کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
بانداژ پس از کاشت مو

بانداژ پس از کاشت مو

تاریخ انتشار : 2020/11/23

بانداژ پس از کاشت مو و مراقبت های صحیح موجب بهبود هرچه سریعتر محل کاشت شده و نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. کاشت مو از دسته جراحی های زیبایی برای درمان قطعی طاسی موی سر بخصوص در آقایان است. پس از انجام جراحی کاشت مواردی مثل بانداژ پس از کاشت مو و نحوه مراقبت و شست و شو بسیار اهمیت پیدا می کند و معمولا پزشک دستوراتی در این زمینه تجویز می کند که باید به صورت دقیق رعایت شوند. در اینجا نیز درباره نحوه تعویض بانداژ پس از کاشت مو که به صورت عمومی به افراد توصیه می گردد، صحبت می کنیم.

بانداژ پس از کاشت مو

بانداژ پس از کاشت مو

بانداژ پس از کاشت مو

معمولا پزشک برای بانداژ پس از کاشت مو از سه روش مختلف می تواند استفاده کند. این روش ها نیز در کلینیک کاشت مو در مشهد نیز اجرا می گردد.
یک روش همیشگی و قدیمی این است که پزشک سر مراجع را کاملا بانداژ کرده و این بانداژ تا فرادی روز کاشت مو روی سر مراجع باقی می ماند. و از مراجع درخواست می شود که فردای انجام عمل کاشت مو دوباره به کلینیک مراجعه کند تا بانداژ توسط پزشک برداشته شود و محل پیوند ها مورد بررسی قرار گیرد.
روش دوم به این صورت است که پزشک محل کاشت را با محلولی به نام سالین نرمال توسط گاز استریل آغشته می کند. در این روش از بیمار درخواست می شود چند ساعتی در کلینیک باقی بماند تا بانداژ برداشته شود و محل های کاشته شده با گاز استریل تمیز پوشانده شود. از یک باند بلند که دور سر می پیچد برای نگه داشتن گازهای استریل استفاده می شود تا در ساعاتی که مراجه به منزل می رود مشکلی به وجود نداشته باشد. محکم پیچیدن بانداژ باعث می شود خونریزی اتفاق نیوفتد.
در روش سوم که جدید تر از دو روش قبلی است از هیچ نوع بانداژی استفاده نمی شود اما استفاده از این روش به نظر پزشک بستگی دارد.

مزایای بانداژ پس از کاشت مو

کاشت مو در مشهد در کلینیک کاشت مو شاهد طب در محیطی کاملا استریل و راحت انجام می شود که موجب به وجود آمدن آرامش خاطر در مراجع می شود.
در کلینیک کاشت مو در مشهد بانداژ با هدف جلوگیری از خونریزی احتمالی و استقرار فولیکول های موی کاشته شده در محل خود و احساس التیام می گردد. معمولا 2 الی 3 روز پس از کاشت احتیاجی به استفاده از بانداژ نمی باشد و افرادی که از وجود بانداژ روی سر خود احساس نارضایتی می کنند به زودی از وجود آن خلاص می شوند.
معمولا پزشک پیشنهاد می کند در روزهای پس از کاشت مو از کلاه و لباس هایی که به سختی از سر رد می شوند استفاده نشود. زیرا این موارد می تواند فولیکول های پیوند شده را جدا کند و یا جهت آن را عوض کند.

زمان بهبود زخم ها

معمولا خونریزی اندکی که در محل کاشت فولیکول ایجاد می گردد به سرعت خشک شده ودلمه می بندد و موجب سفت شدن مو در محل کاشت می شود.
فرآیند ترمیم زخم به سرعت پس از چند دقیقه آغاز می گردد. پس از کاشت مو مهم ترین کار استراحت است. بانداژ موجب می شود به راحتی و بدون دغدغه ی آلوده شدن ملحفه استراحت کنید و محل کاشت با متکا در ارتباط نباشد.
پوست و موی هر فردی متفاوت است اگر جز دسته افرادی باشید که زخم تن آن ها دیر التیام می یابد احتمالا پزشک پس از بررسی محل کاشت استفاده از بانداژ را یک روز اضافه تر توصیه کند.
پس از کاشت مو مراقبت هایی مثل تعویض بانداژ، شست و شوی صحیح، مصرف مناسب داروهای پس از کاشت مو ، پرهیز از فعالیت های شدید توصیه هر پزشکی است. رعایت بهداشت طی چهارده روز اول پس از کاشت که پوست بسیار تحریک پذیر است، کلیدی ترین نکته برای دریافت بهترین نتیجه ی کاشت مو است. بانداژ پس از کاشت مو از بروز عفونت ها و اثرات جبران ناپذیر ناشی از آن جلوگیری می کند.
در کلینیک کاشت مو در مشهد (شاهد طب) پزشک وضعیت پوست و مو ی شما را بررسی خواهد کرد و با تعرفه قیمت کاشت مو در مشهد هزینه ی کاشت مو در مشهد را برای شما برآورد خواهد کرد و فرآیند انجام عمل کاشت آغازخواهد شد.