کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
الگوی طاسی مردانه

الگوی طاسی مردانه

تاریخ انتشار : 2020/12/02

الگوی طاسی مردانه که نام علمی آن آلوپسی آندروژنیک است رایج ترین نوع ریزش مو در مردان است. البته آلوپسی در زنان نیز اتفاق می افتد اما به تعداد بسیار کمتر. الگوی طاسی مردانه با این صورت است که در ابتدا خط رویش مو شروع به ریزش کرده و عقب می رود هم زمان در مرکز سر نیز ریزش اتفاق می افتد و یک دایره خالی می شود. پس از مدتی که ریزش مو در این دو ناحیه به گونه ای میشود که ناحیه ها به هم وصل می شوند و طاسی ایجاد می گردد. در این مطلب با همراه باشید تا این مسئله را موشکافی کنیم.

الگوی طاسی مردانه

الگوی طاسی مردانه

الگوی طاسی مردانه

آلوپسی به دلیل وجود هورمون هایی خاص در بدن به وجود می آید و استرس عامل تشدید کننده آن است. حدود 50 درصد از مردان بالای 50 سال دارای الگوی طاسی مردانه هستند. ممکن است این تصور به وجود آمده باشد که این اتفاق در سنین میانسالی رخ می دهد و افراد پیر دچار طاسی می گردند در حالی که اخیرا می بینیم جوانان از دهه 20 زندگی درگیر این عارضه می گردند.

مشکلات هورمونی، آلودگی، هوا، استرس و اضراب ناشی از درآمد کم و بیکاری، مصرف فست‌فودها و تنقلات ناسالم باعث شده سن ایجاد شدن الگوی طاسی مردان کاهش بیاید و جوانان درگیر آن شوند.

دلیل الگوی طاسی مردانه چیست؟

دلیل این است که تغییرات هورمونی موجب می شود فولیکول های بزرگ مو رفته رفته به فولیکول های کوچکتر تبدیل شوند و به تدریج از بین بروند این پدیده ناشی از اتصال دی هیدروتستوسترون به گیرنده های آندروژنی فولیکول های مو در پوست سر است.
دی هیدروتستوسترون از تغییرات تستوسترون ایجاد می شود تا تغییرات استروئیدها را در پوست تنظیم کند. وقتی دی هیدروتستوسترون در بدن افزایش یابد ابتلا به آلوپسی آندروژنیک ایجاد می گردد.
اگر همزمان با ریزش مو درد، قرمزی، خشکی و قارچ یا سایر مشخصات دیگر مشاهده شود احتمالا دلیل ریزش مو چیزی غیر از آلوپسی آندروژنیک است و باید آزمایشات بیشتری انجام گردد تا دلایل آن مشخص شده و از ریزش جلوگیری شود.

راه حل چیست؟

جوانان در روزهایی که در اوج غرور هستند و نیاز به دریافت توجه و افزایش اعتماد به نفس دارند دچار آلوپسی آندروژنیک می شوند و هرچه طاسی بیشتر پیش می رود این کابوس برای آنان وحشتناک تر می شود. در این زمان کلینیک کاشت مو در مشهد (شاهد طب) میتواند آرامش بخش لحظات جوانی شما باشد.

با کاشت مو در مشهد در کلینیک کاشت مو شاهد طب دوباره موهایی طبیعی به دست خواهید آورد که هرگز دچار ریزش نمی شوند. پس از هیچ چیز ناراحت نباشید. فقط باید کمی صبر داشته باشید تا الگوی طاسی مردانه کامل گردد. پس از تکمیل شدن آلوپسی زمان کاشت مو فرا می رسد. پزشک پس از انجام معاینات به شما اعلام می کند که چه زمانی می توانید برای کاشت اقدام کنید.
شاید در این دوران تصمیم بگیرید داروهایی مصرف کنید که جلوی ریزش موی شما را بگیرد. معمولا دارو ها روند ریزش را کند می کنند اما به هیچ عنوان نمی توانند جلوی ایجاد شدن الگوی طاسی مردانه را بگیرند و همچنین تاثیر ان ها موقتیست. پس نصیحت دوستانه ما به شما این است که زیاد خودتان را درگیر مصرف داروهایی که می تواند اثر جانبی داشته باشد، نکنید.

گذراندن دوران ریزش مو

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای کاشت مو در مشهد باید صبر کنید تا الگوی طاسی مردانه روی سر شما تکمیل گردد. برای این که در این دوران خوشتیپ به نظر برسید در مقاله “نکاتی برای افراد کچل” توصیه هایی برای شما داریم. در این مقاله یاد می گیرید چطور با سر کچل یک استایل جذاب بسازید.
البته که باید عادت

کنید خودتان را در هر شرایطی دوست داشته باشید و قوی و با اعتماد به نفس بالا امور روزانه خود را بگذرانید. ظاهر بخشی از وجود شماست و آنچه شما را محبوب می سازد طرز تفکر، ذات، رفتار و سخن شماست.

خدمات کلینیک کاشت مو در مشهد

زمانی که برای کاشت مو در مشهد به کلینیک شاهد طب مراجعه می کنید همکاران ما با دقت و حوصله به شما مشاوره خواهند داد و با بررسی پوسته و موی شما روش کاشت مو و هزینه کاشت مو در مشهد تعیین خواهد شد. پس از تکمیل جلسات مشاوره و بررسی آزمایش ها برای انجام جراحی کاشت مو وقت تنظیم می شود.