کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
انواع نژادهای مو در جهان

انواع نژادهای مو در جهان

تاریخ انتشار : 2021/02/01

موهای انسان ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند که خصوصیات پوست و مو را انسان از خانواده خود به ارث می برد. امروزه دانشمندان انسانها را از نظر نژاد پوست به سه دسته کلی تقسیم می کنند که به ترتیب شامل  نژاد سفید، نژاد سیاه، نژاد زرد می شود.
باید توجه داشت که انسان ها با نژادهای مختلف می توانند موهای مختلف نیز داشته باشند به طور کلی محققان انواع نژاد های مو را به سه دسته تقسیم می کنند.نژاد موی آسیایی، نژاد موی قفقازی، نژاد موی آفریقایی که در این مقاله بررسی انواع این نژاد ها می پردازیم. همچنین بررسی می کنیم تا بدانیم کاشت مو در مشهد برای چه نژاد مویی نتیجه بهتری دارد.

انواع نژادهای مو

انواع نژادهای مو

انواع نژادهای مو، نژاد موی آسیایی

به طور عمده مردم ساکن شرق آسیا دارای این نژاد مو هستند. که نژاد پوست آنها جزو زردپوستان هست و دارای موهای تیره و صاف هستند.
انواع نژادهای مو-نژاد موی قفقازی:
نژاد سفید پوست به طور عمده دارای این نژاد مو هستند. طیف اصلی نژاد موی قفقازی شبه قاره هندوستان و شمال اروپا را فرا می‌گیرد که البته مردمان این نواحی با مهاجرت به سرزمین‌های دیگر با مردمان آن سرزمین ها مخلوط شدند.

انواع نژادهای مو – نژاد موی آفریقایی

خصوصیت اصلی این مو رنگ تیره و سیاه و شکل فر و خشک است بعضی‌ها علت این ویژگی موهای آفریقایی را در تابش شدید نور خورشید و نیز گرمای زیاد حاصل از آن می‌دانند که باعث می‌شود موهای انسان با این خصوصیات تکامل پیدا کند و علت فر بودن این نژاد مو نیز به علت رشد نامنظم پیاز مو های انسان می باشد که البته فر بودن مو فقط مختص این نژاد نیست بلکه نژاد موی قفقازی نیز می تواند حاوی این خصوصیت باشد. گفتنی است که افراد با این نوع نژاد مو به دلیل نوع ساختار موی خود دارای حساسیت زیادتری نسبت به مواد شیمیایی هستند.

دسته بندی انواع مو

به دلیل مهاجرت اقوام مختلف زرد پوست، سیاه پوست و سفیدپوست به قاره های متفاوت و ترکیب شدن نژاد های متفاوت با یکدیگر با مرور زمان اشکال ترکیبی متنوعی از انواع مو در جهان به وجود آمدند که این موضوع باعث افزایش تنوع مو می شود. امروزه انواع موهای سر انسان ها را در دسته بندی های مختلفی قرار می‌دهند که شامل موهای صاف و مجعد و… است. اگر شما دارای موهای چرب هستید ولی دوستتان دارای موهای خشکی هست، باید بدانید که این مسئله ربطی به نژاد مو ندارد و می‌تواند در نژادهای موی متفاوت اتفاق بیفتد بلکه این موضوع تابع شرایط زندگی افراد، تغذیه آنها و همچنین وراثت است. از جمله مهمترین عوامل چرب شدن موی سر می توان به طور کلی به ترشح شدن چربی پوست سر و عدم داشتن شستشوی مناسب و نیز عدم درمان به موقع اشاره کرد بنابراین باید درمان چربی موی سر را به موقع انجام دهید.
ولی از سوی دیگر خشک بودن موی سر نیز معمولاً به علت کم بودن میزان رطوبت در پوست سر است که می‌تواند علت های زیادی داشته باشد. به طور مثال استفاده از سشوار داغ برای خشک کردن موها، استفاده بیش از اندازه از رنگ‌های شیمیایی و لوسیون های شیمیایی، قرار گرفتن بیش از حد در آفتاب شدید و دلایل دیگر.

دلایل متنوع بودن نژاد های موی انسان

باید گفت که عوامل و دلایل بسیار متعددی در این زمینه وجود دارند که یکی از آن‌ها مخلوط شدن نژاد های متفاوت انسانها با یکدیگر است. مثلاً انسان هایی که از آفریقا به نواحی سردسیری مهاجرت کرده بودند الگوی غذایی خود را پس از سال‌ها تغییر دادند و همچنین به علت کاهش میزان نور آفتاب رفته‌رفته فرم ساختار فولیکول‌های موی آنها تغییر کرد و بر حسب شرایط محیطی جدید تکامل پیدا کرد.
گفته می‌شود به همین خاطر با گذشت صدها و هزاران سال رفته رفته رنگ موهای نژاد قفقازی نیز روشن تر شد و همچنین ساختار این نژاد مو نیز به حالت صاف و کشیده از حالت مجدد تغییر شکل داد و این موضوع یکی از دلایل اهمیت داشتن منابع غذایی برای موها است بر اساس این موضوع دانشمندان این طور تصور کردند که علت تفاوت رنگ موهای اسکیمو ها با رنگ موهای اقوام اروپایی همین موضوع است زیرا با وجود اینکه اسکیموها هم در نقاط سردسیری زندگی می‌کنند اما به علت متفاوت بودن رژیم غذایی آنها و مصرف مکرر گوشت قرمز و ماهی با گذشت زمان رنگ موهای اسکیموها مانند نژاد آسیایی تیره و حالت آن صاف شده است.شما می‌توانید برای کاشتن مو به کلنیک کاشت مو در مشهد(شاهد طب) مراجعه کنید.