرار دادن آن ها در محل های مورد نظر پروسه ای زمان بر می باشد، به همین دلیل ممکن است مراجعه کننده قادر به تحمل درد آن نباشد و نتوان پیوند مو را انجام داد.

مدت زمان بی‌ حس بودن سر به طور دقیق مشخص نیست و نمی ‌توان به طور قطع یک مدت ثابت را اعلام کرد. این مدت با توجه به ویژگی‌ های جسمی و بیولوژیک هر فرد متفاوت خواهد بود و عواملی همچون حساسیت‌ های دارویی، تست پوستی (در صورت مشکوک بودن به آلرژی نسبت به بی‌ حسی موضعی سر)، سابقه قبلی آلرژی بیمار به دارو، مصرف داروی محرک، سن، بیماری‌ های زمینه‌ ای و … در مدت زمان بی‌ حسی تاثیرگذار است.

مدت زمان بی حسی

بی ‌حسی به مدت یک هفته بعد از عمل کاشت مو کاملا طبیعی است. در بعضی موارد بعد از کاشت مو تا چندین روز همچنان نقاطی از سر بی ‌حس می ‌مانند که علت آن آسیب رسیدن به عصب است. اما این نوع آسیب به دلیل پیشرفت در تکنیک‌ های جراحی کاشت مو بسیار نادر است و غالبا بعد از حدود چند روز یا نهایتاً چند هفته این نوع بی‌ حسی از بین می‌ رود.

گاهی نیز دیده می شود به دلیل تفاوت‌ های فردی بی حسی کاشت مو به مدت چندین ماه به طول می انجامد. در چنین شرایطی باید مراقبت‌ های ویژه‌ ای را که پزشک در نظر گرفته است به‌ صورت منظم و با صبوری انجام دهید.

در پایان به شما اطمینان می دهیم که با کاشت مو در مشهد نیازی نیست نگرانی هایی از قبیل ایجاد درد در حین و پس از درمان داشته باشید. دوره نقاهت کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی سر بسیار کوتاه است و بیماران برای کاهش و از بین بردن درد نیازی به طی کردن دوره نقاهت طولانی مدت ندارند؛ در نتیجه از فعالیت ها و برنامه های خود نیز عقب نخواهند ماند.