کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | شاهد طب

کاشت مو در مشهد | هزینه کاشت مو در مشهد | کلینیک کاشت مو در مشهد

09033747800
آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو

آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو

تاریخ انتشار : 2021/03/14

بدون شک یکی از اولین و مهم ترین اقداماتی که قبل از هر عمل جراحی صورت می گیرد، انجام آزمایش های قبل از عمل است. عمل کاشت مو نیز با وجود این که یک جراحی سرپایی است، از این قاعده مستثنی نمی باشد و کاشت مو به هر روشی که صورت بگیرد، یک سری آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو می بایست انجام گیرد.

انجام آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو پزشک را قادر می سازد شرایط جسمی و روانی بیمار را به دقت سنجیده تا فرد در حین پیوند مو، با کمترین عوارض و خطرات مواجه شود. این آزمایش ها را بیمار بایستی انجام دهد و جواب آن را قبل از عمل به پزشک تحویل دهد. مراجعین کلینیک کاشت مو در مشهد (شاهد طب) پیش از شروع عمل تمامی آزمایشان را انجام می دهند.

آزمایش عمل کاشت مو

آزمایش عمل کاشت مو

آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو

آزمایش CBC

آزمایش CBC یا شمارش کامل سلول های خونی همان آزمایش خون معمولی است که در آن تعداد گلبول های سفید و قرمز خون، سطح هموگلوبین و دیگر ترکیبات خونی اندازه گیری می شود تا مشکلاتی نظیر کم خونی، عفونت و حتی سرطان خون را تشخیص دهند.

یکی از دلایل مهم برای انجام این آزمایش بررسی مشکلات انعقاد خون است. این آزمایش به طور ویژه در روش FUT که از بخیه در آن استفاده می شود، اهمیت زیادی دارد.

آزمایش FBS یا قند خون

آزمایش FBS همان آزمایش قند خون ناشتا است که برای چک کردن وضعیت بیمار از لحاظ ابتلا به بیماری دیابت تجویز می شود.

انجام تست‌ های انعقادی PT و  PTT

یکی از مهم ترین آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو، انجام تست‌ های انعقادی PT و PTT است که به ترتیب زمان پروترومبین و ایجاد لخته در خون را تعیین می کنند. معمولا این تست قبل از جراحی انجام می شود تا خونریزی و انعقاد در حین و پس از جراحی اتفاق نیفتد.

آزمایش ‌های عفونی مانند HCV و  HBS

آزمایش HBS همان تست هپاتیت B و آزمایش HCV تست هپاتیت C است که به منظور تشخیص آلوده شدن فرد با ویروس هپاتیت از سوی پزشک تجویز می شود. به این دلیل که در صورت مثبت بودن جواب این آزمایش، امکان انتقال آن از راه خون وجود دارد، بنابراین پزشک جراح باید قبل از عمل کاشت مو از احتمال ابتلای فرد به آن مطلع باشد.

آزمایش کلسترول

آزمایش کلسترول یا آزمایش چربی یک آزمایش خون است که در آن تعداد کلسترول و تری گلیسیرید خون اندازه گیری می شود.

در میان آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو، آزمایش کلسترول از آن جهت ضروری است که افزایش آن در بدن می تواند پروسه پیوند مو را دچار مشکل سازد. چربی اضافه در بدن خطر تشکیل پلاکت ها را افزایش می دهد و در نتیجه احتمال ایجاد لخته و خطر سکته قلبی و مغزی افزایش می یابد. به همین دلیل انجام آزمایش کلسترول قبل از عمل کاشت مو ضروری است.

آزمایش ادرار

آزمایش ادرار یک آزمایش غربالگری ادرار است که برای بررسی علائم بیماری ‌های شایع، شرایط پزشکی و سایر مشکلات متابولیکی همچون عفونت ادراری، مشکلات کبدی و دیابت استفاده می شود. آگاهی از این شرایط به پزشک در تجویز صحیح داروهای بعد از عمل کاشت مو کمک می کند.

آزمایش  HIV

همچون تست های ویروس هپاتیت، آزمایش تشخیص ایدز نیز به دلیل امکان انتقال آن، یکی از ضروری ترین آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو است. نتیجه این آزمایش بر چگونگی انجام عمل و محافظت از تیم پزشکی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

انجام تست بیهوشی

هر چند در روش های جدید کاشت مو نیازی به بیهوشی بیمار نیستو از بی حسی موضعی استفاده می شود؛ اما با این حال یکی از کارهایی که پیش از عمل کاشت مو انجام می گیرد، گفتگو با متخصص بیهوشی است؛ چرا که اگر بدن شما به بی حسی موضعی حساسیت داشته باشد، جراحی قابل انجام نیست.

به طور خلاصه مجموعه آزمایشات به شرح زیر است که با توجه به شرایط بیماری کرونا، تست کرونا نیز به آن افزوده می شود:

PT, PTT, BT, CT, CBC, BG, INR

BS, BUN, Cr, ALT, AST, ALP, U/A

HCV Ab, HIV ab, HBS Ag

ESR, CPR, LDH, PCR

IgG, IgM

هزینه آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو نیز جدا از عمل کاشت مو می باشد که با توجه به نوع و تعداد آزمایشاتی که پزشک مربوطه تجویز می کند و نوع بیمه تحت پوشش بیمار متغییر است.